?

Mroxuś

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
22
Miasto
Zza gór i lasów
O w duuuu*ę!!!!!!! Czy to wielki grzech jak się zjadło mięso w środę popielcową???????? Oczywiście nie specjalnie, tylko przez własną głupotę i sklerozę. Starszy mówi, że pojdę do piekła.
 

olenkat16

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
55
Punkty reakcji
0
O w duuuu*ę!!!!!!! Czy to wielki grzech jak się zjadło mięso w środę popielcową???????? Oczywiście nie specjalnie, tylko przez własną głupotę i sklerozę. Starszy mówi, że pojdę do piekła.




Skoro zrobiłes to nie specjalnie to wydaje mi sie ze nie masz grzechu. Pozdrawiam :papa:
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Jeśli przez sklerozę to grzechu niema. Grzech to bowiem świadome i dobrowolne wykroczenie.
Co innego gdybyś wiedząc że jest post powiedział sobie: "a co mi tam, ja se i tak zjem kurczaka :D " To by był niewątpliwie grzech. Tak myślę, jak masz wątpliwości to możesz zapytać jakiegoś księdza, ale ja myślę że w tym przypadku grzechu nie ma.
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
"TuX" ma calkowitą rację, grzech jest wtedy kiedy popelniany jest świadomnie i dobrowolnie, a jeżeli tego nei było to napewno nie ma grzechu, jedynie lekki chyba :p... a skoro czujesz że to jest nie O.K wobec Boga to sie z tego możesz wyspowiadać, ponieważ sumienie najlepiej nas ocenia :)
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Nieznajomośc prawa nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania i nie jest okolicznością łagodzącą w przypadku złamania go. Tak stanowi prawo świeckie.
W przypadku praw wiary sprawa jest jeszcze trudniejsza bo jeśli samodzielnie i dobrowolnie decydujemy sie na udział we wspólnocie wyznania to powinniśmy prawa naszej wiary znać i pamiętać o nich. Grzech pozostaje grzechem nawet jeśli popełniło sie go nieświadomie czy bezwiednie. Czyż nieumyślne spowodowanie czyjejś śmierci nie jest grzechem? Jest i to ciężkim. Przykazanie mówi "nie zabijaj" i nie określa wyjątków ani okoliczności zwalniających z odpowiedzialności. Po to jest spowiedź żeby z grzechów się oczyścić a nie samotłuaczenie, że zrobiłem wprawdzie źle ale przecież nieświadomie.
 

kasia_bronowice

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
1 108
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraków
Czy wielki to powinienes chyba sie z tym pyyaniem zwrocic do Boga. moim subiektywnym zdnaiem chyba dosc spory z racji teog z eto nie jets tylko okreslenie postu, ale w srode popielcowa obowiazuje post ścisły czyli taki podczas ktorego zadnego posilku poza 1 nie powinno sie ejsc do syta a dodatkowo zaden nie pwoinien zawierac miesa :)
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
Jak się zapomni to co zrobić, postaraj się pamiętać!!! Jeśli to dla Ciebie ważne oczywiście!!!
 

Mroxuś

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
22
Miasto
Zza gór i lasów
Fajnie, nic nie wiem, chyba jednak lepiej będzie jak się wyspowiadam z tego. Ale co powiem? Zapomniało mi się, że mamy środę popielcową? cały dzień bez mięcha, a tu nagle na wieczór bachh....? Aaa dobra, może nie umrę przez to ;)
 
Do góry