10 przykazań George Carlin

Gentlewoman

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2010
Posty
42
Punkty reakcji
2
http://www.joemonster.org/filmy/10909/George_Carlin_10_przykazan_%28polskie_napisy%29 Jeśli mnie to śmieszy to jestem nienormalna ??? Jak dla mnie gość jest świetny ;)
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
george carlin jest ćwierć inteligentem to raz a dwa idzie po najmniejszej linii oporu co jest żenujące !!jedynie co do komentarza nie zabijaj mógłbym się zgodzić ...nie zmienia to faktu że gość jest dennym komikiem
splash.gif
 

INT3L

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
524
Punkty reakcji
13
Miasto
Wielkopolska
Wypowiadasz się po tym występie? Bo ruszył religie...?
Czy ogólnie po jego twórczości.
Dobra, co ja się głupio pytam.
Wiadomo, że to pierwsze.
Religia jest święta! Nie wolno jej ruszać!
Módlmy się do bożków, klęczmy przed klechami i wysyłajmy pieniądze do Watykanu.
Amen.
 

Gentlewoman

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2010
Posty
42
Punkty reakcji
2
Nie będę kwestionować swojej inteligencji mimo iż mnie on śmieszy
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Wypowiadasz się po tym występie? Bo ruszył religie...?
Czy ogólnie po jego twórczości.
Dobra, co ja się głupio pytam.
Wiadomo, że to pierwsze.
Religia jest święta! Nie wolno jej ruszać!
Módlmy się do bożków, klęczmy przed klechami i wysyłajmy pieniądze do Watykanu.
Amen.

proponuje zapoznać się z innymi moimi postami ;)
możesz się baaardzo zdziwić ...

ogólnie jest dennym komikiem zdecydowanie wolę Monty Pythona !!!
 

INT3L

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
524
Punkty reakcji
13
Miasto
Wielkopolska
Carlin przepięknie ukazywał wiele spraw.
Pod przykrywką "ćwierćinteligencji" kryje się coś więcej.
A co do twoich postów, zaintrygowałeś mnie tu, później przejrzę co nie co. :p
 

aay

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2010
Posty
335
Punkty reakcji
27
george carlin jest ćwierć inteligentem to raz a dwa idzie po najmniejszej linii oporu co jest żenujące !!jedynie co do komentarza nie zabijaj mógłbym się zgodzić ...nie zmienia to faktu że gość jest dennym komikiem
splash.gif

denne to moze tez byc twoje poczucie humoru. swoja droga - chociaz moze i faktycznie splyca, czy tez jak wolisz jedzie po najmniejszej linii oporu - ale co w tej analizie (kabaretowej, ale jednak) 10 przykazan jest nietrafne ?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
A gdzie tam jest żart? Jak dla mnie jakiś facet wyżywa się na religii. Rozumiem, że to Amerykanin. Występy amerykańskich komików (poza tymi lepszymi, których jest niewiele) polegają zazwyczaj na wybraniu kogoś z widowni i niewybrednym obśmiewaniu, obrażaniu. Najlepiej, jak by się ta osoba popłakała. Podobnie tutaj, efektem ma być obrażanie uczuć religijnych. Ile razy ten człowiek używa słowa "bzdura"? Przecież to czyste negatywne emocje. Czepia się nawet, że przykazań jest dziesięć. Jak by było dziewięć to by się pytał dlaczego dziewięć. Ja w odróżnieniu od Dirka, nie jestem tu obiektywny, ale serio mnie zastanawia: Naprawdę was ten człowiek śmieszy? I w którym momencie?
 

aay

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2010
Posty
335
Punkty reakcji
27
A gdzie tam jest żart? Jak dla mnie jakiś facet wyżywa się na religii. Rozumiem, że to Amerykanin. Występy amerykańskich komików (poza tymi lepszymi, których jest niewiele) polegają zazwyczaj na wybraniu kogoś z widowni i niewybrednym obśmiewaniu, obrażaniu. Najlepiej, jak by się ta osoba popłakała. Podobnie tutaj, efektem ma być obrażanie uczuć religijnych. Ile razy ten człowiek używa słowa "bzdura"? Przecież to czyste negatywne emocje. Czepia się nawet, że przykazań jest dziesięć. Jak by było dziewięć to by się pytał dlaczego dziewięć. Ja w odróżnieniu od Dirka, nie jestem tu obiektywny, ale serio mnie zastanawia: Naprawdę was ten człowiek śmieszy? I w którym momencie?

Z tym aspektem 'amerykanizacji' to sie moge w zasadzie zgodzic. Ale dowcip jest - bo uwypukla pewien absurd. A jak jest przejaskrawiona rzeczywistosc to ludzkow bawi. Poziom, kwestia gustu. do dyskusji.

Nie rozumiem za to gdzie tam wg Ciebie jest obraza uczuc religijnych, chyba przeginasz. Czy poczules sie urazony? Do tego jest tam sporo prawdy. Jesli nie ma - to z mila checia uslyszalbym w ktorym punkcie.



Ja Carlina cenie przede wszystkim za niesamowita zdolnosc do analizy slow / wyrazow / zwrotow ( i ich absurdalnosci ). Gratka dla anglojezycznych. Zreszta z tego glownie byl znany w czasie swojej kilkudziesiecioletniej kariery.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Lobo pewnie już nie raz przeglądałeś przykazania Mojżesza i tą waszą wersję jak.Czy godzi się zmieniać je ?

Carlin ma rację ,że głupi ludzie uwierzą we wszystko ,to odnośnie przykazań .
Nawet szefowie Watykanu zrobili tak aby pasowało ,czyli 10;)
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
to może to was rozbawi
http://www.youtube.com/watch?v=qUalP6SBuj0&feature=related
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Nie rozumiem za to gdzie tam wg Ciebie jest obraza uczuc religijnych, chyba przeginasz. Czy poczules sie urazony? Do tego jest tam sporo prawdy. Jesli nie ma - to z mila checia uslyszalbym w ktorym punkcie.
Nie ma tam krzty prawdy. Cały wywód jest bezsensownym bełkotem. Myślę, że nawet autor zdaje sobie z tego sprawę.

Poczułem się może bardziej przerażony niż urażony w momencie, kiedy dowiedziałem się, że dziesięc przykazań jest dla głupich. Powinien jeszcze dodac dla głupich i słabych. Pewnie to będzie w następnym odcinku. Miłej powtórki z rozrywki. To już bylo koledzy, tylko wam się uczyc historii nie chce.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Nie ma tam krzty prawdy. Cały wywód jest bezsensownym bełkotem. Myślę, że nawet autor zdaje sobie z tego sprawę
Lobo ,to był bełkot okej .To może byśmy porozmawiali o tych prawdziwych które dał Bóg ,Mojżeszowi jakoś tak zmieniony ,gdybym był Żydem krzyczał bym co ci Watykanie wymyślili ,to nie są przykazania Boga .
 

aay

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2010
Posty
335
Punkty reakcji
27
Nie ma tam krzty prawdy. Cały wywód jest bezsensownym bełkotem. Myślę, że nawet autor zdaje sobie z tego sprawę.

Poczułem się może bardziej przerażony niż urażony w momencie, kiedy dowiedziałem się, że dziesięc przykazań jest dla głupich. Powinien jeszcze dodac dla głupich i słabych. Pewnie to będzie w następnym odcinku. Miłej powtórki z rozrywki. To już bylo koledzy, tylko wam się uczyc historii nie chce.

Belkotem? Tam nawet napisy byly - chociaz nie idealne :) Ale ladnie poskladales, ze uwaza, ze jest dla glupich, chociaz w zadnym momencie tego nie powiedzial. Ale skoro w tekscie pojawil sie wyraz "stupid" to mozesz z tego sporo ulozyc.

I oczywiscie uwazasz, ze potrzebne sa te przykazania w najnowszej, po raz 500. 000 zmodyfikowanej wersji ? O pierwsze 3 nawet nie pytam, bo faktycznie skoro jestes dobry z historii to zapewne wiesz skad sie wziely, ale pozostale faktycznie mozna zamknac w jednym, czyz nie?. No ale oczywiscie zanim sie nie pojawily plyty kamienne zniesione z gory (swoja droga nigdy nie bylo takiego wydarzenia, chociaz archeologowie izraelscy na glowie stawali, zeby je udowodnic) to izraelici nie wiedzieli, biedni, ze nie mozna zabijac, ale potem juz byli calkiem dobrzy :)

No ale o to - to juz Szpaku spytal.
 

YetiFromMoon

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2009
Posty
662
Punkty reakcji
34
Wiek
50
Miasto
Warszawa
http://www.joemonster.org/filmy/10909/George_Carlin_10_przykazan_%28polskie_napisy%29 Jeśli mnie to śmieszy to jestem nienormalna ??? Jak dla mnie gość jest świetny ;)

No cos mi tu nie gra. Skoro koles wskazuje na marketingowy charakter 10 przykazan zydowskich to slabi Ci marketingowcy byli. Wszak kazdy dobry marketingowiec wie, ze hasla z negacja sa zapamietywane podswiadomie bez tej negacji. Czyli patrzac / sluchajac tych 10 przykazan 90% ludzkosci zapamieta to tak:

"Bedziesz mial bogow cudzych przedemna"
"Uczynisz sobie podobizny moje"
"Bedziesz uzywal imienia mego nadaremno"
"Zabijaj"
"Cudzoloz"

itd.

Sorry ale takie sa prawa psychologii :) Czyli ktos dal ciala ... albo... jest tu grubszy spisek. Wszak powszechnie wiadomo ze najciemniej pod latarnia. Sadze wiec, ze owe dziesiec przekazan zostalo zmanipulowane w czasie transferu Bog - Mojzesz przez Lucyfera. I tak pod plaszyczkiem objawienia szatan realizuje swoje dzielo do dzis. Wszak wiekszosc tzw. chrzescijan ma $ ponad Jahwe, naduzwa imienia zawsze jak zobaczy fajna rzecz, pozada Angeliny Jolie i zabija kurczaki w KFC, kradnie mp3 itp.

Coz. Wykrylem spisek ukryty od tysiecy lat. Prosze o brawa, religijnego nobla i dozywotnia pensje z Watykanu oraz bezwarunkowane zbawienie dla 10 wskazanych przeze mnie osob.

Pozdr.
YFM
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Lepiej niż Carlin, ale dalej miernie.

Co do możliwości zastąpienia dekalogu mniejszą liczbą przykazań, to Carlin chciał błysnąć, ale kiepsko mu poszło. Jezus dał nowe przykazanie miłości, które zawiera w sobie pozostałe. Sw. Augustyn, wręcz napisał "Kochaj i rób co chcesz". Ale podniecajcie się dalej ignorantem Carlinem, który myśli, że Amerykę odkrył.

Zresztą im ktoś jest większym ignorantem, tym więcej, ma genialnych odkryć z tym, że problem w tym, że wszystkie one o kant potłuc.
 
Do góry