2 lata za zabicie psa - paranoja!

Status
Zamknięty.

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
http://www.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI ii niektórzy z was uważają że takie rzeczy nie powinny być karane?!?!?!
powinny byc karane

ale mam do was takie pytanie bo mam taki problem-w naszym gospodarstwie jest coraz więcej kotów-tzn. przyłażą dzikie, jest plus tego ze nigdzie nie ma myszy ale nie są one miłe dla otoczenia-czasami są agresywne i dzieci sie ich boją, do tego jak sie okocą to zjadają swoje małe, nie wiem co z tym zrobic? jeszcze troche i powystrzelam
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Obrońcy zwierząt się za bardzo nakręcają. Nikt nie chce żeby takie zjawiska nie były karane. Nikt też nie chce powybijać wszystkiego co żyje i rośnie na tej planecie - ale nie ma to jak odrobina dramatyzmu żeby podkręcić atmosferę. :)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
tak, lepiej wogole wybic wszytsko co zyje i co rosnie na tej planecie... czlowiek jest najwazniejszy..
Tak, człowiek jest najważniejszy (no chyba, że pojawi się zwierzę o bogatszej psychice).

Jeśli "dobro" gatunku tego by wymagało - zgodziłbym się na zabicie wszystkiego co żyję (oczywiście powód nie może być błahy).
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
ii niektórzy z was uważają że takie rzeczy nie powinny być karane?!?!?!
Każdy człowiek sam decyduje co mu wolno a co nie, jeżeli przekracza normy oczywiście że powinien zostać adekwatnie do postępku upomniany.
Lecz przede wszystkim znaj proporcje i miej umiar.
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
Tak, człowiek jest najważniejszy (no chyba, że pojawi się zwierzę o bogatszej psychice).

Jeśli "dobro" gatunku tego by wymagało - zgodziłbym się na zabicie wszystkiego co żyję (oczywiście powód nie może być błahy).
przez osoby o takich poglądach ekologiczna klęska jest coraz bardziej możliwa. tak się składa, że ludzi na świecie i tak jest za dużo i okrutnie eksploatują nasz glob a takie egoistyczne myślenie może tylko doprowadzić do zagłady także naszego gatunku. bo po zabiciu "wszystkiego co żyje" człowiek szybko umrze z głodu bądź pod górą śmieci.
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Rozumiem że trzeba popierać ekologie, ale należy rozróżnić ekologie i eko terroryzm.
Kolejny przykład dramatyzmu... wszyscy umrzemy pod górą śmieci :)
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
Rozumiem że trzeba popierać ekologie, ale należy rozróżnić ekologie i eko terroryzm.
Kolejny przykład dramatyzmu... wszyscy umrzemy pod górą śmieci :)
no... jeżeli zabijemy wszystko co żyje (jak tam ktoś proponował) to dokładnie tak będzie
masz fragment mojej pracy licencjackiej, która dotyczy owadów:
Kostyczew – rosyjski gleboznawca dowiódł, że liście, które opadły z drzew bez owadów nie uległyby rozkładowi przez 3 lata, a owady (przykładowo niektóre muchówki) są w stanie rozłożyć je w ciągu zaledwie paru dni. Owady w czasie jednego sezonu zjadają prawie połowę liści opadłych z drzew i użyźniają swoimi odchodami glebę (KLIMASZEWSKI, 1973).
bez innych organizmów żywych ludzie nie będą w stanie żyć.
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Fascynujące :) Nie no ja się zgadzam z tym że powinniśmy dbać o środowisko ale nie w sposób absurdalny tak jak niektóre organizacje ekologiczne.
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
18
Czy wysoka grzywna nie jest karą?

to może za zabójstwo człowieka też niech bedzie grzywna co :D ? bo jak dla mnie żywe stworzenie to żywe stworzenie bez różnicy czy człowiek czy pies.
 

