21 maja 2011 - Dzień Sądu Ostatecznego

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
Apostate

To o czym piszę ewangelia Jezusa jest nieudowodnione, więc ona nie może posłużyć za argumentację twojego zdania. Proszę wyłożyć mi dowody, fakty.
Ja nie muszę nikogo do niczego przekonywać.Jeśli ktoś chce opierać swoją wiarę na Biblii,to też wystarczy poczytać trochę NT:

Mat.24.14.I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej Ziemi na świadectwo wszystkim narodom,i wtedy nadejdzie koniec.

Chodzi o głoszenie prawdziwej ewangelii o Królestwie Bożym,które jest "w was"(Łuk.17,21),a nie "pośród was",tak jak to jest błędnie przetłumaczone w niektórych przekładach NT.Taką ewangelię głosi obecnie jedynie Życie Uniwersalne,więc zanim ona będzie głoszona po całej Ziemi,upłynie jeszcze bardzo dużo czasu do nadejścia końca istnienia Ziemi.

Brave

to dosyć nowe pismo, późniejsze nawet niż dzieła Marksa i równie realistyczne
Nie zawiera jednak bajek tak jak NT,w które wierzą ludzie przez co schodzą na manowce wiary.Np.pisze w niej jasno o prawdziwej ewangelii o Królestwie Bożym i Chrystusie,że są "w nas",a nie tak jak w NT,że są "pośród was".Chrystus jako Ja Jestem jest w niej Synem Bożym,a nie mitologicznym Bogo-człowiekiem Jezusem,w którego karze wierzyć NT,itd.Można podobnie napisać,że NT jest równie realistyczny jak dzieła Marksa.Nie czytałeś EJ więc dziwne,że się o niej wypowiadasz.
 

aumgn

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2010
Posty
107
Punkty reakcji
5
Spodziewałem sie czegoś konkretniejszego:)bardzo naciągane te "dowody" przedstawione przez steveo
Ale ta jedna rzecz niech wam nie będzie tajna, najmilsi! iż jeden dzień u Pana jest jako tysiąc lat,a tysiąc lat, jako jeden dzień.
Ja tam sie nie znam, ale czy tu czasem nie chodzi o to że bog jest hmm ponad czasem, takie pojęcie jak czas go nie dotyczy?

Bóg powiedział Noemu, iż zostało siedem dni na ucieczkę przed zniszczeniem
świata, to powiedział równocześnie światu, że zostaje mu dokładnie 7000 lat (jeden dzień jest jak 1000 lat) by uciec przed bożym gniewem, który nadejdzie, kiedy Pan zniszczy świat w Dniu Sądu. Ponieważ Święty, nieskończony Bóg jest wszechwiedzący, zna koniec od samego początku. Wiedział jak bardzo grzeszny stanie się świat.
Po co sie meczyć z czyms o czym juz na początku wiadomo że sie zepsuje, i trzeba będzie rozwalać.Chyba że defekt wyszedł tuż po ukończeniu dzieła, no ale wtedy to lepiej rozwalić od razu a nie czekać ileśtam tysięcy lat.
Inna sprawa po co Jezusa tam wysyłał jak i tak wiedział że guzik z tego będzie.
 

Apostatae

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2010
Posty
117
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Dokładnie analizując Biblię dowiadujemy się,że w 4990 r. p.n.e. Bóg sprowadził potop
Kolejna data, w którym wersecie ona się znajduję?
Czy byłbyś zainteresowany w nauce jak powstała ta data? Czy mówisz po angielsku?
Trochę nie rozumiem tych pytań, ale spróbuję na nie odpowiedzieć: tak, jestem zainteresowany jak niby w nauce powstała ta data i mówię po angielsku, ale na poziomie początkującym, więc objaśnij mi to po polsku jeśli możesz. Teraz ja zadam pytanie: gdzie te wersety?

Jeśli tak, to nie można stosować 2 List Piotra 3:08 tam, bo kontekst nie pozwala na to. Jeden mówi o stworzeniu a drugi o końcu świata.
W 2 Liście Piotra 3:8 jest napisane:Ale ta jedna rzecz niech wam nie będzie tajna, najmilsi! iż jeden dzień u Pana jest jako tysiąc lat,a tysiąc lat, jako jeden dzień.

Jasno jest napisane, że jeden dzień dla boga to tysiąc lat. Skoro tak to tyczy się to do wszystkiego, albo do niczego (symbolika).

Świat został stworzony w sześć dni.
Absurd! Dinozaury żyły miliony lat przed człowiekiem, nie parę dni przed nim.

