13 latka i seks

Status
Zamknięty.

afrodytka0831

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
62
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Gdynia
Kilka dni temu dowiedziałam się, że moja 13 letnia siostra współżyje ze swoim chłopakiem, który ma 15 lat. Nie wiem co robić i jak z nią rozmawiać. W ogóle to jestem w szoku. :( Co powinnam zrobić????
Nie chcę żeby zaszła w ciążę itd.
 

damcio

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2008
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kraków/Włocławek
Sadze ze raczej się nie zabezpieczyli.15 latki chłopak raczej ma coś małego więc wszystko możliwe.Ja polecam z nią poważną rozmowę.A jak coś to radze nie mówić rodzicom,bo chyba by ją zabili.
 

Lady...

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
205
Punkty reakcji
4
Wszystko ma gdzieś swój początek. Często rodzice nie rozmawiają z dziećmi. To koledzy, Internet i media wychowują je seksualnie. Dzieci są bombardowane treściami erotycznymi ze wszystkich stron. Bez odpowiedniego wychowania i rozmowy przyjmują takie treści jako normalne i obowiązujące i stąd właśnie 13 nastolatki biorą się za seks.

Świat upadł na głowę. Wystarczy pójść do gimnazjum, żeby przekonać się, jak bardzo rozerotyzowane są nastolatki :/
 

KochamKamila

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2009
Posty
148
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
WrocLove :)
postrasz ją, że powiesz rodzicom, ale narazie tego nie rób.
Na Twoim miejscu, to bym tak z nią pogadała, że do końca życia by tego nie zrobiła.
a jeśli można- jak się o tym dowiedziałaś?
 

afrodytka0831

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
62
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Gdynia
a jeśli można- jak się o tym dowiedziałaś?


Ostatnio chciała żebym kupiła jej prezerwatywy, bo podobno Pani w aptece nie chciała jej sprzedać i kazała przyjść z mamą. Szczęka mi opadła totalnie i zapytałam PO CO CI TO? , a ona na to, że z Piotrkiem już to robią i że jest fajnie. Zaczęłam kojarzyć fakty i wydaje mi się, że oni rzeczywiście to robią. Najgorsze jest to, że moja siostra zawsze była wzorową uczennicą itd. i nie wiem co jej do głowy strzeliło. Rodzicom narazie nic nie mówiłam, bo nie wiem co lepsze.
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Na Twoim miejscu gadałbym nie z nią, ale z jej chłopakiem. Postrasz go prokuratorem, na pewno poskutkuje. Niestety jej raczej do rozsądku nie przemówisz, 13latka ma siano w głowie.
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
To bardzo delikatna sprawa, nie można jej wystraszyć, bo jeszcze przyjdzie jej do głowy coś głupiego. Myślę, że najgorszą rzeczą jaką można zrobić to krzyczeć na nią i karać, a już tym bardziej nie można zabraniać jej widywać się z tym . Najlepiej pogadać z obojgiem (w zasadzie nawet Ty mogłabyś to zrobić, zależy ile masz lat i jakim jesteś autorytetem dla siostry), powiedzieć o tym że nie jest to jeszcze odpowiedni czas na seks, wytłumaczyć co może się stać (, choroby itd), zapewniając ją, że nadal ma wsparcie w rodzinie i nie będzie nikt jej tego wypominał jeśli z tym skończy teraz. Chłopcu trzeba wytłumaczyć (najlepiej opierając się o kodeks karny), że to co robi (bo prawdopodobnie to on namówił ją na seks) jest nielegalne i nie na miejscu.

EDIT: wiecie? jakoś po przeczytaniu tego tematu smutno mi się zrobiło. To okropne, że takie dzieciaki uprawiają seks i strasznie smutne. Mam 9-letnią siostrę i nie wyobrażam sobie żeby za 4 lata)to w końcu minie bardzo szybko) zamieniła barbie na penisa XD. Przeraża mnie to, że jak kiedyś będę miała dzieci to one zaczną uprawiać seks w wieku 13 lat (albo i wcześniej, bo 'czasy się zmienią'). Bo niby wszystko jest dla ludzi, ale oni są jeszcze dziećmi, niech chociaż poczekają do 16r.ż. Do czego to wszystko zmierza? 13 lat to jeszcze podstawówka czy już gimnazjum? Ja w tym wieku miałam za sobą może pierwszy 'prawdziwy' pocałunek i było to mega przeżycie itd,a ona uprawia seks!(nie żebym była zazdrosna, po prostu to mnie przeraża). Teraz mam 18 lat i spora część moich znajomych jeszcze nie uprawia seksu (powoli się to zmienia, ale to nic dziwnego)
Tak na podsumowanie to kiedyś przeczytałam w necie coś w stylu "dzisiaj moja 13-letnia córka zapytała mnie ile miałam lat kiedy przeżyłam swój pierwszy raz. Kiedy odpowiedziałam że 22 ona krzyknęła 'byłam lepsza'"
Nie wiem jak Wy, ale ja nie chcę mieć córki
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
weź kumpla jakiegoś i powiedz mu zeby postraszył gnoja prokuratorem. Ciebie ten młody oleje bo dziewczyn na bank się nie bedzie słuchał, taka durna mentalnośc młodych. A kolegę na bank posłucha jeszcze jak wygląda tak "lepiej" smile.gif
Np ja osobiście bym młodego rozwalił na strzepy jak bym go zobaczył, a siostrze powiedz ze jak jeszcze raz to zrobi to rodzice się dowiedzą a przy okazji będzie mieć prokuratora na głowie. To co sie dzieje z dzisiejszą młodzieżą to jest tragedia, niech się bzykają w wieku 10 lat najlepiej, a póxniej łazi taka gówniara po ulicy z wózkiem i tatusiem łysym z browarem w ręku w "piżamie" zamaist spodni zadużej 10 razy bo jest "yo men" a ma 15 lat.
Ale i tak bym rozdarł tego młodego.


aha seks = seks czy dotykanie bo dla 13 latki to wiesz.... pocałunek moze być sexem
 

KochamKamila

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2009
Posty
148
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
WrocLove :)
Ostatnio chciała żebym kupiła jej prezerwatywy, bo podobno Pani w aptece nie chciała jej sprzedać i kazała przyjść z mamą. Szczęka mi opadła totalnie i zapytałam PO CO CI TO? , a ona na to, że z Piotrkiem już to robią i że jest fajnie. Zaczęłam kojarzyć fakty i wydaje mi się, że oni rzeczywiście to robią. Najgorsze jest to, że moja siostra zawsze była wzorową uczennicą itd. i nie wiem co jej do głowy strzeliło. Rodzicom narazie nic nie mówiłam, bo nie wiem co lepsze.

no to ma dziewczyna odwagę :D

dobrze dziewczyny radzą, pogadaj z chłopakiem, o konsekwencjach. To go napewno odstraszy :D
powodzenia :)
 

afrodytka0831

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
62
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Gdynia
Dziękuję wam wszystkim za radę. I szczególnie miss.sunshine , bo na początku rzeczywiście byłam tak wsciekła, że chciałam ją porządnie skrzyczeć. Ale macie racje. Rozmowa jest dobra na wszystko.
 

darkmack

Zwykły Facet
Dołączył
20 Luty 2009
Posty
715
Punkty reakcji
0
Kilka dni temu dowiedziałam się, że moja 13 letnia siostra współżyje ze swoim chłopakiem, który ma 15 lat. Nie wiem co robić i jak z nią rozmawiać. W ogóle to jestem w szoku. :( Co powinnam zrobić????
Nie chcę żeby zaszła w ciążę itd.

Fakt można się nieźle zdziwić dowiadując się o takiej sytuacji, ale uważam że zero krzyków wrzasków na nią, bo tylko pogorszysz sprawe, musisz z nią bardzo poważnie porozmawiać i jej wytłumaczyć że Seks jest bardzo ważnym aspektem w związku ale wiąże ze sobą pewnego rodzaju konsekwencje i powinna być tych konsekwencji świadoma zarówno ona jak i jej chłopak.

Jeśli nie weźnie tego do serca, to moim zdaniem powinnaś posunać się do ostateczności i przekazać ten problem rodzicą, którzy na sto procent zawiadomią policje, bo seks z 13 latką jest zabroniony.

Jedno jest pewne, że skoro wiesz o tym że współżyje już niemożesz patrzeć na tą sytuacje obojętnie
 

Lady...

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
205
Punkty reakcji
4
To co sie dzieje z dzisiejszą młodzieżą to jest tragedia, niech się bzykają w wieku 10 lat najlepiej, a póxniej łazi taka gówniara po ulicy z wózkiem i tatusiem łysym z browarem w ręku w "piżamie" zamaist spodni zadużej 10 razy bo jest "yo men" a ma 15 lat.

Dokładnie, patologia.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
moja siostra zawsze była wzorową uczennicą itd. i
nie chce nic mowic bo temat jak dla mnie jest i tak za mocny, ale takie wlasnie wzorowe uczennice sa najgorsze (najlepsze ?). One sa spokojne do czasu - predzej czy pozniej wiekszosc z nich wariuje bo nie ma gdzie ujsc ta nagromadzona adrenalina (bo przeciez wszedzie sa grzeczne, wzorowe, ulozone). A to wariowanie oznacza dawanie na lewo i prawo, jak juz zaprobuja.

