106 mld euro dla Polski! Problem „Patriotów”

Status
Zamknięty.

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Serwor, śpieszę Ci z pomocą.
Najwięcej na jednego mieszkańca (polityka spójności) dostały Litwa (prezydent załatwiała!) i Słowacja - po 2400 euro
Węgry były na czwartym miejscu - 2100 euro
Polska, w zależności od tego,co jeszcze weźmie się pod uwagę, znalazla się na miejscu 6, 7 lub 8 razem z Czechami i Słowenią - po1900 euro na jednego mieszkańca
Na końcu (9 i 10 miejsce) są Łotwa i Portugalia - po 1800 euro na głowę.

Szerzej o tym "wSieci" nr 7(11)2013 (numer z tego tygodnia - z wczoraj)
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 451
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Tych pieniędzy korzysta PSL i jego aktyw partyjny . PSL kontroluje KRUS i fundusze dla rolników . Dzięki UE PSL ma urzędy które kontrolują wydawanie pieniędzy . Pieniędzy nie starczy dla wszystkich i są losowania . Losują urzędnicy i nikt nie widzi tego losowania . Losowanie powinno być jawne i rolnicy powinni je widzieć . Rolnik który nie popiera PSL żadnej kasy nie dostanie. Dzięki losowaniom ich ludzie dostaną kasę. Bogaci rolnicy dadzą im łapówkę by ich wylosowano . PSL kontroluję wieś i ich ludzie mają wspaniałe zarobki . Tak samo mają w mieście struktury które promują UE i dają fundusze firmą . Wspaniałe zarobki i spora szansa na łapówki . Jedynie urzędnicy zyskują bo mają pracę. Zwykli ludzie z tych pieniędzy nie korzystają .
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Chyba pomyliłeś losowanie w innych sprawach z dopłatami dla każdego rolnika, któremu się one należą?
Niestety po złożeniu poprawnego wniosku, za co rolnik często musi komuś zapłacić, bo sam nie umie tego wniosku wypełnić.
 

Slavicis

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2012
Posty
30
Punkty reakcji
2
Polecam dobry artykuł:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/4-mity-na-temat-dotacji-UE-2755930.html
Nie wyczerpuje tematu. Właściwie go rozpoczyna, ale i tak godny uwagi.
 
S

serwor

Guest
Serwor, śpieszę Ci z pomocą.
Najwięcej na jednego mieszkańca (polityka spójności) dostały Litwa (prezydent załatwiała!) i Słowacja - po 2400 euro
Węgry były na czwartym miejscu - 2100 euro
Polska, w zależności od tego,co jeszcze weźmie się pod uwagę, znalazla się na miejscu 6, 7 lub 8 razem z Czechami i Słowenią - po1900 euro na jednego mieszkańca
Na końcu (9 i 10 miejsce) są Łotwa i Portugalia - po 1800 euro na głowę.

Szerzej o tym "wSieci" nr 7(11)2013 (numer z tego tygodnia - z wczoraj)
A wiec jaki to sukces?
Wegry kraj znienawidzony przez liberalnych Zydow z UE........ dostal o wiele wiecej od Polski.
To znaczy ze merdamy ogonkiem i nic........?
Dostajemy mniej niz Wegry, Slowacja , Litwa itd?!
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
To było raczej popdkulenie ogonka pod siebie - nie będziemy wetować, nie domagajmy się więcej, bo nam zabiorą zamiast dodać.
Kto sam siebie nie szanuje, to i inni go lekceważą.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 451
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Chyba pomyliłeś losowanie w innych sprawach z dopłatami dla każdego rolnika, któremu się one należą?
Niestety po złożeniu poprawnego wniosku, za co rolnik często musi komuś zapłacić, bo sam nie umie tego wniosku wypełnić.
Niektórych regionach chętnych na dopłaty nie ma .Główny powód za małe pole lub nie określona sytuacja prawna . Innych regionach jest nadmiar chętnych . Dlatego prowadzają losowanie . Nie można przelać pieniędzy z innego regionu . Dopłaty do rolnictwa utrzymują archaiczne rolnictwo .Skutkiem dopłat jest radykalna podwyżka nawozów i maszyn rolniczych . Chłopi brali kredyty jako wkład własny . Ceny ich produktów są niskie a koszty maszyn i nawozów biją rekordy . Bez dopłat Polskie rolnictwo zniknie . Połowę gospodarstw nie jest stanie utrzymać się i gospodarstwa te zostaną maszynami których nie potrzebują i nadmiarem zwierząt które kupowali by zyskać dopłaty .
 

quisquei

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
194
Punkty reakcji
10
A wiec jaki to sukces?
Wegry kraj znienawidzony przez liberalnych Zydow z UE........ dostal o wiele wiecej od Polski.
To znaczy ze merdamy ogonkiem i nic........?
Dostajemy mniej niz Wegry, Slowacja , Litwa itd?!
To, że nasi południowi bracia próbują wprowadzić dyktaturę i podporządkować sobie politykę finansów to sprawka samego Pana najśniejszego, zaś wszelkie restrykcje i przeciwdziałania to sprawka sitwy żydowskiej, które tylko siedzi i knuje jak by tu dogryźć Węgrom i Polskim "Patriotom". Zatruwają studnie i zjadają dzieci. Niewątpliwie wszystkie niepowodzenia każdego "Patrioty" są spowodowane podstępnymi działaniami diaspory semickiej.Głębokie średniowiecze...

Własnie przez tak myślących ludzi jak Ty, Polska nie przegoniła swoich sąsiadów. Wiem, że nie rozumiesz dlaczego, ale nie zrozumiesz. W średniowieczu też nie rozumieli.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
prawdziwy polski patriota powinien wyrzec się europejskich pieniędzy, zamknąć granice, nałożyć kontusz i wypić ile się da, póki jeszcze jest za co

Patrząc z zewnątrz to trochę żenujące że Polacy chodzą po prośbie oraz są dumni jak wyżebrzą coś do dziurawego kapelusza. i dziwić się takim anglikom, że nie chcą dawać do wspólnej klasy - utrzymywać biednych nawet nie kuzynów z Polski

Masz racje patriotyzm jest sprzedajny
 
M

MacaN

Guest
Gdyby nie Ci biedni nawet nie kuzyni z Polski, to Anglia by nie istniała, choćby z tego powodu oni powinni nam pomagać :)
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Taak, sukces super. Dotacja 105.8 mld euro na lata 2014-20 czyli o niecale 4 mld wiecej niz za poprzedni okres 2007-13. Odjawszy 40mld skladki czlonkowskiej za ten okres zostaje 65.8 mld a jak dolozymy inflacje i deprecjacje to iles mld mniej.

Przypomne sukces wladz za rok 2007-12 bo 2013 dopiero co sie zaczal. Zadluzenie sektora rzadowego i NBP wzroslo z 54.5mld euro do 115.5 mld euro w 3 kwartale 2012. Zadluzenie krajowe wzroslo ze 134mld euro do 272 mld euro w tym okresie. Wyglada, ze do konca 2013 zadluzenie rzadowe i NBP wzrosnie co najmniej o 10mld euro a prawdopodobniej o 15mld.

No i na co te pieniadze maja byc wydane??? Moze by tak polowe zadluzenie sektora rzadowego splacic?

pozdrawiam,
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
Moi drodzy,

Strasznie fajnie, że Pan Tusk dostał pieniądze. Zdaje się jednak, że kilka osób w tym temacie nie dostrzega czegoś. Unia Europejska nie ma żadnych swoich pieniędzy. Żeby nam "dać" musiała je najpierw zabrać. Jeśli zabrała 100 zł, to rozdała 80 zł - 20 zł zostało przeznaczone na pokrycie obsługi tego rozdawania - dla urzędników, na łapówki i dla urzędników. Jako mieszkaniec małej, nadmorskiej wioski oczywiście się cieszę - bo co tam, wybudują mi drogę, piątego Orlika itd. Ale jako obywatel Polski jestem przerażony.
Unia Europejska nie dała nam 106 mld euro. Unia je zabrała nam, obywatelom. I jeszcze raz podkreślam - nie ma tutaj co gdybać, bo UE nie ma żadnych własnych pieniędzy. Żeby dać, musi najpierw zabrać.

Zatem cieszę się, że tacy z was optymiści i potraficie cieszyć się nawet gdy ktoś was grabi ;-)
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Oczywiscie, ze UE sie posypie ale jeszcze nie teraz. Chyba, ze uratuja ja dzielni muzulmanie pod tureckim przewodnictwem. Ale wtedy to bedzie ich unia a nie wlascicieli Germanii i Francji tudziez Wloch.

pozdrawiam,
 
M

MacaN

Guest
Max, ale Polska wkłada mniej niż wyciąga, więc my dostajemy. Odbierają min. niemcom, anglikom, francuzom.

Co się stanie jak się unia posypie Bliss ? Ja obstawiam wojnę, wzrost nastrojów faszystowskich przez oskarżanie si nawzajem kto kogo okradł, unia pada, dawna władza także. Potem dochodzi do władzy skrajna prawica, bądź lewica i rozpoczynają się zbrojenia :) Wystarczy iskra.
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
Czy Unia może zbankrutowac? Co się stanie jesli ta nasza cała unia się posypie?

Może i zbankrutuje. Budżet UE zamyka się gigantycznym deficytem. To znaczy, że Unia wydaje o wiele, wiele więcej pieniędzy niż "ma" (czyt. wzięła od obywateli). Musisz wiedzieć, że UE to wcale nie pierwsza próba takiego "zjednoczenia". Wcześniej był np. związek radziecki, który wcale nie upadł przez ideologię - zbankrutował.

@9macan5, nie wiem jak inni, ale ja nie zwykłem wydawać cudzych pieniędzy. Czy jeśli dom obok będzie mieszkał bogatszy od ciebie sąsiad to zapukasz do niego i będziesz żądał żeby podzielił się z Tobą, bo masz mniej? Unia nazywa to "polityką spójności". Bogactwo narodu pochodzi z pracy, nie z dotacji.
 
M

MacaN

Guest
Owszem, ale Unia próbuje wyrównać tą olbrzymią przepaść między np. Niemcami a Polską. My jesteśmy przy nich biedaczkami, Unia to komuna - to nie ulega wątpliwości. Mi nie przeszkadza wydawanie pieniędzy anglików. Uważam nawet, że oni powinni nam dać więcej pieniędzy, powinni uderzyć się w pierś i przyznać otwarcie " Polsko, zdradziliśmy Cię, teraz Ci pomożemy podnieść się na nogi, będziesz potężna jako i my "
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
Ok, to niech wyślą nam te pieniądze prosto na konto Skarbu Państwa, jeśli mają taki gest :) Naprawdę nie mam nic przeciwko.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Gdyby nie Ci biedni nawet nie kuzyni z Polski, to Anglia by nie istniała, choćby z tego powodu oni powinni nam pomagać :)
O czym Ty mówisz - piszesz zupełnie nie mam pojęcia


Moi drodzy,

Strasznie fajnie, że Pan Tusk dostał pieniądze. Zdaje się jednak, że kilka osób w tym temacie nie dostrzega czegoś. Unia Europejska nie ma żadnych swoich pieniędzy. Żeby nam "dać" musiała je najpierw zabrać. Jeśli zabrała 100 zł, to rozdała 80 zł - 20 zł zostało przeznaczone na pokrycie obsługi tego rozdawania - dla urzędników, na łapówki i dla urzędników. Jako mieszkaniec małej, nadmorskiej wioski oczywiście się cieszę - bo co tam, wybudują mi drogę, piątego Orlika itd. Ale jako obywatel Polski jestem przerażony.
Unia Europejska nie dała nam 106 mld euro. Unia je zabrała nam, obywatelom. I jeszcze raz podkreślam - nie ma tutaj co gdybać, bo UE nie ma żadnych własnych pieniędzy. Żeby dać, musi najpierw zabrać.