Vapster

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Bielawa
to może za zabójstwo człowieka też niech bedzie grzywna co :D ? bo jak dla mnie żywe stworzenie to żywe stworzenie bez różnicy czy człowiek czy pies.
ja się z tobą zgadzam :) .... cieszy mnie żę jeszcze ktoś ma serce na tym forum ;]
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
to może za zabójstwo człowieka też niech bedzie grzywna co :D ? bo jak dla mnie żywe stworzenie to żywe stworzenie bez różnicy czy człowiek czy pies.
Jeśli nie zauważyłeś to napisałeś właśnie, że człowiek jest warty tyle co mucha. A potem się dziwic jak funkcjonowało SS i ską brało ludzi.
Nie tylko nie rozumiesz co sam piszesz, ale tym bardziej co piszę ja czy Adam. Kara za zwierzę, powinna być niska, aby nie zacierać różnicy między człowiekiem i zwierzęciem. Więc Twój argument jak łysa głowa o beton.

Podobnie bez sensu jest argument Trola.
-Uważam że człowiek ma prawo palić drewnem w kominku.
- To idź i podpalaj wszystkie lasy.
Dziwie się, że nikt nie zauważył absurdu tylko ciągnęliście ten głupi wątek.

Redna piszesz, że ludzi jest za dużo, to dziś powszechne uznawany mit, na szczęście tylko mit, nie mający żadnego pokrycia w rzeczywistości. Jestem oczywiście gotów go obalić w innym temacie. Czy wiesz ile na świecie jest szczurów i ile zjadają pożywienia. Statystyka wpadła mi w oko ostatniej Angorze. Oczywiście twierdzisz pewnie, że nie wolno ich zabijać, a jeśli uważasz, że wolno to pewnie też zgodzisz się (bardzo słusznie), ze można zabijać te koty o których pisał ObywatelMC?

Trolu. Ja nie tworzę, ani nie uznaje żadnej ideologii, za to podnoszenie zwierzęcia do rangi człowieka to jest ideologia. Rzuciłem mocny przykład, i jedyne co możesz mi zarzucić w związku z tym to przejaskrawiona retoryka, ale zbytnia empatia ze zwierzętami nie przekłada się na empatię z ludźmi, a bardzo często jest raczej związane z brakiem takowej. To czysta nauka, nie ideologia.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Podobnie bez sensu jest argument Trola

Ktory moj argument jest bezsensu ??

odwolujac sie bezposrednio do tematu napisalem ze jestem za karaniem zabijania psow... to jest bezsensu ??

czy moze to ze jako wymiar kary uwazam ze powino byc wiezenie ?? .. to bezsensu byc nie moze, mozesz co najwyzej miec inne zdanie na ten temat :)

Trolu. Ja nie tworzę, ani nie uznaje żadnej ideologii

no to bardzo dobrze :)

ale zbytnia empatia u zwierząt nie przekłada się na empatię u ludzi, a bardzo często jest raczej związane z brakiem takowej. To czysta nauka, nie ideologia

byc moze, ale przyklad ze jak ktos lubi zwierzeta to tak jak Hiler musi byc ludobojca byl troszke przegiety nieuwazasz ? :)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Ktory moj argument jest bezsensu ??

odwolujac sie bezposrednio do tematu napisalem ze jestem za karaniem zabijania psow... to jest bezsensu ??
To była teza, a argumenty podawałeś potem w tym jeden wywołał dyskusję na którą nie zasługiwał.
byc moze, ale przyklad ze jak ktos lubi zwierzeta to tak jak Hiler musi byc ludobojca byl troszke przegiety nieuwazasz ? :)
Przeczytaj jeszcze raz mój post a odnajdziesz odpowiedź.
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Jak sobie pomyśle ile komarów zabiłem to mnie chyba wsadzą na dożywocie. :)
Też lubię zwierzęta ale nie popadajmy w skrajność tak jak pisał Lobo nie można ich z ludźmi zrównywać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry