Bezinteresowna pomoc

kasia9291

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Część!

Ostatnio znalazłam w sieci coś takiego:

................

Czy wiesz że poświęcając zaledwie kilka sekund dziennie możesz nakarmić jedno głodne dziecko w Polsce?
Wystarczy, że wejdziesz na stronę http://www.pajacyk.pl/ i klikniesz w zielony brzuszek pajacyka. Dzięki temu kliknięciu każdy ze sponsorów zapłaci małą kwotę na jedzenie dla ubogich dzieci. Na danym komputerze możesz kliknąć tylko raz dziennie. Następnego dnia możesz powtórzyć ten dobry uczynek.

Innym sposobem jest ściągnięcie rysunku jednego z dzieci http://hotfile.com/dl/19720933/0d20cb4/bezinteresowna_pomoc.jpg.html
Po ściągnięciu pliku możesz go od razu skasować, ważne by został pobrany. Rysunek może być pobierany kilka razy dziennie, ale odstęp pomiędzy kolejnymi ściągnięciami musi wynieść ok. 1 godziny.

Zaglądaj zatem jak najczęściej na stronę pajacyka (możesz nawet ustawić ją jako stronę startową) i pobieraj rysunek. Tym niewielkim nakładem czasu możesz dać innym dużo radości.

Jak chcesz to przekaż również tą wiadomość swoim znajomym. Razem możemy naprawdę wiele!

Pozdrawiam,
Tomasz Zalewski

.....................


Znalazłam to w pdf-ie tu: http://ul.to/slk0r3/BezinteresownaPomoc.pdf

Myslę że to bardzo fajny pomysł. Jak znacie jeszcze jakies podobne akcje to piszcie tu o nich:)

Kaśka
 
P

Pawian

Guest
Myslę że to bardzo fajny pomysł. Jak znacie jeszcze jakies podobne akcje to piszcie tu o nich Kaśka
"..programu Pajacyk, której celem jest zbieranie pieniędzy na dożywianie dzieci w całej Polsce. Kliknij w brzuszek pajacyka, a pomożesz nakarmić głodne dziecko." Elity liberalne likwidują służbę zdrowia,opiekę socjalną,darmowe szkolnictwo,prawa pracownicze i propagują żebractwo?To ma być pomysł na rozwój i postęp społeczny?Wademekum nowoczesnego żebraka:
Profesjonalny żebrak powinien być cały zbudowany z nieszczęścia, bo tylko to gwarantuje godziwe zarobki. Najłatwiej żebrać na "kwestarza", który nie zbiera pieniędzy dla siebie. Kwestarz jest rzecznikiem cudzej sprawy. Zbiera pieniądze na operację dla dziecka, na leki dla matki, na przeszczep dla kuzynki. Bardzo rzadko ktoś sprawdza, na co idą te środki. Tylko dzięki dociekliwości opieki społecznej udało się ustalić, że kuzynka, na której operację zbierała pieniądze pewna kobieta w centrum Poznania, w ogóle nie istnieje. Najwyższą formą tej figury jest sprzedawanie krzyżówek na jakiś szczytny, ale bliżej nieokreślony cel.
Jeśli chcesz żebrać na "dziada", musisz wiedzieć, że będziesz godzinami klęczał ze spuszczoną głową. Pamiętaj, by pod kolana podłożyć gąbkę. Dziada najczęściej można spotkać pod kościołem, na odpuście lub podczas procesji.
"Współczesny trędowaty" był figurą niezmiernie popularną na początku lat 90. Jak średniowieczny trędowaty ostrzegał przechodniów kołatką, tak współczesny - wielkim napisem "Jestem chory na AIDS". Metoda na "trędowatego" wychodzi z mody.http://www.wici.info/modules
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
...powiedział obrońca równości społecznej.

Wszystkich niesprawiedliwie być moze wrzucasz do jednego wora. Poczekaj na kolejne 5 min swojej komuny. Jeśli wtedy będzie lepiej, niz jest teraz, osobiście wręczę Ci różę, trzymając ją w zębach i wylewając fontannę łez ze wzruszenia.
Tylko bądź skuteczniejszy w szerzeniu swoich farmazonów. W kupie siła.Tylko nie zapominaj,że mimo wszystko kupa śmierdzi.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
likwidują (darmową - to ja dopisałem, bo Pawian choć tego nie napisał, to na 100% pomyślał) służbę zdrowia, (darmową - to też ja)opiekę socjalną,darmowe szkolnictwo,prawa pracownicze i propagują żebractwo?

To nie Karol Marks uwolnił dzieci i kobiety z szybów węglowych w Anglii. Uczyniły to silnik parowy i nowoczesna technika.
 
P

Pawian

Guest
..osobiście wręczę Ci różę, trzymając ją w zębach i wylewając fontannę łez ze wzruszenia..w szerzeniu swoich farmazonów.. W kupie siła.
Cóż, może byłoby miło,ale bałbym się trochę Twojej złośliwości.Chodziło mi nie o podważanie znaczenia filantropii i bezinteresownej pomocy bliźniemu,cechy chwalebnej i chrześcijańskiej,tylko o wykazanie bezskuteczności tej metody w walce z masowym,powszechnym ubóstwem i szerokimi strefami wykluczenia społecznego spowodowanego przez wilczy liberalizm w Polsce.Pomóc głodnym i chorym dzieciom może jedynie PAŃSTWOWY system opieki nad dziećmi i służby zdrowia,właśnie likwidowany przez burżujów i liberałów.Nie zastąpi dobrze funkcjonującego państwa jałmużna czy żebranina.Co do kupy,to zauważ,jak błyskawicznie zwąchują się i niezwykle skutecznie jednoczą łże-elity w podstępnym odbieraniu Polakom praw pracowniczych i ogólnoludzkich,a kiedy wyzyskiwani robotnicy i chłopi chcą się organizować,wyskakuje medialny szczekacz jak diabeł z pudełka i wrzeszczy o komunizmie. Pzdr.
 

xxramzes

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Innym sposobem jest ściągnięcie rysunku jednego z dzieci http://hotfile.com/dl/19720933/0d20cb4/bezinteresowna_pomoc.jpg.html
Po ściągnięciu pliku możesz go od razu skasować, ważne by został pobrany. Rysunek może być pobierany kilka razy dziennie, ale odstęp pomiędzy kolejnymi ściągnięciami musi wynieść ok. 1 godziny.


Przecież pobierając ten obrazek nic nie przekazujecie na żadne dzieci! Ludzie specjalnie naciągają na takie rzeczy, żeby ktoś ściągał plik, który sami umieścili w internecie na serwisie hotfile, z czego za każde pobranie pliku mają z tego pewne profity. Nie bądźcie naiwni. Klikajcie jedynie w pajacyka, bo to przynosi wiele dobra.
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Pomóc głodnym i chorym dzieciom może jedynie PAŃSTWOWY system opieki nad dziećmi i służby zdrowia.


Jałmuzna nie zastąpi dobrze funkcjonującego panstwa - ale państwo nie zastąpi świadomego społeczenstwa obywatelskiego. Nie można negowac inicjatyw organizacji pozarządowych - czy osob indywidualnych albo nieformalnych grup - dlatego, ze nie są "państwowe". Czym się rózni dziecko, za obiad którego płaci - po staraniach rodziców - opieka społeczna od dziecka "zaprowiantowanego" przez Pajacyka czy jakąś inna organizację? Po prostu któregos dnia dowiaduje się od nauczyciela, że od jutra ma przychodzić na obiady, tak jak kolega z lawki, kolega spod okna i poł klasy - albo cała. Myslisz, że dzieci rozmawiają przy stolikach o tym, kto placi za ich obiad? Po prostu wsuwają swoje i czasem zostawiają marchewkę, nie mając poczucia, że cokolwiek wyżebrały.
Jeśli ktos ma wątpliwości czy lepsze jest klikniecie w pajacyka czy w obrazek - lub czy skorzystanie z "wyżebranego" obiadu nie uwłacza godności danego dziecka - to niech zrobi sobie w domu podwaliny społeczenstwa obywatelskiego i odstapi swojego schabowego koledze młodszej siostry czy brata, ktory własnie wpadł na chwilę i wygląda na zabiedzonego. Niech namawia swoje dziecko, żeby zapraszało do domu rowież te biedne i niedomyte ( a to przeciez naturalne, że jak się kogoś zaprasza, to sie go karmi, skonczyły się słone paluszki, ale może lubisz pierogi, co?), niech wpycha młodszemu pokoleniu do szkoły stos kanapek (jak nie zjesz, to oddaj komuś, może ktoś lubi bułkę z szynką) albo niech demonstracyjnie się odchudza (no znowu mi matka zapakowała, zabije mnie jak nie zjem, pomożesz?), jeśli w klasie komuś głod w oczy zagląda. Można pójść do najbliższej szkoły i zaplacić za jakieś dziecko, większość szkół potrafi to jakoś sprytnie zaksięgować i wyposażyć w obiad dziecko, które jest o 10 złotych za bogate np. na obiad z opieki. Może panstwo powinno, może nie powinno, może może a może nie może - ale na pewno kazdy z nas jesli może to powinien.


 
P

Pawian

Guest
Jałmuzna nie zastąpi dobrze funkcjonującego panstwa - ale państwo nie zastąpi świadomego społeczenstwa obywatelskiego.
Bo to jedno i to samo.Państwo to właśnie świadome społeczeństwo obywatelskie zorganizowane w formie instytucjonalnej,ale tak,aby służyło wszystkim,nie tylko najbogatszym nielicznym.Nie mam nic przeciwko pajacykowi,tylko przeciw wmawianiu,że filantropia zastąpi prawidłowy porządek prawny,który nie pozwala na wytwarzanie grup wykluczenia społecznego aby je jacyś cwaniacy wyzyskiwali dla swoich prywatnych interesów.
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
Nie mam nic przeciwko pajacykowi,tylko przeciw wmawianiu,że filantropia zastąpi prawidłowy porządek prawny,który nie pozwala na wytwarzanie grup wykluczenia społecznego aby je jacyś cwaniacy wyzyskiwali dla swoich prywatnych interesów.

Pomoc dla dzieci pochodzących z ubogich grup społecznych możemy realizować (lub nie) tylko w ramach istniejącego systemu społeczno-państwowego, narzekając przy tym, jeśli tak komuś wygodnie, że nie jest to np. Szwecja, choć również tam nie ma już raju socjalnego. Mówienie o bezsensowności takiej pomocy jest raczej próbą uzasadniania naszej bierności w tej sprawie.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Pomoc dla dzieci pochodzących z ubogich grup społecznych możemy realizować (lub nie) tylko w ramach istniejącego systemu społeczno-państwowego, narzekając przy tym, jeśli tak komuś wygodnie, że nie jest to np. Szwecja, choć również tam nie ma już raju socjalnego. Mówienie o bezsensowności takiej pomocy jest raczej próbą uzasadniania naszej bierności w tej sprawie.
dobra odpowiedź na majaki Pawiana !! :eek:k:
 
P

Pawian

Guest
tylko w ramach istniejącego systemu społeczno-państwowego
To prawda,ale ze złem i likwidacją praw człowieka należy w Polsce walczyć,gdyż sporadyczna filantropia którą Polacy chętnie świadczą biedakom i chorym dzieciom jest niewystarczająca ze względu na wyzysk i zdzierstwo łże elit.Zły system trzeba zmienić.O Szwecji to lepiej nie bzdurzyć,bo nawet porównania żadnego do nas nie ma.
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Ten pajacyk to się zgodzę. Ale ten plik na hotfile to zwykła podpucha. A bezinteresowna pomoc tak czy inaczej jest potrzebna. Chociaż Pawian ma trochę racji, u nas to wszystko jest źle zorganizowane. A korupcja szerzy się wszędzie. Wiele osób boi się zapłacić na akcje charytatywne, gdyż nie są pewni czy ich pieniądze trafią na pewno tam gdzie jest mówione, że powinny.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Ten pajacyk to się zgodzę. Ale ten plik na hotfile to zwykła podpucha. A bezinteresowna pomoc tak czy inaczej jest potrzebna. Chociaż Pawian ma trochę racji, u nas to wszystko jest źle zorganizowane. A korupcja szerzy się wszędzie. Wiele osób boi się zapłacić na akcje charytatywne, gdyż nie są pewni czy ich pieniądze trafią na pewno tam gdzie jest mówione, że powinny.
taaak a uczciwy socjalistyczny rząd zawsze przekaże kasiorke tam gdzie należy ... dobrze że za marzenia nie karaja !!

bo byście misiek z pawianem garowali aż do końca świata i jeden dzień dłużej :mruga:
 
P

Pawian

Guest
bo byście misiek z pawianem garowali
Młodzieńcze oszalały!Moi znajomi żyli 50 lat pod komuną i nie wiedzieli co to bezrobocie,głód,bezdomność,wojna,wyzysk a byli zwyczajnymi robotnikami!Nie wierz w klerykalno-burżuazyjne bzdury,które wam w szkołach ładują do pustych łepetyn!
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
taaak a uczciwy socjalistyczny rząd zawsze przekaże kasiorke tam gdzie należy ... dobrze że za marzenia nie karaja !!

bo byście misiek z pawianem garowali aż do końca świata i jeden dzień dłużej :mruga:

