13 rad ... W Miłości

wroobel

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
234
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Jak już wspominałem to jest autrostwa G.G Marqueza. Tu macie jeszcze jeden jego tekst. Na prawde dobry. Polecam równiez jego książki, zwłaszcza "Rzecz o mych smutnych dziwkach"

List Gabriela Garcii Marqueza do Przyjaciół


Jeśliby Bóg zapomniał przez chwilę, że jestem marionetką i podarował mi odrobinę życia, wykorzystałbym ten czas najlepiej jak potrafię.
Prawdopodobnie nie powiedziałbym wszystkiego, o czym myślę, ale na pewno przemyślałbym wszystko, co powiedziałem.
Oceniałbym rzeczy nie ze względu na ich wartość, ale na ich znaczenie.
Spałbym mało, śniłbym więcej, wiem, że w każdej minucie z zamkniętymi oczami tracimy 60 sekund światła. Szedłbym, kiedy inni się zatrzymują, budziłbym się, kiedy inni śpią.
Gdyby Bóg podarował mi odrobinę życia, ubrałbym się prosto, rzuciłbym się ku słońcu, odkrywając nie tylko me ciało, ale i moją duszę.
Przekonywałbym ludzi, jak bardzo są w błędzie myśląc, że nie warto zakochać się na starość. Nie wiedzą bowiem, że starzeją się właśnie dlatego, iż unikają miłości!
Dziecku przyprawiłbym skrzydła, ale zabrałbym mu je, gdy tylko nauczy się latać samodzielnie.
Osobom w podeszłym wieku powiedziałbym, że śmierć nie przychodzi wraz ze starością, lecz z zapomnieniem (opuszczeniem).
Tylu rzeczy nauczyłem się od was, ludzi... Nauczyłem się, że wszyscy chcą żyć na wierzchołku góry, zapominając, że prawdziwe szczęście kryje się w samym sposobie wspinania się na górę.
Nauczyłem się, że kiedy nowo narodzone dziecko chwyta swoją maleńką dłonią po raz pierwszy palec swego ojca, trzyma się go już zawsze.
Nauczyłem się, że człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł.
Jest tyle rzeczy, których mogłem się od was nauczyć, ale w rzeczywistości na niewiele się one przydadzą, gdyż, kiedy mnie włożą do trumny, nie będę żył.
Mów zawsze, co czujesz, i czyń, co myślisz.
Gdybym wiedział, że dzisiaj po raz ostatni zobaczę cię śpiącego, objąłbym cię mocno i modliłbym się do Pana, by pozwolił mi być twoim aniołem stróżem.
Gdybym wiedział, że są to ostatnie minuty, kiedy cię widzę, powiedziałbym „kocham cię”, a nie zakładałbym głupio, że przecież o tym wiesz.
Zawsze jest jakieś jutro i życie daje nam możliwość zrobienia dobrego uczynku, ale jeśli się mylę, i dzisiaj jest wszystkim, co mi pozostaje, chciałbym ci powiedzieć, jak bardzo cię kocham i że nigdy cię nie zapomnę.
Jutro nie jest zagwarantowane nikomu, ani młodemu, ani staremu. Być może, że dzisiaj patrzysz po raz ostatni na tych, których kochasz. Dlatego nie zwlekaj, uczyń to dzisiaj, bo jeśli się okaże, że nie doczekasz jutra, będziesz żałował dnia, w którym zabrakło ci czasu na jeden uśmiech, na jeden pocałunek, że byłeś zbyt zajęty, by przekazać im ostatnie życzenie.
Bądź zawsze blisko tych, których kochasz, mów im głośno, jak bardzo ich potrzebujesz, jak ich kochasz i bądź dla nich dobry, miej czas, aby im powiedzieć „jak mi przykro”, „przepraszam”, „proszę”, „dziękuję” i wszystkie inne słowa miłości, jakie tylko znasz.
Nikt cię nie będzie pamiętał za twoje myśli sekretne. Proś więc Pana o siłę i mądrość, abyś mógł je wyrazić. Okaż swym przyjaciołom i bliskim, jak bardzo są ci potrzebni.
Prześlij te słowa komu zechcesz.
Jeśli nie zrobisz tego dzisiaj, jutro będzie takie samo jak wczoraj.
I jeśli tego nie zrobisz nigdy, nic się nie stanie.
Teraz jest czas.
Pozdrawiam i życzę szczęścia!!!


