A może jeszcze Bogurodzice?

maciej293

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2008
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
"jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie..."
Oglądaliście mecz z San Marino???

Chciałem zapytać Was co sądzicie o śpiewaniu naszego hymny podczas meczu(nie przed tylko w trakcie)??? Moim zdaniem nie powinno się tego robić. Myślę, ze to jest z jednej strony powód do dumy iz Polacy są takimi patriotami i śpiewają swój hymn po kilka razy podczas meczu ale bez przesady...

Nie można z naszego hymnu robić jakiejś pospolitej przyśpiewki która występuje miedzy okrzykami "Polska gola" a "jeszcze jeden". Hymn powinno się śpiewać w odpowiednim momencie a nie jak po boisku biegają piłkarze

Kolejny pomysł polskich kibiców na tamtym meczu to było śpiewanie "Roty" (WTF?)
"Rota" śpiewana na meczu to już chyba za dużo...

Chciałbym się dowiedzieć co o tym myślicie i czy Was też to tak razi jak mnie?
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
cięzko jest zapanować nad tłumem ( Śpiewają co chcą). Moim zdanie przesadzili. Ale to jest moje zdanie
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
poczuli sie dumni, ze sa Polakami, rodakami ludzi, ktorzy tak wymagajacego przeciwnika jak SM pokonuja 10:0 i z patriotyzmu zaczeli spiewac :D
 

maciej293

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2008
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
"jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie..."
Śpiewanie "Roty" o kilka klas przewyższa skandowanie "je.bać PZPN".


hehe no racja ale ja bym się chyba poważnie zastanowił czy śpiewać Rotę czy może jednak skandować. Mają po prostu taki szacunek na jaki zasługują. Za te przyzwolenie na korupcje powinni polowe z nich już dawno wywalić...
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Akurat co do burdelu w PZPN całkowicie się zgadzam, miałem na myśli kulturę kibicowania.
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
Oglądaliście mecz z San Marino???

Chciałem zapytać Was co sądzicie o śpiewaniu naszego hymny podczas meczu(nie przed tylko w trakcie)??? Moim zdaniem nie powinno się tego robić. Myślę, ze to jest z jednej strony powód do dumy iz Polacy są takimi patriotami i śpiewają swój hymn po kilka razy podczas meczu ale bez przesady...

Nie można z naszego hymnu robić jakiejś pospolitej przyśpiewki która występuje miedzy okrzykami "Polska gola" a "jeszcze jeden". Hymn powinno się śpiewać w odpowiednim momencie a nie jak po boisku biegają piłkarze

Kolejny pomysł polskich kibiców na tamtym meczu to było śpiewanie "Roty" (WTF?)
"Rota" śpiewana na meczu to już chyba za dużo...

Chciałbym się dowiedzieć co o tym myślicie i czy Was też to tak razi jak mnie?



Hymn, "Rota", "Bogurodzica", a nawet "Pieśń Konfederatów Barskich" i "Gaude, Mater Polonia"- całkowicie popieram. :D
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
A co jest złego w odśpiewaniu hymnu w czasie meczu? Jeśli można go śpiewać na kongresach partii to na meczu tym bardziej. Co do tej Roty to pierwszy raz słyszałem zeby na meczu ją odśpiewano a od kilkunastu lat nie opuściłem ani jednego meczu reprezentacji.
 
A

Anitkaa

Guest
poczuli sie dumni, ze sa Polakami, rodakami ludzi, ktorzy tak wymagajacego przeciwnika jak SM pokonuja 10:0 i z patriotyzmu zaczeli spiewac :D
Hehe :D
San Marino to baaaardzo wymagający przeciwnik :D
Polacy już od dawna mieli wenę na śpiewanie przed ważnymi wydarzeniami, np. w 1410 r. - "Bogurodzica" :p
Teraz to już się tak utarło... Ale w sumie lepiej, żeby może śpiewali coś innego niż hymn ( i tak lepiej w ich wykonaniu niż E.Górniak :p).
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Nie mam nic przeciwko śpiewaniu tych że pieśni, ważne że podczas tego śpiewu wszyscy się zjednoczyli i wsparli naszą reprezentację ;)
 

gelo287

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2009
Posty
397
Punkty reakcji
1
Wg mnie hymn powinno się spiewac przed meczem na stojaco a nie podczas okrzykow
 

Nariko

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
129
Punkty reakcji
0
Miasto
Manchester
zgadzam się, nie powinni spiewać żadnych pieśni patriotycznych w charakterze kibicowskich przyśpiewek, to lekkie przegiecie.
 

dlubacz

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2009
Posty
120
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Dlaczego niby? Hymn to pieśń wszystkich Polaków. To nie ma być pusta urzędowa przyśpiewka, śpiewana na wielkich uroczystościach. O hymnie należy pamiętać na co dzień. A poza tym nasz hymn w porównaniu do wielu innych ojropejskich hymnów jest bardzo dumny i...

Zachęcający do dalszej walki...

"Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy."

Dający świadectwo jednej narodowości...

"Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,
Będziem Polakami.
Dał nam przykład Bonaparte,
Jak zwyciężać mamy."

Ogólnie mamy bardzo fajny hymn, a nie na przykład: Polen Polen uber alles (Polska, Polska ponad wszystkich).

A dla rozwiania wątpliwości, to nie jest tak, że hymn jest traktowany na równi z "Polska gola..." lub "Je..ć je..ć PZPN". Gdy śpiewany jest hymn wszyscy wstają i milkną.
 

sagi2007

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
71
Punkty reakcji
0
Oczywiście, że śpiewać hymn w trakcie meczu. Tak jak czynią to np. Anglicy.
 
Do góry