Życie z daleka od rodziny?

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Bluesia napisał:
Powiem tak, myśle że na swój sposób jestem osobą dojrzala ale czesto w moich decyzjach hamuje mnie strach przed tym co bedzie za nascie lat
Takich są miliony ;)



Ladyinblack napisał:
kiedy patrzę na podobne historie u innych ludzi, to nie mam wątpliwości i sama czesto im doradzam
Wbrew pozorom to znacznie łatwiejsze zadanie. Czasami dziwimy się zachowaniom innych ludzi i rzucamy tekst typu, ja bym...Gdy przychodzi co do czego już nie jesteśmy tacy mądrzy. Dystans pomaga nam podejmować bardziej obiektywne decyzje. Emocje je utrudniają.
Wiem, że takich są miliony, myśle że dlatego jest teraz tyle singli, bo ludzie generalnie boja sie podejmowania decyzji na cale życie, a emocje same w sobie nie są zle, baa czynią nas wartościowymi, ale jednak w zyciu trzeba kierowac sie rozsadkiem, wracając do mojego pierwszego posta, gdybym miała szanse na przyzwoite życie w PL nawet bym sie nad tym nie zastanwiala, ale po paru rozmowach o prace, gdzie proponowano nie wiele ponad tysiac zlotych to sie nie odniechciewa
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Ladyinblack napisał:
Wiem, że takich są miliony, myśle że dlatego jest teraz tyle singli, bo ludzie generalnie boja sie podejmowania decyzji na cale życie,
Mają podstawy by się bać. Należy do nich ekonomia, jak i tęsknota. Także obawa, że coś się nie uda lub zbyt silne przywiązanie do swoich korzeni. Niektórzy zwyczajnie nie mają odwagi.

Ladyinblack napisał:
gdybym miała szanse na przyzwoite życie w PL nawet bym sie nad tym nie zastanwiala, ale po paru rozmowach o prace, gdzie proponowano nie wiele ponad tysiac zlotych to sie nie odniechciewa
Jesteś pewna, że tam, gdzie nas nie ma jest lepiej ?
Przypomniały mi się słowa pewnej piosenki : "Tam najlepiej zawsze jest, gdzie nas nie ma.
Obiecaną ziemią pachnie nowy ląd...."
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
W sensie że idealizuje sobie życie w PL? wielu znajomych mi to powtarza, ale nigdzie nie jest idealnie..pobyt za granicą tez ma swoje plusy i minusy, choć pewnie im dluzej sie mieszka poza krajem, tym trudniej jest sie potem odnaleść..co do tych singli, napewno masz racje że to strach powstrzymuje wielu ludzi przed podejmowaniem życiowych decyzji ale przecież nie można sie cale życie bac..
 

PannaK

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja myślę, że to jest temat na który raczej nie można generalizować. Wszystko zależy od tego kto w jakim jest położeniu.
 

pluto18

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
145
Punkty reakcji
4
Juz 6 lat za granica sam z dala od rodziny, w ogole mi to nie przeszkadza , a przyjaciol i znajomych az mam za duzo mozna powiedziec.
 

tomaszh

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2010
Posty
81
Punkty reakcji
2
Ja mieszkam w domu na wsi z rodziną, duszę się trochę. Mam za sobą samotne mieszkanie i z lokatorem w pokoju, najlepiej mi było samemu z dala od domu. Wolność Tomku w swoim domku :D
 
Do góry