106 mld euro dla Polski! Problem „Patriotów”

Status
Zamknięty.

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Owszem, ale Unia próbuje wyrównać tą olbrzymią przepaść między np. Niemcami a Polską. My jesteśmy przy nich biedaczkami, Unia to komuna - to nie ulega wątpliwości. Mi nie przeszkadza wydawanie pieniędzy anglików. Uważam nawet, że oni powinni nam dać więcej pieniędzy, powinni uderzyć się w pierś i przyznać otwarcie " Polsko, zdradziliśmy Cię, teraz Ci pomożemy podnieść się na nogi, będziesz potężna jako i my "


Dotacje UE a dokladniej dotacje najbogatszych jej czlonkow wcale nie maja na celu wyrownywanie przepasci miedzy krajami. Gdyby tak bylo to wladze UE by zastrzegly iz przynajmniej 80% tych dotacji ma isc na budowe przemyslu narodowego i R&D. Jest dokladnie odwrotnie. Nie wolno inwestowc tej kasy w przemysl. Te pieniadze maja uzaleznic odbiorcow od dawcow.i zostac przezarte i roztrwonione na budowe np drog za cene wielokrotnie przekraczajaca wartosc pracy wlozonej i materialow aby wzbogacic malenka grupke wybranych.

pozdrawiam,
.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Co to jest 106mld. na Polskę.
Nie było sensu na to patrzeć. Pracuję w stoczni w Hamburgu już pół roku! Mam kontrakt do 2022r.
Stawka netto po okresie próbnym 13.75euro/h
Właśnie jestem w fazie zakupu mieszkania. Czekam tylko na kwitek z pracy. Już go wysłali do Sparrkasy! (kwitek potwierdzający że nie planuja Mnie zwolnić w czasie najbliższych 24m-cy). Do zakupu mieszkania (domku) potrzebowałem billingu za ostatnie 6m-cy, wpłaty własnej 5% wartości (już uzbierałem!) oraz poręczenia (w/w świstek) z pracy. Do tego niemiecki dowód który już mam i zaśw. o zameldowaniu. Wartość domku (3pokoje, 1 kuchnia, garaż, parterowy, ogród 225m2) 135000euro. 26km od Hamburga. Fakt, dach mam do remontu, okna do wymiany ale to pikuś. Podatek od gruntu i reszty wynosi 327euro rocznie plus ścieki 23euro na kwartał. Obecnie wynajmuję z miasta i płacę 535eu. Rata będzie wynosić około 920. Zróbcie to w Polsce!
Polsce nie pomoże nawet 3 x 106mld. euro! Wiecie ile trwa zakup samochodu (2latek) w salonie? 12 minut! Dowód + karta z Banku. Zero wpłaty własnej! Decyzja w 12minut! Nawet kawy nie dopiłem :) Auto wstępnie zarejestrowane. czas rejestracji i przelewu 120minut. Wróciłem ze spacerków po sklepach i odjechałem A6(C7) do domu! Fakt ! Idzie zdebilnieć przez pierwsze kilka miesięcy. Idzie bo... tu wszystko jest jak by prostrze! Prostrze i dla ... ludzi! Wszystkich a nie wybrańców!!!! Pierwszy raz w życiu płacę podatki z usmiechem na twarzy! I co najlepsze!! Wziąłem auto (drugie!), wziąłem chałupę i .... mam jeszcze zdolność w każdej chwili do 20000euro! (tak na czarną godzinę)! W Polsce weźmiesz pralkę, lodówkę i telewizor a o odkurzaczu już zapomnij! Jechałem po papiery do Berlina pociągiem - czas podróży (ICE) 1h07min! a w Polsce leją po gaciach mówiąc o ciuchci 160km/h! Na baterie ona? Wszędzie gdzie nie pójdę - jestem w komputerach!! Nigdzie nie latam z walizką papierów i zaświadczeń! Tylko dowód osobisty! Od banków po lekarzy (karta). WiFi istnieje i serio jest za free! Bez haseł i bzdur! Internet mobilny dopindala na modemie z Playa z prędkością bliską 12-14MBps!!! Płacę 8euro!!! Za telefony po 5euro za sztukę!! Rozmowy w sieci i na stacjonarne bez limitów! Biorę 120 euro - wychodzę z Aldiego z żarciem na cały tydzień dla całej rodziny! Uwzględnijcie tylko to, że owe 120euro to 3% wypłaty!
Idę po buty - widzę Nike, Adidasy i resztę w cenach od 39 do 59euro! Za niektóre w Polsce trzeba zapłacić od 350 do 450zł a to już 100% więcej!
Jadę autobusem - płacę 0,80 euro (do 90minut)! Jadę w Warszawie - płacę 1,10euro (do 40minut)!
Idę do PUBu na pivko. Płacę 0,80eu za małe lub 1,20eu na duże. W Warszawie płacę 4.50 za małe i 6zł za duże! Kupuję proszek do prania 8kg WeiserReiser. Płacę 7,89euro! To samo (dosłownie to samo!!!!!) w Realu w Warszawie kosztuje 46,99zł!
Ratujcie się i wiejcie stamtąd!! To cyrk!
Złodzieje, kanciarze i kretyni!! Takie mam zdanie o polskim rządzie i urzędnikach. Celowo napisałem z małej litery bo na szacunek nie zasługują! Od ponad 20 lat tłuką się o stołki. Przychodzi - kradnie - rozpierd... i odchodzi! I tak następny, następny i koniec. Propgramy typu Państwo w Państwie pokazują jak jest naprawdę! Prawo i inmunitety stworzone do ochrony złodziejstwa!! Wszystkie przetargi ustawione!! Wygrywają z góry wygrani!! Kibel za 800.000zł!!
Który z synalków jakiegoś posła wygrał przetarg na budowę?
Autostrady do nikąd! NFZ padaczka! WIFI nie ma! Kartą płatniczą nie zapłacisz! Internet kuleje! W telewizji same reklamy! Wszysto w cenie złota! Brak słów! Nawet przez chwilę nie żałuję że wyjechałem!
W Hamburgu kilka milionów ludzi a Ja czekam do lekarza 15minut! Kilka milionów samochodów a jadę 34km do domu 20minut! I wiecie co jest najlepsze? Mam córkę. Lat 10. Poszła do szkoły w październiku!!! Ona też nie chce wracać do Polski!! Ciekawe dlaczego? Nagle "kocha" wszystkich nauczycieli!!! Nawet system kształcenia mamy do du.... jeśli 85% dzieciaków szkoły nie lubi!!! Dziciak lat 10 - ma maksymalnie 5godzin zajęć dziennie oraz przerwy 15min minimum!! Idzie do szkoły z plecaczkiem w którym ma kanapki!! A u Nas? Plecak i 20kg zeszytów i książek bo szkoła - pomimo 106mld. euro nie miała kasy na po:cenzura:.... szafki za 1000zł bo Tusk właśnie chcjętę remontuje a synalki posłów pseuro firmy otwierają!! Idę pod Urząd Miejski, zaglądam na parking gdzie stoją służbowe auta! Widzę: Fabia, Octavia, Golf. Zerknijcie pod Urząd Marszałkowski w Warszawie czym śmiga elita za Waszą kasę!

Jakim prawem urzędowe i służbowe samochody mogą wyjechać prywatnie po godzinach pracy?
Jakim prawem ?
Dlaczego (pip: pip: pip: cenzura :) nie ma nikogo kto mógł by tego pilnować?

Rozwiązanie jest tylko jedno! Tylko jedno! Wyjechać i zapomnieć bo syfu nie naprawisz! Szkoda życia!
Mamy tylko jedno!

Gdyby nie EU - polska z naszym rządem - była by za Ukrainą! Kraj czwartego świata!! Zerknijcie sami! Kasa się skończyła i polska na dnie! Czyżby Unia Nas utrzymywała?
Gdzie jest kasa z mega-podatków i z mega-akcyz?
Gdzie?
Na prywatnych kontach gdzieś w Szwajcarii?
Ulokowana pod postacią apartamentów, posiadłości, złota?
Gdzie?

