1000 SŁÓWEK Z ANGIELSKIEGO W 2 LUB 3 GODZINY

Status
Zamknięty.

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
zapewne od umiejętności zapamiętywania , u mnie koleżanka w przeciągu godziny była wstanie nauczyć się ok 1000 słówek
 

tomek0412

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
zapewne od umiejętności zapamiętywania , u mnie koleżanka w przeciągu godziny była wstanie nauczyć się ok 1000 słówek

Fajną masz koleżankę.
Ale to nie na tym to polega,to ludzie sprzedają na jakichś portalach aukcyjnych.
I ta metoda jest skuteczna.
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
Fajną masz koleżankę.

wiem że fajna :D
ale co do tematu nie wieże w to , jeśli nie wykaże się własnej inicjatywy to żadne kursy nie pomogą . Jest tego na pęczki , ostatnio słyszałem o jakiejś książce w której są podstawowe słówka używane przez anglików , i nie jest to cały słownik .
 

Softly_

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
30
w tym roku u mnie w szkole na gddw byl taki facet ktory zachecal do chodzenia na taki wlasnie kurs. Jedna z technik szybkiego zapamietywania slowek jest znalezienie slowka podobnego w wymowie do tego ktorego mamy sie nauczyc. Np. japonski: "tori" oznacza "ptak" , slowkiem podobym są "tory". I teraz wymyslamy (najlepiej taka nieprawdopodobna czy smieszna) ktotka historyjke/animacje (wazne zeby nie byl to obraz tylko cos ruchomego). na poczatku jest to dosc trudne alle z czasem PODOBNO jest to bardzo dobre.
pozdrawiam ;))
 

smukła86

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
77
Punkty reakcji
0
Z tym zapamiętywaniem słówek jest faktycznie ciężko. Próbuje różne metody. Tak jak piszecie układanie historyjek, pisanie małych karteczek, które mam pod ręką i zawsze mogę looknąć jak sobie coś zapomnę, skojarzenia z innymi słowami, ale niem wiem czy to możliwe zapamiętać tyle słów w 2 godz. Ja mam z tym duży problem. Zresztą uważam że najlepszą metodą nauki języka jest wyjazd za granicę. Słuchając naokoło, widząc reklamy po angielsku i mając świadomość, że jesteś "skazany" na to że musisz sobie poradzić - najłatwiej jest nauczyć się języka. Dlatego właśnie między innymi zdecydowałam się pojechać za rok do Stanów z Camp America. To taki jakby obóz, gdzie pracujesz i zarazem poznajesz kulturę, język i obyczaje panujące w innym kraju. Wiąże duże nadzieje z tym wyjazdem i mam nadzieję, że przez te 9 tyg, podszkolę swoje językowe umiejętności ;)
 

grabaz

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2007
Posty
78
Punkty reakcji
0
http://1000slow.tk - polecam :) Darmowa platforma do nauki słówek.
 

audiofun

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
Prawdą jest, że nauczenie się 1000 najczęściej stosowanych słówek języka angielskiego
pozwala rozumieć angielskie teksty w 80% (udowodnione badaniami)

Rozmawiacie na ten temat, dlatego polecam obejrzeć ciekawe nagranie, w którym
autor opowiada o tym dlaczego warto rozpocząć naukę języka angielskiego
od 1000 najczęściej stosowanych angielskich słów oraz jak uczyć się ich efektywnie przez internet.

Video znajdziecie na stronie:
Jak szybko nauczyć się angielskiego online? (VIDEO)
 

imaginary246

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
334
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Piotrków Tryb.
Tego typu statystyki podawane są najczęściej przez programy wspomagające naukę dzięki synchronizacji półkul mózgowych (najpopularnijeszym jest chyba SITA). Polega to na nauce w stanie relaksu. Teorie są różne, jedni twierdzą, że działa, inni, że to nic nie daje. Jedno jest jednak pewne. Uczenie się niekonwencjonalnymi sposobami daje lepsze wyniki, ponieważ CHCEMY SIĘ UCZYĆ. Nauka przez powtarzenie w kółko słówek jest nudna, a używając wyobraźni, zmysłów i przebywając w stanie odprężenia mamy po prostu większą chęć do nauki, sprawia to nam frajdę, co przekłada się również na wyniki.
 

ematthew

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Ja uczyłem się 1000 słówek z tego serwisu o którym tutaj piszą - 1000 Słów Angielskich - Szybka Nauka Angielskiego Online i faktycznie jest to na początku nauki bardzo pomocne, bo w końcu jest to najczęściej występujące słownictwo, lecz nie wierzę, żeby ktoś nauczył się takiej ilości słów w 2-3 godziny. Już prędzej w tydzień, ale trzeba jeszcze wziąć pod uwagę powtórki. No i wiadomo, że te 1000 słów angielskich to taka podstawa i żeby skutecznie rozumieć czy mówić w języku angielskim trzeba uczyć się dalej, czytać książki, uczyć się całych zwrotów itp. Ale tak czy siak bardzo się to przydaje na początku.
 

JaGuru

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
To pic na wodę, może w ciągu dnia uda się nauczyć powiedzmy 100 słówek, ale na drugi dzień nic nie będzie się pamiętać.

Systematyczność to podstawa sukcesu, a nie jednorazowy wysiłek.
 

hehehehehehe

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
72
Punkty reakcji
2
Tym sposobem można by było w ciągu miesiąca nauczyć się w średnim stopniu kilku języków...
 
Status
Zamknięty.
Do góry