Zatem cieszę się, że tacy z was optymiści i potraficie cieszyć się nawet gdy ktoś was grabi ;-)

To ja mogę powiedzieć , że mnie rżnie polska na kasie bo nie mieszkam w tym kraju - masz rację Niemcy Francja Anglia wpłacają, polakom grekom, czy Hiszpanom dają dotacje wsparcia itp.

ps. Tak na marginesie to ile wynosi ta śmieszna składka jaką płaci, wiecznie skłócona, wiecznie płacząca polska ? - Porównamy z innymi krajami. Porównamy też jak duże dotacje otrzymują dane kraje i zobaczymy kto tu ma prawo się wku.....


Czy Unia może zbankrutowac? Co się stanie jesli ta nasza cała unia się posypie?
Miejmy nadzieję, że się posypie bo utrzymywanie biednych krajów jest straszliwie upierdliwe.


Max, ale Polska wkłada mniej niż wyciąga, więc my dostajemy. Odbierają min. niemcom, anglikom, francuzom.

Co się stanie jak się unia posypie Bliss ? Ja obstawiam wojnę, wzrost nastrojów faszystowskich przez oskarżanie si nawzajem kto kogo okradł, unia pada, dawna władza także. Potem dochodzi do władzy skrajna prawica, bądź lewica i rozpoczynają się zbrojenia :) Wystarczy iskra.
No co Ty ? Taki zajefajny system jak kapitalizm, system unijny nie może przecie doprowadzić do tak dramatycznych okoliczności, przecie to idealny system :)))) O który Polska walczyła i marzyła :)


Może i zbankrutuje. Budżet UE zamyka się gigantycznym deficytem. To znaczy, że Unia wydaje o wiele, wiele więcej pieniędzy niż "ma" (czyt. wzięła od obywateli). Musisz wiedzieć, że UE to wcale nie pierwsza próba takiego "zjednoczenia". Wcześniej był np. związek radziecki, który wcale nie upadł przez ideologię - zbankrutował.

@9macan5, nie wiem jak inni, ale ja nie zwykłem wydawać cudzych pieniędzy. Czy jeśli dom obok będzie mieszkał bogatszy od ciebie sąsiad to zapukasz do niego i będziesz żądał żeby podzielił się z Tobą, bo masz mniej? Unia nazywa to "polityką spójności". Bogactwo narodu pochodzi z pracy, nie z dotacji.

A tu akurat się z Tobą zgadzam (może wyżej czegoś nie zrozumiałem) jedyne zastrzeżenie bogactwo narodu mam w nosie podobnie jak naród ma w nosie czy jestem bogaty czy klepię biedę.


Ok, to niech wyślą nam te pieniądze prosto na konto Skarbu Państwa, jeśli mają taki gest :) Naprawdę nie mam nic przeciwko.
No i tyle byś je widział.


Mi nie przeszkadza wydawanie pieniędzy anglików. Uważam nawet, że oni powinni nam dać więcej pieniędzy, powinni uderzyć się w pierś i przyznać otwarcie " Polsko, zdradziliśmy Cię, teraz Ci pomożemy podnieść się na nogi, będziesz potężna jako i my "

He,he mi przeszkadzałoby...mamy widać inne pojęcie honoru. Jeśli uznałbym , że ktoś by mnie zdradził - od zdrajcy ni centa bym nie wziął - nie kupiłby kasą mojego honoru brzydziłbym się.
 
Status
Zamknięty.
Do góry