Przepraszam że szlak mnie trafił! Przepraszam!! Ciągle widzę uśmieszek premiera gdy już się dowiedział że 106mld. euro BĘDZIE!
Ciekawe na co?
bo...
Ja , jako Polak nie mam nic!

Zobaczcie ile durnie budują tory Warszwa - Gdańsk. Brak słów! Polacy na bezrobociu - ludziom firmy padają i WSCHÓD przetargi na budowy autostrad wygrywa!

Wieczne wciskanie kitu! Powiedzcie sami - o co chodzi z tym kryzysem na zachodzie o którym tak nieustannie pindolą w polskich mediach? Sposób na zahamowanie emigracji?
Jaki kryzys? Jakie bezrobocie? Gdzie? Tu?
Nie widzę!
 

askari

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Miasto
woj. lubuskie
Wielki cios dla „Patriotów i prawdziwych Polaków”. Ten zdradziecki, "żydowsko-masoński" Premier niestety, ale załatwił duże pieniądze dla Polski. Istnieje duże zagrożenie, że Polska będzie w następnych latach się rozwijała, a co najgorsze, Polacy mogą zacząć zarabiać więcej, bardziej się kształcić i żyć na wyższym poziomie. To wielka strata dla wszelkich mediów, które „nie boją się władzy” oraz które głoszą „jedyną słuszna prawdę”. Lemingi doprowadzą państwo Polskie na skraj dobrobytu co spustoszeje kościoły, odwróci ich od ideologii walki, a co najgorsze zasłoni im oczy przed wrogami, którzy przecież czyhają na każdym rogu. Polacy zaczną być zadowoleni i nie będą dostrzegali jak bardzo jesteśmy uciemiężeni. Co zrobić? Jak uważacie? W jaki sposób w dobie załatwionych miliardów euro dla Polski możemy obrócić to w porażkę? Proszę o pomysły i rady, może jest jeszcze jakaś szansa by przywódca jedynej, słusznej partii, prawej i sprawiedliwej mimo wrogości agentury i niebezpieczeństw wszelkich układów mógł jeszcze przejąć władzę i mieć stanowisko. Napiszcie Wasze pomysły jak oczerniać sukces i jak wmówić Polakom, że Polska tonie, jak ich nastraszyć i nie dopuścić do zadowolenia?

24290_434886693261175_485095616_n.jpg
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wiecie tak patrzę na te inwestycje samorządowe to widzę dopiero festiwal kiełbasy wyborczej. Budują baseny i inne kompletnie niepotrzebne w aktualnej skali budynki. Wieś czy zubożałe miasto na 20 chałup ale cacko musi mieć, można przeciąć wstęgę, wpisać do ulotki wyborcze, dać pracę sprzątaczki zaufanym itp. I buduje się zaplecze na następne kadencje
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Cieszę się bardzo że mnie i mojej rodziny już to nie dotyczy. I raczej nie będzie dotyczyć i w przyszłości bo nim spłacę chałupę to będę dziadkiem a wracać na starość po michę zupy i 700zł renty nie ma sensu. Jestem właśnie na urlopie (papierkowe sprawy) w Polsce. Jadąc z Kołbaskowa do Warszawy nie widzę zmian. Tylko w większych aglomeracjach (Szczecin, Poznań, Warszawa) coś się robi. Reszta stoi! Dziura na dziurze. Monopolowe podpierane bez zmian. Na wioskach nawet latarnie na noc wyłączają a co 2 wiocha pusta i ciemna nocą! 7 kontroli policyjnych od granicy! Jeden dzien parkowania na ulicy i drzwi podrapane! Za co? Wpadam do Warszawy a tu dalej syf. Szaro i ciemno! Wszyscy jak gonili tak dalej gdzieś gonią. Metro w żółwim tempie się buduje :) Wisłostrada z dziurą w tunelu jak pół roku temu stała tak stoi! Bez zmian... Brak słów.
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
@ernest_debesciak, ja mieszkam w małej, nadmorskiej miejscowości (Jarosławiec) i nie mam powodów do narzekań. Rząd działa jak działa, ale wiele zależy od samorządów, a mój działa sprawnie. Połowa gminy to nowe drogi, blisko jest bardzo duży zakład pracy (przetwórstwo ryb), są hotele, ośrodki wczasowe - wszystko w rękach prywatnych. Tym samym bezrobocie jest minimalne. Samorząd zdziera trochę podatków, ale ich nie marnuje, widać wspomniane drogi, chodniczki, deptaki, zajazdy, świetlice itd.
Dużo zależy od samych ludzi, którzy żyją w danym społeczeństwie. Oczekiwanie od rządu, że zrobi, wybuduje, da, pomoże to wieczne nieszczęście.

Żeby nie tworzyć zupełnego offtopu: moja gmina buduje też bardzo dużo z dotacji. Jeszce raz podkreślam, że dotacje unijne to zło. Pomimo fajnych chodniczków nie daję się przekonać i wolałbym ich nie mieć niż wiedzieć, że są wybudowane za pieniądze kogoś innego niż "moje".
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Róznica między Polską a Niemcami polega na tym że akurat TAM takie miejscowości jak wspomniany Jarosławiec to... wszystkie miejscowości.
Bez wyjątku! Wszystkie DORFY (wiochy) mają ten sam stan. Wyobraź sobie że ... w Polskich mediach mówi się o bezrobociu i kryzysie na zachodzie tymczasem Ja przez ostatnie 5 miesięcy nie poznałem nikogo kto by szukał roboty! Twoja miejscowość to wyjątek. Jeden z niewielu. Tylko...
czy Ci nie głupio?
Nie głupio w chwili w której odbierasz wypłatę i idziesz do sklepu?
Mieszkasz w EuroLandzie. Bierzesz polską kasiorę - śmigasz na zakupy i ... wydajesz troszku więcej jak Niemiec...
Nie boli Cie to?
Że... przy zarobkach rzędu 2000-2500zł (500-600euro) musisz zapłacić za cukier 4.20zł (1euro) gdy Niemiec u siebie - zarabiający 1800euro - zapłaci za to samo 0,80euro? Nie chcę tu wypisywać kolejego miliona przykładów bo to nie ma sensu.
Różnica między Jarosławcem a np. Hohenfelde polega na tym że... wakacyjny "zarobkowicz" po sezonie może kupic sobie samochód za 4000 euro!
Za tę samą pracę sezonową w Polsce dziewczyna w barze dostanie 5500-6000zł (oby!!). 4 x 4.00 = 16000zł!
I wiesz co jest nie tak???
Pivko 0.5 w Hohenfelde kosztuje w pubie 1,00 euro!
Pivko 0.5 w Kołobrzegu w sezonie 6.00 - 8.00zł czyli 1,5 do 2.00 euro.
Fajne, nie?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 453
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Tusk nie przyniósł więcej pieniędzy bo nasz składka wzrosła . Przyniósł tyle samo co rząd PIS . Te pieniądze rujnują rynek pracy . Bo UE propaguje równe szansę dla niepełnosprawnych . Każdy kraj musi stworzyć specjalny fundusz który ma propagować zatrudnianie niepełnosprawnych . Firmy dostają za to pieniądze i dlatego zatrudniają ich i zyskują kasę i tworzą fikcyjne stanowiska . Wiele tych osób jest sprawa fizycznie ale jest chora psychicznie lub jest głuchoniema . Sprawni nie mają zajęcia i to rujnuje rynek pracy . Bo co firma ma zatrudniać młodą i sprawną osobę która może zatrudnić niepełnosprawną i dostać kasę i ulgi podatkowe . Powstały specjalne zakłady pracy dla inwalidów . Nie ma ja uzasadnienia ekonomicznego ale dostają kasę .Dojdą nowe wydatki bo UE zmusza wszystkie kraje do przyjmowania Czarnych i Arabów a rząd Tuska zgodził się obciążyć Włochy i powstaną specjalne miejsca . Na koszt państwa mieszkać , dostaną jedzenie i mieszkanie a zwykli obywatele którzy nie mają mieszkania i pomimo pracy głodują bo podatki i różne opłaty zabierają prawie wszystko będzie musiał utrzymywać obcych . Może stać się to samo co USA . Uczelnie muszą przyjmować czarnych nie ważny jest ich poziom wykształcenia. Dlatego dla białych brakuje miejsc bo muszą przyjąć czarnych. Obowiązkowe przyjmowanie ich na UCZELNIE nie spowodowało poprawy wykształcenia czarnych. Do dziś najbardziej wykształceni są Biali i Azjaci . Biali i Azjaci dostają Noble i inne nagrody.Elitarne Uniwersytety przyjmują według testów na inteligencje. Wynik 40 % stanowią Azjaci a Czarnych jest 3% lub 1%. 60% Biali. Dla Białych brakuje miejsca na uczelni .
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Chyba kolega źle doinformowany. Na kursie dla zaawansowanych obecnie siedzi obok Mnie aż kilku "czarnych". Nie wiem jak to napisać lecz czarny, żółty czy biały - dla mnie róznicy nie ma. Wyobraź sobie że Ci czarni - mają wyższe wykształcenie, mówią biegle po francusku i angielsku, śmigają w koszulach i spodniach na kancik a na kursie pojawiają się dzięki A6, A8 i róznymi E klasami! Widzę "czarnych" w całym Hamburgu i ... zdziwił byś się, bo często są to lekarze, farmaceuci, właściciele restauracji lub małych firm. Polaków znajdziesz na budowach i na TAXI więc... jak sam widzisz... czarny chyba mądrzejszy bo... daną MU szansę wykorzystał w sposób - o jakim większość "białych" może śnić a zwłaszcza "białych" polaków :)
Przyjechał "czarny" z Afryki 8lat temu do rajchu. Dostał papiery i darmowy kurs językowy. Dziś ma mieszkanie, żonę, dzieci, stanowisko, kasę i święty spokój. Co ma większość polaków po zagranicznych wycieczkach? Marną minę gdy opowiada po powrocie jaki tam kryzys??
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak ładnie dokładamy szkodnikowi Tuskowi ale tu mamy kwiatek z czasów "najlepszego rządu w historii Polski"

