3 języki naraz?

xxxxxx92

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2010
Posty
44
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Myślicie, że można uczyć się 3 języków naraz na mniej więcej tym samym poziomie zaawansowania? Czy jest to możliwe? Oczywiście nie chodzi mi o takie uczenie jak szkole, ale samemu aby mówić nim biegle...
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Może nie uczyć się ich jednocześnie ale opracowując sobie jakiś system na pewno można. Najlepiej po prostu gadać z kimś w danym języku.
 

Keyvee

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2010
Posty
131
Punkty reakcji
4
3 języki można się uczyć jesli nie wybierzesz sobie języka jakiegoś z pierwszej 5 najtrudniejszych, np niemiecki albo inne gdzie sa odmiany. motywacja, jak już wyżej wspomniano i duuuzo czasu i praktyki :)
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
no nie wiem, czy motywacja sama starczy, to jednak nie jest takie łatwe uczyć się samemu obcego języka...a zrozumiałam, że ty chcesz się ich uczyć samodzielnie??? Zawsze warto wyjechać sobie do danego kraju, żeby sie podszkolić!!! :)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
W sumie tak człowiekowi jest najłatwiej.Ale mysle ze jeszcze łatwije jest sie uczyć moze minimum 2 języków małym dzieciom.Dorosli jednak maja wieksze problemy.A co do nauczy 3 języków naraz-to jednak chyba u mnie byłoby to nie możliwe.
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
Wręcz przeciwnie! Uczenie się trzech języków na raz polepszy zapamiętywanie materiału, jeśli oczywiście użyjemy właściwego sposobu. Nauka trzech języków na raz będzie wolniejsza, ale bardziej efektywna. Można np. kupić trzy zestawy do Assimila z serii "łatwo i przyjemnie", efekty gwarantowane.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Nie mam pojecia jak to własnie wyglada w praktyce.Ja załozyłam sobie najpierw nauke j.angielskiego w speak'up,a potem jak juz w pełni bede go znała chce przejśc do np.niemieckiego.
 
Do góry