7 czerwca do urny !

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Oczywiście. Poparcia dla demokracji :D .

UPR i tak nie wejdzie, a kilka % do frekwencji przybędzie.

Ta kilka % mogłoby pójść na UPR, i wtedy by wszedł... :mruga: Chyba lepiej zamanifestować poparcie dla idei UPRowskich, konserwatywno liberalnych niż to że się nie podoba i się nie głosuje...
 

Soker

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2006
Posty
86
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
WP
OLEJ WYBORY

Precz z UE.Precz z bandą lewaków , zielonych , rużowych , anarcholi opowiadających się za multikulti i pedziów.Tych wszystkich ciulów wspiera UE.Nie głosujmy.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Nigdy do wyborów nie byłem i tym razem też nie pójdę. Nie zamierzam legitymizować tak fałszywej i obłudnej władzy zawyżając frekwencję. Wszystkich przeciwników ue również zachęcam do zaniechania głosowania. Eurodebilom zależy na jak największej frekwencji.
i dopozostalych bojokotujacych, zwiekszacie % poparcia tuskowcom itp, oni maja na to nadzieje, ze nikt spoza ich kregu nie pojdzie..., nie zdziwilbym sie gdyby ta strone zalozyl jakis sluzbista z po....
 

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
nie zdziwilbym sie gdyby ta strone zalozyl jakis sluzbista z po....

Zapewniam Cię że jesteś w błędzie.

Chyba lepiej zamanifestować poparcie dla idei UPRowskich, konserwatywno liberalnych niż to że się nie podoba i się nie głosuje...

Może dla Ciebie. Ja wole nie nabijać frekwencji i robić w ten sposób dobrze eurodebilom. A liberalnych poglądów też nie mam, także nie widzę potrzeby popierania UPRu, mimo że uznaje go za najrozsądniejszą z partii biorących udział w tym cyrku. Co nie zmienia faktu, że wszystkich rozsądnie myślących zachęcam do bojkotu.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
moze i jestem, lecz jest to im na reke....
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Może dla Ciebie. Ja wole nie nabijać frekwencji i robić w ten sposób dobrze eurodebilom. A liberalnych poglądów też nie mam, także nie widzę potrzeby popierania UPRu, mimo że uznaje go za najrozsądniejszą z partii biorących udział w tym cyrku. Co nie zmienia faktu, że wszystkich rozsądnie myślących zachęcam do bojkotu.
'Eurodebilom' jaka w praktyce różnica, czy zagłosuje 70%, 50%, czy 20%? Jakie mają korzyści z tego w zależności od frekwencji? Wolę iść i mieć maluteńki wkład (ale zawsze) w rozkład tamtejszych sił politycznych. Jak nie pójdę, to tym bardziej nic się nie zmieni. To tak, jakbym wyrażał obojętność wobec działań na szczytach i pozwalał im dalej forsować idiotyczne pomysły.

moze i jestem, lecz jest to im na reke....
Bo jest...
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Politykom nie zalezy na wysokiej frekwencji. Im zależy aby na wybory poszło jak najwięcej baranów. Dlatego wysyłają SMS robią głupie kampanie. Przecież wiedzą, że u człowieka myślącego wywoła to marazm, zrezygnowanie i w końcu wycofanie się z aktywności społecznej, oddanie pola konformistom. I tego też chcą.
Ja im nie dam satysfakcji.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?6,3631
Coś o sondażu GfK Polonia, jaki na mnie przeprowadzono 6 maja:
Wczoraj odebrałem telefon od GfK Polonia. Po chwili rozmowy zorientowałem się, że zaraz wezmę udział w sondażu politycznym i zadowolony, że w końcu na mnie chociaż raz trafiło, już szykowałem się do rzucenia od niechcenia "głosuję na UPR". A tymczasem... pan z GfK poinformował mnie, że odczyta zaraz listę komitetów, które startują z mojego okręgu (warszawski okręg nr 4) no i zaczął odczytywać nazwy ośmiu komitetów. "Ogólnopolsko" zarejestrowało się dziesięć.
Jak myślicie którego brakowało? Oczywiście UPR. A np. Libertas był.
Przekazałem panu z GfK, że mają złe dane, ale ten tłumacząc się złą jakością połączenia zaraz się rozłączył. Po kilku minutach zadzwoniła panienka też z GfK, w celu dokończenia pytań, odczytując ponownie wybrakowaną listę. Zapytałem dlaczego nie wymieniła komitetu UPR? Powiedziała z pewnością siebie (jeszcze), że takie komitety jak odczytała startują z mojego okręgu, na co zaproponowałem przesłanie linku do PKW, coby sobie sprawę wyklarowała.
Niby zapisała sobie coś na boku, że głosowałem na UPR, ale zaraz zapytała, "a jeśli nie na UPR, to na co innego?", co zripostowałem, że "na nic". Prawdopodobnie pytań w sondażu było więcej, ale do przejścia do kolejnych wymagane było podanie komitetu z listy. No i dokonywany na mnie sondaż się tym zakończył.
Ot taka ciekawostka!
W/w informację wysłałem do prezesa Witczaka - jeszcze nie odpisał (pewnie nie przeczytał), więc chciałem się podzielić tym też tutaj.
Zasugerowałem w mejlu do p. prezesa dowcipną reakcję na tego typu sondaż, np. można by zamieścić coś takiego jako ogłoszenie w prasie:
"Unia Polityki Realnej z przyjemnością informuje GfK Polonia, że UPR zarejestrowała listę ogólnopolską w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w związku z czym jej kandydaci startują w każdym okręgu. Bez wyjątków!
Tymczasem GfK Polonia w sondażu przeprowadzanym w dn. 6 maja, informuje respondentów, że UPR nie ma na liście komitetów w poszczególnych okręgach.
Jeśli firma GfK Polonia ma kłopot z dotarciem do pełnej listy, startujących w wyborach do PE, informujemy że odpowiednią informację można znaleźć na stronie [www.pkw.gov.pl]
Chętnie służymy firmie GfK Polonia pomocą w przypadku kłopotów z ustaleniem innych faktów, dotyczących nie tylko badań poparcia wyborczego"
Zakładając że to prawda- specjalne działanie, czy przypadkowa dezinformacja? :(
Jeśli rzeczywiście sondaże są takie nieprofesjonalne, to już wiem skąd Platforma ma te kilkadziesiąt procent PO-parcia :D
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wspolwlasciciel gfk polonia jest we wladzach krajowych platformy
jakies inne pytania?
 