Bruksela zdecydowała, że w 2005 i 2006 Polska źle wykorzystała unijne fundusze. Dlatego nałożyła na Warszawę surową karę. Sędziowie w Luksemburgu uznali argumenty Komisji Europejskiej i utrzymali wyrok.

Uwaga test: kto wtedy rządził :

1) kosmici
2) rybki akwariowe
3) SLD i PIS
 

Paweł..

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2013
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Lublin - stolica czegoś tam?
Zjednoczona, bez żadnych barier, solidarna UE to piękna ale nie realna bajka. Natomiast cały ten "sukces" nie odbieram tak entuzjastycznie jak media a to dlatego że to tylko kropla w morzu potrzeb. Wiadomo dostajemy więcej niż płacimy ale należy zwrócić uwagę że za tą kasę na pewno nie zbliżymy się do bogatych państw zachodnich (bo to zdecydowanie za mało) no i tracimy pewną część suwerenności (bo jesteśmy zobowiązani traktatami, dyrektywami...).
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Paweł, za przeproszeniem do cholery!!
Wstań, podejdź do ściany i przywal z deka łepetyną ze dwa razy, usiądź i przemyśl raz jeszcze...
czego zdecydowanie za mało??

U Nas jest za dużo złodzieji!!!

Dlaczego, Ernest_Debesciak, mający zarejestrowaną firmę budowlaną, mający 4-5 osób, samochody, zaplecze, nie może w mieście wybudować chodnika na kilku ulicach za 500.000zł przy czym ... dać ludziom po 4000zł miesięcznie, dać papiery i ubezpieczenie i samemu zarobić 20000zł w suchym ?????

Ernest nie może ale firemka XXX podstawiona przez synów syna Posła zrobi to za 1.500.000zł przy czym ludzie zarobią po 1800zł!!!
Co jest?

Czego za mało?
Kasy?

Kasy mamy jak śniegu!
lecz ... mamy też sporo "szufli" do tego śniegu...