Jakbyś nie zauważył nie mówiłem nic o socjalizmie więc nie wiem o co Ci chodzi. Bo chyba nie powiesz mi, że nasz ustrój, rząd, służba zdrowia itp. są zorganizowane dobrze? O to mi chodziło, a Ty się doszukujesz jakbym propagował nie wiadomo co :/
 
P

Pawian

Guest
..a Ty się doszukujesz jakbym propagował nie wiadomo co
Ursus,nie przejmuj się!On taki zwolennik dobroczynności,że pochwala okrutne mordowanie chłopów pańszczyźnianych przez WiN i NsZ("Żołnierzy Wyklętych") którzy po wiekach wyzysku i niewolniczej pracy dostali kawałek ziemi dzięki reformie rolnej.Nie dawno wmawiał mi,że niewolnictwo to dobry system,pochwalany nawet w Biblii(według jego liberalnej interpretacji).
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Jakbyś nie zauważył nie mówiłem nic o socjalizmie więc nie wiem o co Ci chodzi. Bo chyba nie powiesz mi, że nasz ustrój, rząd, służba zdrowia itp. są zorganizowane dobrze? O to mi chodziło, a Ty się doszukujesz jakbym propagował nie wiadomo co :/
dobra powiem to drukowanymi : jeden ustrój socjalistyczny który dba o ludzi jest mrzonką
dwa oczywiscie że nasz obecny rząd i ustrój to bagno
trzy co za tym idzie pozwolenie jakiemukolwiek politykowi na dysponowanie kasą na dobroczynność czy cele socjalne kończy sie tym że pieniedzy tych na te cele pozostaje mniej !!

o wiele bardziej efektywne są fundacje pozarządowe i tyle !!

Pawian jesteś popapranym komunistycznym wrzodem na tyłku zdrowego społeczeństwa !!
WIN i NSZ to patrioci i bohaterowie oczywiscie nic ci te okreslenia nie mowią bo ich nie znasz albo znasz ich zgnojone i moralnie dwulicowe komunistyczne odpowiedniki !!

kiedy dwuch bandytów przyjdzie do twojego domu i uzna "obiektywnie" że masz za duzo i przykładajac lufę karabinu do twojej pustej pały zażąda abyś się z nimi podzielił wtedy pogadamy !!
kradzież pozostaje kradzieżą bez wzgledu na pobudki !!
ale tego tez nie rozumiesz bo jesteś niemoralnym i dwulicowym komuchem !!
 
P

Pawian

Guest
że masz za duzo i przykładajac lufę karabinu do twojej pustej pały zażąda abyś się z nimi podzielił wtedy pogadamy !!
Ale bratku jak już sam się stawiasz w pozycji feudalnego właściciela niewolników,których wyzyskiwałeś i okradałeś przez wieki i teraz się dziwisz,że diabli przyszli po twoją duszę?"Panie, daj nam zapomogę,
Bo dalej wyżyć nie mogę!
Ale ty, panie, bez duszy!
Hulając w pjanej ochocie,
Przewalając się po złocie,
Hajdukowi rzekłeś z cicha:
"Kto tam gościom trąbi w uszy?
Wypędź żebraczkę, do licha".
Posłuchał hajduk niecnota,
Za włosy wywlekł za wrota!
Wepchnął mię z dzieckiem do śniegu!
Zbita i przeziębła srodze,
Nie mogłam znaleźć noclegu;
Zmarzłam z dziecięciem na drodze.
Nie znałeś litości, panie!

CHÓR PTAKÓW
Hej, sowy, puchacze, kruki,
I my nie znajmy litości!
Szarpajmy jadło na sztuki,
A kiedy jadła nie stanie,
Szarpajmy ciało na sztuki,
Niechaj nagie świecą kości!"Adam Mickiewicz Dziady.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
diabli przyszli po twoją duszę?
nie wierze w piekło ani niebo pawianie to co dobre i złe jest tu i teraz !!
zatem żyj mądrze tak aby twoje dzieci nie wstydziły się za ciebie ...

nie kradnę i dzieciom swoim kradzieży nie przedstawię jako usprawiedliwienia niegodziwosci innych !!
pochwalasz bandytyzm i złodziejstwo ??!!
okradając złodzieja sam nie stajesz się lepszym ...
panie kryształowoczerony ....
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
http://pomozpotrzebujacym.pl/

http://www.okruszek.org.pl/

http://www.polskieserce.pl/

http://www.habitat.pl/klikacz.php

http://sadzimynadzieje.pl/index.php?modul=pola_zasadz

http://www.marzenia.bphtfi.pl/
 
Do góry