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
Jakie mają korzyści z tego w zależności od frekwencji?

Korzyść czysto propagandową - mogą (jeśli frekwencja jest duża to zgodnie z prawdą) mówić że są wybrani przez Naród, który ich popiera, dodatkowo jest nastawiony euroentuzjastycznie, gdyż nie olał eurowyborów, a licznie wziął udział w tej farsie.


Przecież wiedzą, że u człowieka myślącego wywoła to marazm, zrezygnowanie i w końcu wycofanie się z aktywności społecznej, oddanie pola konformistom. I tego też chcą.

Jest wiele innych pól aktywności społecznej i propagowania idei i poglądów. Pójście do wyborów jest właśnie zabijaniem w ludziach aktywności. 'Ja do wyborów poszedłem, spełniłem swój obywatelski obowiązek, mam wpływ na władzę' - tak powie przeciętny człowiek, zadowalając się wrzuceniem karteczki do urny, a w głębokim poważaniu mając prawdziwą aktywność.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Jest wiele innych pól aktywności społecznej i propagowania idei i poglądów. Pójście do wyborów jest właśnie zabijaniem w ludziach aktywności. 'Ja do wyborów poszedłem, spełniłem swój obywatelski obowiązek, mam wpływ na władzę' - tak powie przeciętny człowiek, zadowalając się wrzuceniem karteczki do urny, a w głębokim poważaniu mając prawdziwą aktywność.
Oczywiście masz tutaj racje. Wybory są też po to aby dały ujście emocjom politycznym mas. Jestem za ograniczeniem prawa wyborczego. Tylko dopóki to prawo wyborcze ma każdy, to opinię będą kształtować osoby do których kreowana jest ta propaganda.
Czy to co napisałeś oznacza, że wrzucając kartkę do skrzynki dajesz satysfakcje klasie politycznej? Chyba, że uważasz, że wybory mogą zadziałać w ten sposób i na Ciebie.

Przyznam, że coś w tym jest bo zdarzało mi się przyłapywać na wyborczej euforii, nawet kiedy głosowałem nie na UPR czy Korwina tylko na zasadzie mniejszego zła. Przy urnie traci się racjonalizm. Nie mniej u samodzielnie myślącego człowieka to nie jest problem. Jest w stanie nad tym zapanować.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
moge sie pod toba podpisac lobo
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Jeśli Gfk Polonia fałszuje sondaże, to czemu mamy w ogóle wierzyć, że nie są fałszowane wyniki? I my się Białorusi czepiamy? Po prostu demokracja pełną gębą, Panowie. Ja na miejscu Korwina tak łatwo bym tym gnojom nie odpuścił.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
OLEJ WYBORY

Precz z UE.Precz z bandą lewaków , zielonych , rużowych , anarcholi opowiadających się za multikulti i pedziów.Tych wszystkich ciulów wspiera UE.Nie głosujmy.


Durniu sam sobie przeczysz... bojkotujesz wybory a co niby "anarchole" robia.

Tez uwazam ,ze bojkot jest sluszny, z powodow wymienionych wyzej, nieglosowanie daje presje aby cos zrobic co jest bardziej istotne od karteczki w urnie a takze to ze "nigdy i w nic nie uwierze politykom"
 

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
Czy to co napisałeś oznacza, że wrzucając kartkę do skrzynki dajesz satysfakcje klasie politycznej? Chyba, że uważasz, że wybory mogą zadziałać w ten sposób i na Ciebie.

W pewien sposób daję jej satysfakcję. Chociażby dlatego że klasa polityczna dostaje do ręki broń propagandową pod nazwą wysoka frekwencja - legitymizacja jej władzy przez większość narodu.

Na mnie wybory w ten sposób nie działają bo jak wcześniej wspominałem nie biorę w nich udziału.
 
Do góry