2012

dosia205

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
drogi ursusie von veisie jak sie tam zwiesz....zyje w wolnym demokratycznym kraju wiec moge pisac ch chce mowic co chce i gdzie chce!lepeij jakbys zwrocil wieksza uwage na interpretacje mojego postu i sie w niego zaglebil!piszesz nie na temat i jeszcze zwracasz uwage nie uwazasz ze to plytkie?a czy prowokacja?owszem do inteligentej dyskusji,rok 2012 koniec swiata to w koncu temat religijny jak na to nie patrzec.i jestem ciekawa co ty mialbys do zaoferowania ze swojej strony...piszac ze wiadac jaki mam styl pisania moglbys sie okreslic?nie zprecyzowales sie...okresl moj styl bo nie wiem o co ci moze chodzic...a kpina jest jak ktos prownuje koniec swiata do mody na sukces!to irytujace i kpina.moze ktos nie zdawal sobie sprawy czy pisze to swiadomie? i look forward to hearing from you
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
A co tam, też sobie coś napisze w tym temacie. A więc uważam, że rok 2012 będzie porażką. Za cholerę nie wyrobimy się z tymi wszystkimi stadionami, autostradami i innymi pierdołami.

A jeśli chodzi o koniec świata. Znam się na nich, przeżyłem już kilka w 1998, w 1999, w 2000 i 2004 (jakoś tak ;p). I 2012 też okaże się taką ściemą. Jestem chrześcijaninem, a biblia mówi, że "nie znasz dnia ani godziny". Co interpretuje tak, że człowiek nie zna i nigdy nie dowie się, kiedy koniec świata nastąpi.
A co do daru Nostradamusa, to cholera go tam wie czy ten dar pochodził od boga, czy od szatana (bo tak chyba też mogło być), czy po prostu się mu nudziło. I to w sumie wszystko co mam do powiedzenia na ten temat.

Dowie się :). Jak koniec świata nastąpi to będzie wiedział, że jest teraz. Więc w końcu się dowie xD
 

fagin

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
184
Punkty reakcji
9
No racja ;p Chociaż niekoniecznie, wszystko może nastąpić tak szybko, że nawet tego nie zauważymy. Albo tak wolno, że nie zwrócimy na to uwagi.
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Tak tylko, że oni powołują się na wiarę Chrześcijańską, więc dowiedzą się, że nastąpi. To jest zapisane i ludzie dowiedzą się, że to będzie właśnie koniec.
 

xAgax

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
..Tam gdzie ty...
Ja nie wiem czy w to wierzyć czy nie, ale kiedyś był taki człowiek (już umarł) Który przepowiadał przyszłość (Był chyba też naukowcem czy coś takiego) No i przepowiedział kiedyś że będzie ocieplenie no i się sprawdziło bo już lodowce topnieją i że kiedyś na jabłoni będą rosły banany i pani od j. polskiego powiedziała nam że coś musi w tym być bo klimat bardzo szybko się zmienia. Przepowiedział też że w 2012 będzie ko0niec świata.

A słyszałam też że koniec świata już się dzieje bo ludzie już umierają z powodu tej grypy. W 1999 roku też miał być koniec świata i co?? i nic. Jacyś ludzie w to wierzyli i poszli w góry bo gdzieś im tam pisało że jak tam pójdą to porzeżyją- poszli i zamarzli a końca świata nie było <_<
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Był jakiś człowiek. Nie wiadomo kto i coś powiedział.
Koniec świata się zaczął bo ludzie zaczęli umierać. A co konkretnie to co chciałaś przekazać?

Ludzie trzymajcie jakiś poziom, albo nie piszcie. Proszę.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Ja nie wiem czy w to wierzyć czy nie, ale kiedyś był taki człowiek (już umarł) Który przepowiadał przyszłość (Był chyba też naukowcem czy coś takiego) No i przepowiedział kiedyś że będzie ocieplenie no i się sprawdziło bo już lodowce topnieją i że kiedyś na jabłoni będą rosły banany i pani od j. polskiego powiedziała nam że coś musi w tym być bo klimat bardzo szybko się zmienia. Przepowiedział też że w 2012 będzie ko0niec świata.