Ja nie muszę nikogo do niczego przekonywać.Jeśli ktoś chce opierać swoją wiarę na Biblii,to też wystarczy poczytać trochę NT:
To co jest napisane w biblii i to, że pochodzi od boga także nie zostało udowodnione, więc nie może służyć jako fakt.
 

Steve Sondej

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
350
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Absurd! Dinozaury żyły miliony lat przed człowiekiem..

To jest niemożliwe. Ziemia została stworzona 13013 lat temu.

Archeolodzy byli w stanie znaleźć i odtworzyć szkielety bardzo dużych zwierząt więc wiemy, że dinozaury istniały w pewnym momencie. Wiemy, że Bóg stworzył wszystkie istoty wody i powietrza w piątym dniu i wszystkie zwierzęta lądowe z ludźmi w szóstym dniu (Księga Rodzaju 1:20-31). Oznacza to, że ludzie i dinozaury współistniały. W rzeczywistości, w niektórych fossil beds w Stanach Zjednoczonych odkryli ślady dinozaurów w tej samej warstwy gliny jako ślady człowieka, wspiera to fakt, że człowiek i dinozaury żyły jednocześnie.

Chodzi o to, co się znimi stało? Wiemy, że jeszcze istniały gdy potop miał miejsce, ponieważ mamy skamieniałe (fossil) dowody na ich istnienie.

Nawiasem mówiąc, należy zauważyć, że skamieniałości nie są tworzone dziś. Kiedy coś umiera rozkłada sie, kości i wszystko inne. Nie kostnieje. Skamieniałości które Archeolodzy odkryli, zostały utworzone przez naturalny kataklizm Potopu. Naukowcy przekonają Cię, że występowanie fosylizacji jest bardzo rzadkie. Aby to się stało, przedmiot musi być szybko zakopany w osadzie z niemal perfekcyjną ilość wody. To brzmi trochę jak powódź, nie? Gdy stworzenia i rośliny zostały pochowane w błocie, ciśnienie wody musiało spowodować że kości i liście skamieniały aniżeli miały rozkładać się. Nie dzieje się to w naszych czasach. Nawet wtedy, gdy jesteśmy uderzenie przez najbardziej niszczycielskie huragany, powodzie co zalewaja pol panstwa, lub gdy występuje porażająco duża lawina, skamieniałości nie są tworzone. To powinno zapewnić nam pewien pogląd na to, jak katastrofalny potop był za czasów Noego.
 

Apostatae

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2010
Posty
117
Punkty reakcji
5
Wiek
30
To jest niemożliwe. Ziemia została stworzona 13023 lat temu.
A skąd masz tak dokładne dane? Dinozaury do czasu kiedy według ciebie dopiero powstał świat dawno wymarły. Choć istnieje przypuszczenie, że teropody żyją do dzisiejszego dnia pod postacią ptactwa.
Poza tym jak wyjaśnisz przodków człowieka współczesnego?
Archeolodzy byli w stanie znaleźć i odtworzyć szkielety bardzo dużych zwierząt więc wiemy, że dinozaury istniały w pewnym momencie
Wiemy nawet w przybliżeniu w jakim momencie (kiedy) i niestety to wyklucza twoją wersję wydarzeń. Gady naczelne zdominowały ekosystem w triasie, a wymarły gdzieś pod koniec kredy. To okres trwający powyżej 160 mln lat.
Wiemy, że Bóg stworzył wszystkie istoty wody i powietrza w piątym dniu i wszystkie zwierzęta lądowe z ludźmi w szóstym dniu (Księga Rodzaju 1:20-31). Oznacza to, że ludzie i dinozaury współistniały.
Nie, to tylko oznacza, że biblia tak sugeruje (rozpatrując w sensie dosłownym). Choć zapewne ten kto pisał nie miał pojęcia o istnieniu dinozaurów i zrobił to nieświadomie.
W rzeczywistości, w niektórych fossil beds w Stanach Zjednoczonych odkryli ślady dinozaurów w tej samej warstwy gliny jako ślady człowieka, wspiera to fakt, że człowiek i dinozaury żyły jednocześnie.
A fakt, że wszystkie skamieniałości po dinozaurach szacuję się na wiek milionów lat? Co do tego ,,faktu" co podałeś nie odniosę się, ponieważ nie znam szczegółów. Sądząc po twoim zamiłowaniu do takich ,,faktów" spodoba się ci książka ,,Ręce precz od tej książki" Van Helsinga dlatego też ci ją polecam. Niczego cię ona nie nauczy, ale pewnie cię urzeknie.
potop miał miejsce
Potop biblijny? Żarty sobie stroisz? A jak Noe uratowałby unikalne gatunki zwierząt, które występują rzadko i jedynie na niektórych obszarach świata np. kangury? Czyżby Noe zawędrował aż do Australii?
Nawiasem mówiąc, należy zauważyć, że skamieniałości nie są tworzone dziś. Kiedy coś umiera rozkłada sie, kości i wszystko inne.
Co ty chcesz by ci kość kurczaka skamieniała w parę lat? Faktycznie to niemożliwe. Czym większa kość, tym większa szansa, że zachowa się i skamienieję jednak potrzeba naprawdę dużo czasu na to i dobrych warunków.
Aby to się stało, przedmiot musi być szybko zakopany w osadzie z niemal perfekcyjną ilość wody.
To jest potrzebne do powstania odcisków skóry lub organów wewnętrznych, ale faktycznie jest to wyjątkowo rzadkie.
Nie dzieje się to w naszych czasach. Nawet wtedy, gdy jesteśmy uderzenie przez najbardziej niszczycielskie huragany, powodzie co zalewaja pol panstwa, lub gdy występuje porażająco duża lawina, skamieniałości nie są tworzone
Bo potrzeba czasu.
To powinno zapewnić nam pewien pogląd na to, jak katastrofalny potop był za czasów Noego.
Napisałem co myślę o tym potopie biblijnym wyżej.
 