Utajnione, ciche przetargi tak by jak najmniej OBCYCH się o nich dowiedziało...
Skąd Ja to znam...

i wtedy mamy to co mamy:

1. cwaniak chroniony prawem zarobił 5.000.000zł
2. ludzie pracujący zarobili po 1800zł

i tak jest wszędzie ze wszystkim...
Mamy wtedy chodniki i kible w miastach w cenie niemieckich autostrad i wiaduktów
 

Paweł..

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2013
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Lublin - stolica czegoś tam?
@ernest_debesciak: dostosowałem się do Twojej rady ale nadal nic się nie zmieniło;/.

Masz racje że u nas jest dużo złodziei i wszelkiego paskudztwa ale nawet gdyby to zniknęło i nagle byśmy żyli w praworządnym państwie z uczciwymi politykami i przyjaznym dla obywatela prawem owe 66 mld na czysto nie zbliżyłoby nas do bogatych krajów zachodnich. Dostajemy tyle abyśmy się nieco rozwinęli ale jednocześnie aby ten rozwój nie był za duży abyśmy my nie byli w najbliższym czasie zagrożeniem dla bogatych państw zachodnich. A w zamian za kasę mamy narzucane różnego rodzaju dyrektywy (np ograniczenie Co2 do atmosfery )
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Wiem że te stukanie nie pomaga :D
Mi akurat poprzewracało wszystkie klepki i dostałem natchnienia do wyjazdu z PL
bo nie raz nawalałem łepetyna w stół z niemocy :D

Tego nie da się naprawić. Na najblizsze 10lat przewiduję to samo co mamy teraz. Nic się nie zmieni. Poszerzy się tylko bariera między LUKSUSEM a NĘDZĄ a o średniej półce już nie wspomnę bo... juz jej nie ma.

Tak jak kiedyś powiedziałem! Sprzątaczce 3500zł (800euro), mechanikowi 4500zł (1200euro), technikowi na budowie 5500zł (1500euro)!
Gospodarka ruszy! Tak zarabiający (GŁODNY) naród rozpędzi gospodarkę do prędkości DGV!
Wtedy tylko pilnować by kasa z podatków i reszty szła tam gdzie potrzeba! Na inwestycje i pomoc a nie do prywatnych portfeli!
Wtedy nikt a nikt słowem nie powie że paliwo po 7zł a cukier po 4!
Tymczasem mamy srednią krajową na poziomie Rumunii sprzed 10lat a ceny teraźniejszej Francji gdzie średnia to 1194euro!
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
UE nie chce dopłacać na rozwój polskiego przemysłu!
Usługi nie chcą jakoś przynosić pożądanego zysku.
Do dopłat z UE trzeba mieć wkład własny.

Efekt: PKB wzrasta, bo wydaliśmy forsę i mamy stadiony, orliki, hotele, drogi (w budowie również) i inne cudowności.
Bezrobocie wzrasta, bo fachowców do wydawania euro i naszego wkłdu ściągamy zza granic.
Handel zagraniczny się rozwija (import!), w sklepach pełno towarów, dług na wkład własny rośnie, a w portmonetkach nie jest uwzględniona inflacja
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wilku przeczytaj jeszcze raz post Maxa
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Ja znam Jarosławiec i okolice. Niedaleko z czasów PRL jest tam lądowisko na poszerzonej drodze (dla MiG-Ow i SU). Ale drogi koło Rusinowa nadal są brukiem od czasów Nikemca.
Przetwórnia ryb popzostała z czasów PRL-u.
Okolice, nawet Darłowo i Bukowo Morskie, mają profity z turystów - coraz mniejsze, Ernest pokazał różnicę z takim nmiejscowościami w Niemczech.

Jak chodzi o zwroty dotacji do UE - teraz też mogą się stać. Ale to nie jest główny kłopot, jeśli się nie zrobi tego, co życzy sobie UE i to kosztuje.
Kłopot najwiekszy to wskazania UE - na co należy wydawać dotacje.
Oraz dług nas wszystkich, by "wykorzystać" (czytaj wydać na pic-glanc) "dobrodziejstwo UE.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czyli powinniśmy odmówić pieniędzy z Unii bo to tylko kłopot ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry