3 pytania do Boga.

N

Nieprzenikniona

Guest
Niemoc człowieka polega na tym, że nie jest w stanie dowiedzieć się jak wygląda życie po śmierci. Opieramy się na założeniach Kościoła, podobno jest to wyjaśnione w Biblii {wybaczcie, nie czytałam jej całej, więc nie znam każdego wersu na pamięć}, ale ja nie wierzę w jakieś aniołki i ogólną harmonię panującą w niebie, ba!, nie wierzę nawet w niebo. Mi zawsze powtarzano, że Biblię spisał człowiek natchniony przez Ducha Świętego, ale skoro człowiek nie ma możliwości, żeby przekonać się jak wygląda życie po śmierci, to jakim cudem wiedział jak wygląda niebo i że w ogóle jest takie miejsce?
 
W

wroneczki4

Guest
Moje pytania:
1. Skoro tak kochasz nas, ludzi... to czemu na ziemi są choroby, głód itd?
2. Czy jesteś na mnie zły, że czasami zastanawiam się czy Ty naprawdę istniejesz?
3. Czy moim dziecią będzie się dobrze żyło.

Mam jeszcze 4 i 5 pytanie:
4. Ty sam stworzyłeś Biblię czy to zostało napisane dla korzyści przez jakiś ludzi.
5. Jak Ty możesz patrzeć na głodujące dzieci w Afryce, które mogłyby dostać to co posiada Watykan.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
A co z ich rodzicami,dorosłymi?

pewno uwierzyli w "dobrodziejstwa" niosące przez komunizm ...
sad.gif
 

Lonnger

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2005
Posty
204
Punkty reakcji
0
Trzy pytania jakbym stanął przed Nim?
1) O co w tym wszystkim chodzi?
...
..
...
... W sumie jakbym przed Nim stanął to wiele pytań bym nie miał bo wiedziałbym, że istnieje, że to ma sens.... a ostatnio jestem wątpiący:/ Sam już nie wiem w co mam wierzyć...
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
[quote name]
3. Czy moim dziecią będzie się dobrze żyło.[/quote]
z tym to raczej do wrózki

[quote name]
5. Jak Ty możesz patrzeć na głodujące dzieci w Afryce, które mogłyby dostać to co posiada Watykan.
[/quote]
Matka Ziemia jest w stanie wszystkich wyżywić
 
N

Nieprzenikniona

Guest
z tym to raczej do wrózki
Wróżki mówią tylko to, co klient chce usłyszeć. Nie wierzę, że można przepowiadać przyszłość z ludzkiej dłoni {choć idzie podobno obliczyć ile się będzie ok. żyć, poprzez linię życia, ale to też jest dla mnie dziwne} bądź kuli, tarota, itd.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Wróżki mówią tylko to, co klient chce usłyszeć. Nie wierzę, że można przepowiadać przyszłość z ludzkiej dłoni {choć idzie podobno obliczyć ile się będzie ok. żyć, poprzez linię życia, ale to też jest dla mnie dziwne} bądź kuli, tarota, itd.
Wiem,wiem Nieprzekniona też nie wierzę w te gusła.
To była ironia
 

hanya

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2009
Posty
101
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
tuż za rogiem ;)
1. Jeśli możesz zrobic wszystko, dlaczego nie zlikwidujesz szatana, tylko każesz nam walczyć ze wszelkim złem którego on (niby) jest przyczyną?
2. Jeśli stworzyłeś wszystko, po co stworzyłeś zło i 'szatana'?
3. Dlaczego zadajesz cierpienie ludziom? Doskonałym przykładem jest np. ludność Afryki.
4. Wg nauki kościoła, powinniśmy umieć przebaczać. Ty nie przebaczyłeś Adamowi i Ewie (koniec raju)
 
W

wroneczki4

Guest
Matka Ziemia jest w stanie wszystkich wyżywić
To nie Matka Ziemia sprawiła, że w Afryce dzieci głodują, a Watykan, który reprezentuje kościół jest obrzydliwie bogaty.
O ile mi wiadomo to praca o swoje życie poza grobowe wymaga poświęceń, ale kto chciałby zrezygnować z wszystkich dobrodziejstw Watykanu.
Od stajenki do własnego państwa ;)

z tym to raczej do wrózki
O czymś do Boga zagadać bym musiał, a przecież nie powiedziałbym: "wyczaruj flaszkę to pokaże Ci jak to jest w PL".
Co do wróżki, to poprosiłbym Boga o wróżbę z dłoni.

1. Jeśli możesz zrobic wszystko, dlaczego nie zlikwidujesz szatana, tylko każesz nam walczyć ze wszelkim złem którego on (niby) jest przyczyną?
2. Jeśli stworzyłeś wszystko, po co stworzyłeś zło i 'szatana'?
3. Dlaczego zadajesz cierpienie ludziom? Doskonałym przykładem jest np. ludność Afryki.
4. Wg nauki kościoła, powinniśmy umieć przebaczać. Ty nie przebaczyłeś Adamowi i Ewie (koniec raju)
1. Ponieważ tak Mu się ciekawiej ogląda nasze poczynania na ziemi.
3. Cierpienia ludziom z Afryki i ich bieda jest tylko po to... aby pokazać, że Bóg wolał białych i z nimi trzymał... więc tylko biali mogli się dorobić Watykanu itd.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
To nie Matka Ziemia sprawiła, że w Afryce dzieci głodują, a Watykan, który reprezentuje kościół jest obrzydliwie bogaty.
O ile mi wiadomo to praca o swoje życie poza grobowe wymaga poświęceń, ale kto chciałby zrezygnować z wszystkich dobrodziejstw Watykanu.
Od stajenki do własnego państwa ;)
Watykan winisz za głód w Afryce?
Jesteś w błedzie kościelne organizacje akurat niosą pomoc na czarnym lądzie
Poczytaj choćby dział społeczeństwo i polityka dowiesz się coś więcej
O czymś do Boga zagadać bym musiał, a przecież nie powiedziałbym: "wyczaruj flaszkę to pokaże Ci jak to jest w PL".
Co do wróżki, to poprosiłbym Boga o wróżbę z dłoni.
aha
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
1. Jeśli możesz zrobic wszystko, dlaczego nie zlikwidujesz szatana, tylko każesz nam walczyć ze wszelkim złem którego on (niby) jest przyczyną?
2. Jeśli stworzyłeś wszystko, po co stworzyłeś zło i 'szatana'?
3. Dlaczego zadajesz cierpienie ludziom? Doskonałym przykładem jest np. ludność Afryki.
4. Wg nauki kościoła, powinniśmy umieć przebaczać. Ty nie przebaczyłeś Adamowi i Ewie (koniec raju)
1. Podał wskazówki, jak wygrać tą walkę.
2. Bóg nie stworzył zła i Szatana.
3. Bóg nie jest sprawcą cierpień
4. Adam i ewa przez swój grzech zaprzepaścili nie tylko widoki na swoje życie, ale stali się przyczyną śmierci całego swojego potomstwa.
Dla doskonałych stworzeń nie ma przebaczenia.
 

hanya

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2009
Posty
101
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
tuż za rogiem ;)
w kościele od lat wpajają nam, że Bóg, w ciągu 6 dni stworzył świat. Sworzył anioła, który niby się zamienił w szatana. więc dlaczego Bóg go nie powstrzymał? Przecież jest wszechmogący.
Jeśli coś jest doskonałe, niemożliwością jest aby to 'cos' popełniło błąd.
'co złego to nie bóg' :D a kto? jak on może wszystko? (pewnie może, ale mu się nie chce) ;)
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Przecież na kogoś ludzie musieli zwalić winy i wyszło na jakiegoś;) szatana .
w kościele od lat wpajają nam
przestań tam chodzić ,człowiek który myśli nie potrzebuje tego do życia .
 
Do góry