Steve Sondej

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
350
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Potop biblijny? Żarty sobie stroisz? A jak Noe uratowałby unikalne gatunki zwierząt, które występują rzadko i jedynie na niektórych obszarach świata np. kangury? Czyżby Noe zawędrował aż do Australii?

Odpowiedzieć na Twoje pytanie; podział kontynentu nastąpił po powodzi Noego.
 

Apostatae

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2010
Posty
117
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Odpowiedzieć na Twoje pytanie; podział kontynentu nastąpił po powodzi Noego.
Dobra, załóżmy, że przed biblijnym potopem nie było podziału na kontynenty, ale nawet wtedy kangury żyłyby w środowisku, klimacie, który im odpowiada. Dodać trzeba jeszcze, że nie tylko kangury są takimi zwierzętami. Noe musiałby przebyć cały świat by uratować je wszystkie, a niestety środków lokomocji typu samolotu nie było, więc straciłby dużo czasu by je znaleźć, nie wspominając już o ich złapaniu. A roślinność zostałaby niemal całkowicie zniszczona (Chyba, że Noe także przemierzał świat w poszukiwaniu sadzonek). Noe nie zdążyłby tego zrobić poświęcając na to całe swoje życie, a co dopiero w terminie, który podał mu bóg.
 

Steve Sondej

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
350
Punkty reakcji
2
Wiek
35
..tak, jestem zainteresowany jak niby w nauce powstała ta data i mówię po angielsku, ale na poziomie początkującym, więc objaśnij mi to po polsku jeśli możesz. Teraz ja zadam pytanie: gdzie te wersety?

To co jest napisane w biblii i to, że pochodzi od boga także nie zostało udowodnione, więc nie może służyć jako fakt.

Poniżej znajduje się materiał badania, dotyczące ustanowienia biblijnego kalendarza.

A skąd masz tak dokładne dane?

kontynuacja:

A skąd masz tak dokładne dane?

kontynuacja:
 

Attachments

  • montaż kalendarium historii część 1 .pdf
    270,3 KB · Wyświetleń: 27
  • montaż kalendarium historii część 2 .pdf
    248 KB · Wyświetleń: 40
  • montaż kalendarium historii część 3 .pdf
    291,5 KB · Wyświetleń: 30
  • montaż kalendarium historii część 4 .pdf
    298,9 KB · Wyświetleń: 51
  • kalendarz patriarch.pdf
    598 KB · Wyświetleń: 47
  • dostosowanie biblijnego kalendarza do naszego kalendarza.pdf
    197,4 KB · Wyświetleń: 42
  • Kalendarium ziemi odsłania Boży plan zbawienia.pdf
    232,3 KB · Wyświetleń: 54

sonic hedgehog

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2010
Posty
304
Punkty reakcji
9
Wiek
35
Miasto
Poznań
Zrobił by Ci (i innym) wielką krzywdę, przyjmując Twój zakład.
Me przyjęcie tego zakładu oznaczałoby, że nie mam pełnego zaufania do Biblii i pozwoliłbym na stworzenie fałszywego poczucia/szanse że to się nie stanie.
To się stanie, bez względu na to czy Ty uwierzysz lub nie.
Straszne bzdury i zwykła wymijająca odpowiedź. Ja jestem prostym chłopem. Uznaję, że skoro nie przyjmujesz zakładu, brak Ci pewności co do wygranej i jesteś zwykłym oszustem, który lubi być w centrum uwagi wraz ze swoimi obłąkanymi teoriami.
 