No ale juz Ci poradzili co z tym zrobic i na tym bym zakonczyl, choc tak naprawde strach pomyslec co ona bedzie robic jak bedzie miala np. 15 lat. Masakra
 

lejdis2607

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś tam w świecie :D
13 lat o rany... ja w tym wieku hehe nie przezylam nawet 1 pocalunku a ona juz jest w takim przodzie niezle. Co ja bym zrobila ? hmm zabronila jej tego kategorycznie, gdyby byla z 3 lata starsza ale 13 lat to dziecko ;/ nie wiem co to sie dzis wyprawia, dzieci maja dzieci, dzieci uprawiaja seks, dzieci sa bardziej doswiadczone, itp. Zrob jak ci karza wyzej bo tez mysle ze to dobry sposob :D jesli sama rozmowa miedzy wami nie pomoze :D
 

iwans

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
515
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
Nie jestem dziewczyną no ale dobra. Ja bym Cię lekko mówiąc znienawidził gdybym był twoją siostrą i byś wygadała rodzicom. Nie wiem jak ona. Możliwe, że już nigdy Ci nie zaufa, nie podzieli się z tobą problemami czy sekretami bo będzie się bała, że wygadasz. Czemu odrazu naskakiwać na chłopaka. Dojrzewa, ma potrzeby. Może twoja siostra go na to namówiła. Kto by odmówił swojej dziewczynie seksu jak ona by chciała tego. Rodzice zabronią jej spotykania się z jakimkolwiek chłopakiem ona zacznie się buntować i będzie uciekać z domu żeby uprawiać seks, chlać i palić tylko z powodu zakazów. Może trochę przesadziłem ;P Jak myślisz jak rodzice zareagują?? Na pewno krzykiem, biciem i policją. To na pewno jej nie pomoże. Tylko szczera spokojna rozmowa. Powiedz jej przy okazji, żeby zawsze używała prezerwatyw tak na wszelki wypadek. Bo jak zakazy nie pomogą to się może okazać, że uprawiała seks przerywany bo to niby świetna metoda antykoncepcji i zaszła w ciążę.

hmm... 13 lat. Prokurator i masz szwagra z glowy.

To trochę nie fer, chłopak w okresie dorastania, w czasie burzy hormonów który myśli pewnie tylko o seksie i nawet nie wie, że nie można tego robić z osobą poniżej 15 roku życia ma iść do poprawczaka albo domu dziecka lub jakieś inne konsekwencje prawne wyciągać. A tej dziewczynie się upiecze, nawet jeśli to ona go do tego namawiała. Może ona powinna mieć prokuratora też? Odpowiedzialność obu stron a nie tylko jednej.

Nie chcę żeby zaszła w ciążę itd

Zapoznaj ją z metodami antykoncepcji. Edukowanie jest lepsze niż zakazywanie.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
no ktoś dobrze tu powiedział
Edukowanie jest lepsze niż zakazywanie.

ale już po fakcie i nie ważne że jeszcze nie zaszła w ciażę
POWIADOMIĆ PILNIE RODZICÓW
brak litości dla głupoty choćby dzieci
ja bym zakazał spotykania się z tym gogusiem a jak chce się spotkać ze znajomymi to znajomi niech przychodzą do niej
i tak do 18 roku życia po czym dokładnie i konkretnie, rzeczowo określić jej że może to robić jak jej się to podoba ale w razie zajścia w ciążę bierze na siebie i na ojca dziecka odpowiedzialność wychowania i zapewnienia bytu dziecka
i oczywiście wytłumaczyć co to są alimenty
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
iwans ręce opadają.... nie interesuje mnie że chłopak ma burzę hormonów;/ KOCHAŁ SIĘ Z 13 LATKĄ kumasz??
 

iwans

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
515
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
Nie popieram tego ale tutaj wszyscy piszą o prokuratorze który oczywiście byłby tylko dla tego chłopaka. Dziewczyna miałaby kłopoty tylko u rodziców, a tamten kłopoty z prawem. W papierach byłoby to chyba już zawsze.

KOCHAŁA SIĘ Z 15 LATKIEM kumasz??? Nie brzmi może tak "drastycznie" jak to twoje stwierdzenie ale 15 lat to też o wiele za mało na rozpoczęcie współżycia chociaż nie jest to już karane. Czemu ten chłopak ma dostać surowszą karę niż ta dziewczyna? Może ona jest bardziej winna albo oboje są. Jeśli nie uda im się wybić tego z głowy to należy powiadomić rodziców ale z dalszymi krokami wstrzymać się. Według mnie ta dziewczyna była bardziej świadoma tej decyzji niż ten chłopak bo niby chłopacy mają napięcie seksualne którego dziewczyny nie mają i chcą je wyładować. Świadome myślenie było zaburzone u niego przez to napięcie. Ona mogła przecież odmówić. 13 lat to wiek w którym już się chyba myśli. A te 2 lata to raczej nie wprowadzą olbrzymich zmian w światopoglądzie i sposobie myślenia.

Najlepiej niech odrazu powiadomi policje. Potem się okaże, że zrobiła ją w balona i chciała tylko poszpanować tym, że już to robi. Najpierw niech się upewni, że już to robiła, bo to że chciała kupić prezerwatywy to jeszcze nie świadczy o tym, że chciała je wykorzystać.

ja bym zakazał spotykania się z tym gogusiem a jak chce się spotkać ze znajomymi to znajomi niech przychodzą do niej

Z własnego doświadczenia wiem, że takie zakazy tylko pogorszą sprawę oraz bunt w stosunku do władzy rodzicielskiej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry