Czy portale randkowe w ogóle mają sens?

mięta333

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
Jak uważacie czy warto zakładać konto na jakimkolwiek serwisie randkowym?
Jeżeli tak to czy wybrać płatny czy ten bezpłatny?
Polecajcie konkretne portale z krótkim opisem dlaczego warto.....z góry wielkie dzięki ;)
 

michalluss

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Człowieku daruj sobie. Czego szukasz? miłości? a po co Ci ona? żeby cierpieć?. Jak szukasz seksu to idz do agencji. Szkoda psychicznego zdrowia na miłość.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Jak uważacie czy warto zakładać konto na jakimkolwiek serwisie randkowym?
W zależności, czego dokładnie szukasz i z jakim nastawieniem.
Jeśli spodziewasz się natychmiastowego efektu wielkiej miłości od pierwszego wejrzenia to musisz przygotować się na to, że spotkanie odpowiedniej osoby może potrwać troszkę czasu.
Trzeba umieć wybrać osoby z którymi warto się spotkać... umawianie randek na potęgę moim zdaniem jest głupotą i frustruje człowieka.
Najpierw warto zamienić kilka słów z daną osobą, i jeśli wyda Ci się ciekawa to umówić na spotkanie, niezobowiązujące, ot tak dla poznania się. (umawianie się od razu na randki i nastawianie na coś wielkiego od razu, zazwyczaj spisuje nas na niepowodzenia)

Jeżeli tak to czy wybrać płatny czy ten bezpłatny?
Płatny. A to dla tego, że byle dowcipniś raczej poskąpi tych kilkunastu złotych na to, żeby powciskać komuś głupoty. Płacą zazwyczaj osoby zdecydowane znaleźć kogoś a już na pewno poznać kogoś wartościowego (chociaż to akurat nie reguła!)

Polecajcie konkretne portale z krótkim opisem dlaczego warto.....z góry wielkie dzięki
Ja jestem żywym dowodem na sprawność i powodzenia takich portali. W szczegóły wdawać się nie będę. Nie wiem też czy mogę zareklamować, napisze więc może tylko tyle że polecam ten z onet.pl ;)

Pozdrawiam:)
 

AjDżej

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
145
Punkty reakcji
8
Człowieku daruj sobie. Czego szukasz? miłości?

Czy to źle, że ktoś szuka miłości i chcę być szczęśliwy. Człowiek chciał tylko porady na temat portali randkowych.

a po co Ci ona? żeby cierpieć?.

A czy każda miłość kończy się cierpieniem? Trochę nie rozumiem Twojego toku myślenia. Jasne, ludzie się rozstaja jest płacz, ból i zgrzytanie zębów. Ale jaśnie panie czy zawsze wszystko się tak kończy? NIE. Ludzie biorą ślub, mają dzieci, dom, rodzinę i są szczęśliwi - więc czy aby na pewno miłość jest taka bee? Nie rozumiem skąd u Ciebie takie myśli. Zostałeś zraniony. Rozumiem, praktycznie jak co drugi człowiek na ziemi.

Jak szukasz seksu to idz do agencji.

Jeżeli ktoś lubi się "zabawić" w jedną noc - oczywiście niech idzie do agencji i złapie jakąś cholere.

Szkoda psychicznego zdrowia na miłość.

Nie zgadzam się z tym - już pisałam. Miłość nie jest straszna lecz piękna. Trzeba wiele przeżyć aby docenić tą prawdziwą.


A co do samego tematu ja chyba niewiele mogę się wypowiedzieć. Wiem, że miałam znajomą starszą ode mnie która korzystała z jakiegoś portalu (nazwy nie pamiętam ale mogę zapytać) i była zadowolona. Pisała z jednym mężczyzną przez prawie pół roku, potem się spotykali - ale mało co z tego wyszło, więc została przyjaźń. Ja jestem sceptycznie nastawiona do portali randkowych (a może dlatego, że jestem młoda). Ale są żywe dowody na to, że taki portal pomaga. Więc jeżeli masz ochotę załóż konto - tylko rzecz jasna na tym płatnym. Bo jak pisała monique wyżej dowcipnisiów w sieci nie brakuje.


Powodzenia!
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Nie znam zasad portali randkowych, gdyż na nich nie bywam. Ale jeśli już musisz coś wybrać to taki z górnej półki, czyli z opłatą itd. skoro można dać ogłoszenie matrymonialne do gazety, to dlaczego nie na portalu randkowym ? Co prawda nie znam nikogo, kto w taki sposób odnalazł swoją połówkę, ale znam wiele, którzy przez neta się poznali i tworzą związki po dzień dzisiejszy.