A słyszałam też że koniec świata już się dzieje bo ludzie już umierają z powodu tej grypy. W 1999 roku też miał być koniec świata i co?? i nic. Jacyś ludzie w to wierzyli i poszli w góry bo gdzieś im tam pisało że jak tam pójdą to porzeżyją- poszli i zamarzli a końca świata nie było <_<

o fak :eek: nawet nie wiem co na to napisać :D
 

Mr. Pinguite

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Koniec świata w 2012 ? Nic z tego, jeżeli ktoś myśli, że koniec świata nastąpi właśnie w tym roku to się myli. Zawsze na świecie byli wróżbici, szamani czy też jak to niektórzy nazywają Nostradamusa prorokiem i wiele innych, którzy próbują przewidzieć datę "końca świata". I tu zadam pytanie do zwolenników tak zwanego "końca świata", ile "końców świata" przeżyła nasza ludzkość ? Tak, wiem,że końców było dużo choćby na przykład w 2000 roku. W obecnej chwili wmawia się ludziom, że koniec świata nastąpi w 2012 roku bo wtedy kończy się kalendarz słynnej cywilizacji jaką byli Majowie. "Przepowiednia Majów" nabiera siły i najwyraźniej wywołuje strach we wszystkich grupach społecznych. Na ekrany kinowe ujrzeliśmy już film pt. "2012". Czysta komercja. Wmawia się coś ludziom a oni w to wierzą. I tak podsumowując jestem ciekaw co nam wmówią po 2012 roku ;)
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Ja nie wiem czy w to wierzyć czy nie, ale kiedyś był taki człowiek (już umarł) Który przepowiadał przyszłość (Był chyba też naukowcem czy coś takiego) No i przepowiedział kiedyś że będzie ocieplenie no i się sprawdziło bo już lodowce topnieją i że kiedyś na jabłoni będą rosły banany i pani od j. polskiego powiedziała nam że coś musi w tym być bo klimat bardzo szybko się zmienia. Przepowiedział też że w 2012 będzie ko0niec świata.

A słyszałam też że koniec świata już się dzieje bo ludzie już umierają z powodu tej grypy. W 1999 roku też miał być koniec świata i co?? i nic. Jacyś ludzie w to wierzyli i poszli w góry bo gdzieś im tam pisało że jak tam pójdą to porzeżyją- poszli i zamarzli a końca świata nie było <_<

to akurat jest propaganda, aby nabic kasy dla koncernów farmaceutycznych, mowa o grypie. Na ta chorobe umiera rocznie setki osób, a na tą dopiero 20 czy ile tam. Sądzę że przepowiednia o 2012 to tez dla forsy ktoś rozgłosił. Ile było gadania o Blair witch project (czy jak to się pisze), a okazało się to bardzo dobrą jak dla mnie kampanią reklamową;] osobiście dla mnie pomysł świetny. I sądzę że to też jest coś podobnego, tyle że na większą skalę, teraz beda filmy, ksiązki, wywiady itp ludzie będa niesamowitą kase na tym robic, są setki tysięcy dziwaków co kupia "talizman" ochraniajacy. Już jeden facet kupił ziemię za grosze gdzieś w Afryce i wmawia że tam się tylko uratuja ludzie, a naiwniacy kupuja ją za setki tysięcy. Dziś ludzie tak jakby cofnęli się w czasie z 200 lat, nie wierzą w dowody naukowe a w przepowiednie, wróżki itp, co osobiście dla mnie jest grzechem. Zero zaufania do Boga;/ ale jak ktoś niewierzy to moze pominąc tą linijkę.

Przepowiedział ze będzie ocieplenie??? kazdy normalnie myślący mógł by to przepoiwedziec, wielkie mi wróżby, globalizacja, wielkie miasta, samochody itp proste że musi byc ocieplenie. Lodowce topnieja już setki lat, jak by tak nie było to dziś byś żyła na lodowcu. Pani od J. Polskiego to chyba się z was nabijala albo... nie powinna uczyc w szkole:)

Ludzie, naukowcy nie są w stanie dziś przewidziec końca świata a jakiś chłopek czy Majowie byli w stanie??? no sorry. Jakoś w Bibli nie ma mowy o Nostradamusie czy innych dodatkowych prorokach. A że przewidział Hitlera??? wcale nie okreslił dokladnie, to tylko odmysły. To tak jak by ja dziś powiedział że będzie wielki meteor i uderzy w ziemię, nie wiem kiedy, nie wiem jak ale uderzy. I za 100 tyś lat ktoś to przeczyta i bedę prorokiem;/
Tak samo przewidział ze po "czarnym papierzu" będzie koniec swiata, dla niektórych to bedzie np afroamerykanin, a dla innych jak papierz założy czarne buty to bedzie ZNAK bo ma czarne jak w przepowiedni ;/

Prosze bardzo zostawcie prace, dom, rodziny po co pracowac??? itp skoro za 2 lata bay bay;/

Powtarzam już chyba 5 raz po kims... "nie znacie dnia ani godziny", a dla niewierzacych "nauka takiego czegoś nie przewiduje"
jak 2012
A dla totalnie nierozgarniętych, blogi, pomnponik czy inne pisadła to nie wiedza naukowa, czy tezy poparte dowodami.

Poczytajcie na stronach naukowych, normlanych o tym, naukowcy się z nas smieja, że w takie coś wierzymy;/

a o zmianie biegunów w 1 dzień to już nie wspomne
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
@Up
I tu się z tobą zgodzę, nie znamy dnia ani godziny.
Teraz czytałem, że ma wybuchnąć wielka fala gorąca... W 2022 r. o_O
Nasa też z resztą patroluje kosmos i ma wszystko przewidzianie na kilkanaście lat w przód. Chciałbym mocno wierzyć w to, że 2012 będzie totalnym niewypałem. Do końca jednak uwierzyć nie mogę :(
 

Sasha2104

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2009
Posty
285
Punkty reakcji
11
Całkowicie się zgadzam z Portosem201. Informacje o końcu świata w 2012 r, to nic innego jak tylko komercja. Do jego wypowiedzi dodałbym jedynie to, że globalne ocieplenie jest naturalnym procesem, który już w cześniej istniał. Gdybyśmy spojrzeli na historjr Ziemi doszlibyśmy do wniosku że na Ziemi co pewen czas istniały Zlodowacenia i oceplenia klimatu. Do tych procesów pasuje wykres sinusoidy. U góry wykresu ocieplenie u dołu zlodowacenie.
 

papa rasialdo

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2009
Posty
289
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Miasto
Zachód, Lubuskie, GW
Gdzieś, kiedys oglądałem program i przebiegunowanie juz podobno bylo, jest to podobno zjawisko normalne, cykliczne ktore powtarza sie co iles tam tysiecy lat, podobno obserwowane jest nieustanne słabniecie pola magnetycznego. Coś w tym może byc, bo zbyt wiele róznych przepowiedni sie na siebie nakłada, a nie jak w przypadku 2000r gdzie jeden obłąkany koleś mówił że nastąpi koniec.

Może po tym całym koncu swiata wreszcie ceny w sklepach bedą normalne (dzisiaj kupiłem kilogram śląskiej 18,50- pogieło ich!!!)
kwasny.gif
 

malpa666

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
93
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kielce
hmm, ale CZYSTO TEORETYCZNIE(!!!).. nawet jeśli byłby ten 'koniec świata' taki jak był pokazany w filmie to nie jest to koniec świata...... -.- ludzie przeżyli.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
będzie "koniec świata" jak wreszcie ludzie się zbiorą i obalą tą "władzę" i korupcję!!!
 

Leniuszka

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2009
Posty
151
Punkty reakcji
2
...a 22 grudnia 2012 roku będziemy się śmiać z samych siebie, że pisaliśmy takie bzdury. :D

Chociaż to może nic śmiesznego to ciekawi mnie, jak bardzo ludzie popadną w panikę w tym 2012 roku.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Przypominaja mi sie opisy z ksiazek, kiedy to byl schylek roku 1899 i mial juz byc 1900. Masa ludzi zebrala sie wtedy w Watykanie przed bazylika sw. Piotra i sie modlila, poniweaz wszyscy wtedy mysleli ze juz nadchodzi koniec swiata. I co??? Konca nie bylo, byla za to wielka radosc ludzi, stad oficjalnie ta data jest uwazana jako poczatek sylwestra jako dzien radosci itd.

Pamietam 1999 kiey to apokalipsa byla najczesciej wymawianym slowem w kontekscie nadchodzacego 2000 roku. Hmmm.... juz mamy 9 lat od tamtych wydarzen i dalej zyje. :D
 

Sasha2104

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2009
Posty
285
Punkty reakcji
11
Ludzie oczekują tylko na koniec świata ciekawe dlaczego? A jeśli chodzi o 2012 to uważam że zeczywiście czeka nas koniec świata... Jak angole i fryce przyjadą do poznania po nieistniejących autostradach, do nieukończonych stadionów na EORO 2012... ale będize wstyd... (chociaż z drugiej strony mam nadzieje że atostraty beda i stadiony też... głupi jestem w co ja wierzę...)
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
nie będzie wstydu;]

Myślisz ze ktokolwiek w Europie wierzy że wybudujemy autostrady :D??? my nawet a4 nie jesteśmy w stanie dokończyć już kilka lat;] a gdzie tu mowa o nowych. Stadiony?? całkiem realne, może nie wszystkie ale wybudujemy. Dobrze im idzie, dość ładnie to już wygląda. Ale autostrady :D???? nam nawet 100 miliardów Euro z Unii nie pomorze!! bo u nas trzeba najpierw napchać swoje kieszenie a później robić coś. Wiedzieli że będzie u nas Euro a po fakcie nagle zaczaili że nie mamy nawet ludzi zeby plany wykonali;/ Ukraina już zaczynała budować a my projektowaliśmy ;/
 
Do góry