Przekład z hiszpańskiego: Zdzisław Jan Ryn
Źródło: ANGORA nr 33/2002
 

bisette

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2008
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
mazury
Jeśli ubierzesz się skromnie - nazwie Cię cnotką... jeśli ubierzesz się seksownie - nazwie Cię dziwką

Jeśli do niego zadzwonisz - uzna, że się narzucasz... jeśli to on do Ciebie zadzwoni - uzna, że powinnaś być zaszczycona

Jeśli go nie kochasz - będzie robił wszystko by Cię zdobyć... jeśli go kochasz - zostawi Cię


Jeśli się z nim kłócisz - mówi, że jesteś uparta... jeśli siedzisz cicho - mówi, że nie masz własnego zdania

Jeśli powiesz mu o swoich problemach - pomyśli, że jesteś słaba... jeśli mu nie powiesz - pomyśli, że mu nie ufasz

Jeśli będziesz mu robić wymówki - powie, że nie jesteś jego matką... jeśli to on będzie Ci robił wymówki - powie, że 'dba' o Ciebie

Jeśli nie dotrzymasz danej obietnicy - straci do Ciebie zaufanie... jeśli to on złamie dane słowo - to na pewno przez Ciebie

Jeśli go zdradzisz - powie, że to koniec... jeśli to on zdradzi - powie, że każdy zasługuje na drugą szansę.

dziękuję za uwagę. (;
 

Wilhelmina

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
Super jest tych 13 rad jak żyć. Na pewno dzięki nim zycie staje sie o wiele lepsze:)
 

agusia27

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2007
Posty
313
Punkty reakcji
0
Miasto
lubuskie
Jeśli ubierzesz się skromnie - nazwie Cię cnotką... jeśli ubierzesz się seksownie - nazwie Cię dziwką

Jeśli do niego zadzwonisz - uzna, że się narzucasz... jeśli to on do Ciebie zadzwoni - uzna, że powinnaś być zaszczycona

Jeśli go nie kochasz - będzie robił wszystko by Cię zdobyć... jeśli go kochasz - zostawi Cię


Jeśli się z nim kłócisz - mówi, że jesteś uparta... jeśli siedzisz cicho - mówi, że nie masz własnego zdania

Jeśli powiesz mu o swoich problemach - pomyśli, że jesteś słaba... jeśli mu nie powiesz - pomyśli, że mu nie ufasz

Jeśli będziesz mu robić wymówki - powie, że nie jesteś jego matką... jeśli to on będzie Ci robił wymówki - powie, że 'dba' o Ciebie

Jeśli nie dotrzymasz danej obietnicy - straci do Ciebie zaufanie... jeśli to on złamie dane słowo - to na pewno przez Ciebie

Jeśli go zdradzisz - powie, że to koniec... jeśli to on zdradzi - powie, że każdy zasługuje na drugą szansę.

dziękuję za uwagę. (;

nic dodać nic ująć i tak żle i tak niedobrze
 

kayako_mafia

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Radom
"Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Jeżeli ktoś nie kocha cię tak jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha cię on z całego serca i ponad życie.

Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja.


Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą."

Wg mnie to te "RADY" są najwazniejsze :( :( :( :(
 

Arkowiec

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wszystkie są fajne. :D
To chyba najlepsze.
"Być może Bóg chciał abyś poznał wielu złych ludzi zanim poznasz tę dobrą, abyś mógł ją rozpoznać kiedy ona się w końcu pojawi."
 

Dionedaga

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Trzebinia
# Kup sobie psa. To jedyny sposób, abyś mógł nabyć miłość za pieniądze.

#Kochająca osoba popełnia prawie zawsze ten błąd, że nie czuje, kiedy druga strona przestaje kochać
 
Dołączył
25 Sierpień 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja.

Zgadzam się z tym. Sama tego doświadczyłam, strasznie to bolało. Siedzisz kogo tej osoby i wiesz, że ona jest twoja tylko w twoich marzeniach. Kurfa to strasznie boli:(
 

Amuśś

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2008
Posty
92
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wałbrzych
"Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy"


Bardzo fajna rada :) Mi się przydażyła i jej nie żałuje :)


"Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy"


Bardzo fajna rada :) Mi się przydażyła i jej nie żałuje :)


A właściwie to mi się prawie wszystkie przytrafiły :) że tak powiem a raczej napisze :)
Pozdro
 

PrincessNrOne

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2008
Posty
342
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Nie kocham cię za to kim jesteś, ale za to jaki jesteś, kiedy przebywam z tobą.

Te slowa sa piekne =) I wedlug mnie nie tycza sie one tylko milosci ale i przyjazni. Moi rodzice zawsze chcieli wybierac mi przyjaciol kierujac sie tym ze cos zlego o nich slyszeli - teraz moge im chyba przytoczyc ten cytat.
 

natka_z

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2007
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
37
"Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja" - To jest najboleśniejsza prawda jaka może człowieka spotkać w życiu:( mi się przytrafiła ale już dawno przestałam narzekać:) widocznie tak ma być...

"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem" - to też jest mocne:) ogólnie te porady są na WAGĘ ZŁOTA:)

Zyczę wszystkim powodzenia w miłości!!!! :zakochani: :*
 

sonkacs

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Łódź
npewno kazdy jakies wnioski wyciągnie z wszystkich postow :p i bedzie troche wiecej weiedzial ;)
 
Do góry