Powodzenia
 
B

Blancos

Guest
Jeżeli tak to czy wybrać płatny czy ten bezpłatny?
Lepiej będzie jak wybierzesz płatny, ponieważ większa szansa, że trafisz tam na kogoś, komu faktycznie zależy, aby odnaleźć drugą połówkę. Sprawa jest prosta - jeżeli ktoś jest gotów zapłacić za możliwość kontaktu z innymi użytkownikami to spora szansa, że bierze to na poważnie i naprawdę kogoś szuka.

Jeśli spodziewasz się natychmiastowego efektu wielkiej miłości od pierwszego wejrzenia to musisz przygotować się na to, że spotkanie odpowiedniej osoby może potrwać troszkę czasu.
Monique dobrze prawi - musisz być gotowy na to, że znalezienie kogoś naprawdę ciekawego na portalu randkowym trochę potrwa. Sam się w to swego czasu bawiłem i to jest tak - sporo osób na takich portalach ma niewspółmiernie wysokie wymagania w stosunku do tego, co sami sobą reprezentują. To jeden problem. Drugi jest taki, że dużo osób tam obecnych odpowiada tylko na mały odsetek wiadomości - albo się spodobasz (przede wszystkim na zdjęciu) i dostaniesz odpowiedź, albo Twoja wiadomość pozostanie bez odzewu i nie będziesz miał nawet okazji porozmawiać z daną "kandydatką". Trzecia rzecz - musisz brać pod uwagę to, że nawet jak już trafisz parę osób, które są warte uwagi i które odpowiedzą na Twoją wiadomość to nie z każdą się dogadasz.

Dlatego też znalezienie odpowiedniej osoby może faktycznie zająć trochę czasu. Monique dobrze też radzi Ci co do pierwszego spotkania - nie możesz od razu napalać się, że coś z tego będzie. Przez internet jakaś dziewczyna może wydawać Ci się fantastyczna i możesz złapać z nią świetny kontakt, ale na spotkaniu może być tragedia. Ot, albo ona się Tobie nie spodoba, albo Ty jej, albo też nie będziecie w stanie tak płynnie rozmawiać. Dlatego nie ma sensu ciągnąć wirtualnego kontaktu w nieskończoność - jak już spotkasz jakąś dziewczynę, która Cię nie zignoruje i będzie Ci się z nią fajnie pisać to nie bój się zaproponować spotkania. Będzie fajnie to super, możesz coś budować w oparciu o to, nie będzie fajnie - trudno, szukasz dalej.

I radziłbym też podejść do tego na zasadzie, że chcesz po prostu poznać ciekawych ludzi, a konkretniej kobiety. To na początku lepsze podejście. Jak zrobisz tak, że zaczniesz się napalać przed napisaniem do jakiejś dziewczyny, a potem albo zostaniesz olany, albo się nie dogadacie to będziesz rozczarowany i tylko pogorszy się Twoja samoocena. Dodatkowo - nawet jak złapiesz kontakt i będziesz chciał zbyt dużo w zbyt krótkim czasie to spora szansa, że dziewczynę albo wystraszysz, albo coś sknocisz i nic z tego nie wyjdzie.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
a mnie się wydaje, że w grę wchodzą tak naprawdę chyba tylko te największe (czyli pewnie jakaś tam sympatia i badoo - bo to chyba największe ? ). Tylko tam jest odpowiednia liczba użytkowników i co za tym idzie tylko tam można przeprowadzić jakąś selekcję, a nie wybierać spośród pięciu osób na krzyż. Przynajmniej tak mi się wydaje. Normalnie też przecież widujemy dziesiątki, setki osób, no i tylko jakiś tam mały odsetek wzbudza nasze zainteresowanie. Jeśli więc taki serwis w naszym mieście ma małą liczbę osób to wg mnie nie ma sensu taki portal. W ogóle mam wrażenie, że poza 2-3 największymi portalami tego typu, reszta to chyba nastawiona jest na zarabianie.

Inna sprawa, że nie jestem wyjadaczem - mogę się mylić. W ogóle jako facet mam jakby opory przed tego typu portalami. Co tu dużo mówić, pierwsze co muszę to zobaczyć kobietę. Nie musi być pięknością, ale muszę ją widzieć, jej proporcje. Zdjęcia często wypaczają wygląd, albo ich jakość sprawia, że kobieta (albo facet) często wygląda jak ... pudel ;) Nie wiem, ja tak nie umiem wybierać. Jak czasem na aplikacji mobilnej sobie oglądałem zdjęcia z Badoo to miałem wrażenie, że na setki osób mogłem ledwo kilka na krzyż wybrać. Chyba po prostu nie umiem wybierać na podstawie zdjęcia - jakoś tego nie czuję. W rzeczywistości wystarczą mi 2-3 sekundy, aby przynajmniej na początku wiedzieć czy chcę spróbować. A na podstawie suchego zdjęcia to ja mogę koszulkę kupić, a nie znaleźć kobietę. No ale może sie mylę... :) Chyba rzeczywistość do mnie bardziej przemawia niż ocenianie kobiety na podstawie jej zdjęcia.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
a mnie się wydaje, że w grę wchodzą tak naprawdę chyba tylko te największe (czyli pewnie jakaś tam sympatia i badoo - bo to chyba największe ? )
Badoo nie polecam, masę tam gównażerii i dowcipnisiów. Ale to być może tylko moja opinia.
Sympatia jak najbardziej, mnie pomogła w odnalezieniu tego czego szukałam :) Właściwiej było by napisać, Tego kogo szukałam :)

Chyba rzeczywistość do mnie bardziej przemawia niż ocenianie kobiety na podstawie jej zdjęcia.
Fotografiie nie mogą się równać z realnym spojrzeniem na osobę. Ja sama oglądając swoje zdjęcia stwierdzam, że na każdym wyglądam zupełnie inaczej i nie mam pojęcia skąd to się bierze... hehe
 

mięta333

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
Dzięki za porady :)! Założę konto na płatnym portalu i zobaczymy co z tego będzie. Nie popadłem na razie w akt desperacji związany z samotnością więc podejdę do tego bardziej jak do eksperymentu, ciekawostki. Jeżeli coś wyjdzie to fajnie jak nie to trudno, zmienię metodę poszukiwania ;).
Jeszcze tylko jedno...może doradzicie mi na co uważać na takich portalach, tzn. jakie zachowania, maile mogą sugerować że osoba z którą koresponduje nie bierze mnie na poważnie i lepiej dać sobie z nią spokój. Zależy mi na tym żeby nie marnować czasu na dłuuuugie rozmowy, a jak przyjdzie do spotkania to wymigiwanie się i koniec kontaktu. I tych portali możecie troszkę więcej podrzucić, dzięki:)
 
B

Blancos

Guest
Jeszcze tylko jedno...może doradzicie mi na co uważać na takich portalach, tzn. jakie zachowania, maile mogą sugerować że osoba z którą koresponduje nie bierze mnie na poważnie i lepiej dać sobie z nią spokój. Zależy mi na tym żeby nie marnować czasu na dłuuuugie rozmowy, a jak przyjdzie do spotkania to wymigiwanie się i koniec kontaktu. I tych portali możecie troszkę więcej podrzucić, dzięki:)

Raczej nie ma czegoś takiego konkretnego. Teoretycznie można powiedzieć, że jak ktoś będzie Ci odpowiadał raz na ruski rok (=bardzo rzadko i z długimi przerwami) to pewnie zbytnio zainteresowany nie jest, ale z drugiej strony - ludzie też mogą przecież nie mieć czasu, więc nie jest to jakaś reguła. Poza tym w sumie nie ma jakiegoś obiektywnego kryterium - to czuć podczas rozmowy, że ktoś jest zainteresowany kontaktem (dużo pisze, zadaje pytania, ciągnie pewne wątki, etc.), albo że rozmowa ma z jego strony charakter czysto grzecznościowy (pisze mało, praktycznie o nic nie pyta, urywa wątki, etc.).

A jak nie tracić czasu na długie rozmowy? Proponować w miarę szybko spotkanie, tyle.
 

mięta333

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
W takim razie już wszystko jest jasne :). Trzymajcie za mnie kciuki , pozdrawiam !!!
 
B

Blancos

Guest
Ale nie podchodź do tego jak do jakiejś wielkiej życiowej szansy i wydarzenia. Spokojnie:)

I naturalnie - powodzenia.
 

nastia898

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
ja uważam, że takie portale są jak najbardziej w porządku. na pewno nie szkodzą, a można dzięki nim poznać kogoś naprawdę wyjątkowego :)
 

DejviShop

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kęty
Ja kiedyś korzystałem z Badoo, dość ciekawy portal randkowy z możliwością kontaktowania się z osobami które są blisko nas. Jednak z czasem zostałem zatwardziałym singlem i porzuciłem wszelakie portale randkowe.
 
Do góry