1.raz-zakupy przez internet

konkret

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Nie wiem czy ten temat nadaje sie na to forum, za co z góry przepraszam.
Chcę kupić przez allegro prezent dla mamy, tylko że nie mam własnego konta i nie wiem jak mam uregulować rachunek jeśli wpłaty muszę dokonać na konto. Czy są jakieś inne rozwiązania? Zupełnie się w tym nie orientuje.
Na aukcjach w opcjach dostawy widnieje też często list polecony ekonomiczny i priorytetowy. Tylko, że za bardzo nie wiem co to jest i jak to zrealizować.
Wiem, że może to głupie ale w tych tematach jestem zupełnie blada
Proszę o pomoc i wyjaśnienie.
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Można dokonać przelewu pocztowego. Na poczcie poprosisz panią w okienku to da Ci kwitek, w tytule wpisujesz swój nick z alergro. Resztę uzupełniasz(swoje dane, dane sprzedającego). Cena 2,5zł (przy większych sumach jest jeszcze jakiś procent od kwoty).
Opcje dostawy wybierasz w mailu do sprzedającego (po prostu piszesz mu jak chcesz dostać przesyłkę).
Ekonomiczny czyli zwykły list, priorytet to szybszy (też troszkę droższy). W praktyce nie zawsze priorytet dochodzi znacząco szybcie, ale czasem tak (ja zwykle wybieram tę opcje, chyba ze rożnica w cenie jest duża).
Cenę przesyłki doliczasz do ceny zakupionego przedmiotu, wszystko wysyłasz na konto (wpisz dokładnie numer konta). Przelew powinien być następnego dnia, ale zazwyczaj dochodzi po dwóch), potem tylko czekasz na przesyłkę (nawet 5 dni, czasem wiecej)
 

nike19

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
111
Punkty reakcji
1
może poprostu spytaj się sprzedającego czy udostępni płatność za pobraniem, myślę że tak byłoby najprościej.
 

konkret

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
31
może poprostu spytaj się sprzedającego czy udostępni płatność za pobraniem, myślę że tak byłoby najprościej.
pytałam czy mogę zapłacić przy odbierze ale sie nie zgodzono

a jak nazywa się ten kwitek?
i jak już go wypełnię to po prostu daję ten kwitek razem z pieniędzmi i oni sie juz tym zajmą? czy moze jakos to do koperty wrzucić?
 

Iwonkus

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
NS ;)
pytałam czy mogę zapłacić przy odbierze ale sie nie zgodzono

a jak nazywa się ten kwitek?
i jak już go wypełnię to po prostu daję ten kwitek razem z pieniędzmi i oni sie juz tym zajmą? czy moze jakos to do koperty wrzucić?

Nie oni sami się tym zajmują ;)
 

nike19

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
111
Punkty reakcji
1
Ten kwitek przeważnie jest położony, gdzieś luzem na poczcie. Jak nie ma to poproś o kartke na przelew :D:D kiedyś tak mówiłem jak w banku tych kartek nie udostępniali.
 

konkret

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Mam jeszcze takie pytanie: jeśli już zamówiona paczka dojdzie to ją przywożą do domu czy trzeba ją na poczcie odebrać?
 

konkret

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
31
a do której godziny rozwożą te paczki?
bo zależy mi, żeby wtedy moich rodziców nie było w domu bo to prezent dla nich
 

Tomek88

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2009
Posty
85
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Centrum Polski
a do której godziny rozwożą te paczki?
bo zależy mi, żeby wtedy moich rodziców nie było w domu bo to prezent dla nich

Jeśli nie chcesz żeby rodzice się o tym dowiedzieli to możesz napisać e-maila do sprzedawcy, żeby wysłał paczkę na inny adres (np. do Twojej koleżanki, sąsiadów).
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Po pierwsze, za przelew na poczcie zapłacisz. Jeśli masz możliwość, to udaj się do banku, którym sprzedający ma konto. Tam zrobisz przelew za darmo.
Do drugie, jeśli chodzi o odbiór przesyłki, to zależy jak sprzedawca ją wyśle. Jeśli kurierem, to do Ciebie do domu, jeśli przez pocztę polską, to do domu, albo dostaniesz awizo - w zależności od placówki.
 
Do góry