Steve Sondej

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
350
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Straszne bzdury i zwykła wymijająca odpowiedź. Ja jestem prostym chłopem. Uznaję, że skoro nie przyjmujesz zakładu, brak Ci pewności co do wygranej i jesteś zwykłym oszustem, który lubi być w centrum uwagi wraz ze swoimi obłąkanymi teoriami.

Przykro mi, ale nie zrozumiałes w pełni mojej poprzedniej odpowiedzi.
Próba zamachu na moją postac tylko dlatego, że odmówiłem twoją ofertę zakładową.
 

Apostatae

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2010
Posty
117
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Steveo dlaczego pominąłeś niektóre z moich wypowiedzi na ten temat?
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
To jest niemożliwe. Ziemia została stworzona 13013 lat temu.
Ziemia istnieje około 4,5 miliarda lat.Przed milionem lat Homo sapiens żył już w Eurazji Link,zostawiając za sobą ślady w postaci kości i narzędzi.To,że Biblia zawiera bajki jest mi wiadomo,ale na ich podstawie nie można tworzyć nowych i twierdzić,że są one prawdą.

Pramatka Ewa, od której pochodzą współcześni ludzie, żyła 200 tys. lat temu - dowodzą wyniki badań opublikowane w "Theoretical Population Biology". Badania prowadzone były przez naukowców z Politechniki Śląskiej w Gliwicach i z Rice University w Teksasie. LINK
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
Końca świata nie będzie?

Metodę, którą posługuje się Elżbieta Nowalska w przewidywaniu przyszłości, parapsychologia nazywa channelingiem. W jednym z przekazów kobieta nakreśliła najbliższą historię przemian zachodzących w Polsce i na świecie. Jako jedna z nielicznych, przeczy wizji III wojny światowej!

„Świat Energii twierdzi, że nie grozi nam zagłada, totalnej wojny nie będzie. Zawsze podczas wielkich przełomów »Góra« ingeruje – i tak jest teraz... To prawda – czekają nas lokalne wojny, ale duży konflikt zostanie zażegnany.

Energie przekazują, że w ciągu najbliższego tysiąca lat nie grozi nam koniec świata. Kiedyś on nastąpi, ale nie za sprawą wojny wywołanej przez ludzi ani też nie na skutek kataklizmów geologicznych. Ziemia zginie w ogniu fali termicznej wywołanej wybuchami na Słońcu.

Nadchodzący wiek jest Epoką Serca – już znaleźliśmy się pod jej wpływem. Przejawia się to tym, że ludziom nie wystarcza konsumpcyjne życie. Szukają czegoś więcej,a jest to oznaka, że budzi się w nas świadomość”.

E.Nowalska jest autorką wielu książek.Widziałem ją występującą w telewizji.Jej przepowiednia zgadza się z tym co pisze w Biblii oraz w innych świętych i nie świętych pismach.
 

Steve Sondej

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
350
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Aby uwinąc sie w tydzien z całym wszechświatem to chyba musiał ekipe wynając, skoro samemu zrobienie fauny na sredniej wielkości planecie jeden dzień zajmowało ;)

Bóg mógł stworzyć wszystko w jednej milisekundzie. Dlaczego zajęło mu sześć dni? Może Próbuje nam coś powiedzieć? Czy słowo sześć ma jakieś znaczenie?
 

Steve Sondej

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
350
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Dinozaury do czasu kiedy według ciebie dopiero powstał świat dawno wymarły.

Wiemy nawet w przybliżeniu w jakim momencie (kiedy) i niestety to wyklucza twoją wersję wydarzeń.

A fakt, że wszystkie skamieniałości po dinozaurach szacuję się na wiek milionów lat?
Absurd! Dinozaury żyły miliony lat przed człowiekiem, nie parę dni przed nim.


Datowanie (carbon-12) jest dość dokładne co do organizmów z niedalekiej przeszłości (możliwie kilka tysięcy lat), ale im starszy organizm jest, tym mniej dokładna jest metoda datowania.

Poza tym jak wyjaśnisz przodków człowieka współczesnego?

Ewolucja? To kolejny strzał w ciemno.
 
Do góry