Życie wieczne - Raj

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Kaznodzieya napisał:
1. Jak waszym zdaniem (zakładając przez Was że istnieje) powinien wyglądać wspomniany biblijny raj w niebie ?
Wysoko rozwinięta cywilizacja gdzie żyje się wiecznie bo wszystko zostało już odkryte i poznane. Bio-nano-genotechnologia ( tak to nazwałem) nie pozwala się starzeć, chorować itp.
Nie istnieją podziały na biednych i bogatych, bo pieniądze nie istnieją. Za pomocą nanotechnologii , atom po atomie zmieniasz jedno w drugie, tworzysz, powielasz, używasz, niszczysz, odtwarzasz, programujesz. Chcesz komputer to go masz a nie kupujesz.
Coś takiego jak samochody nie istnieją. Masz stacje, teleportację, światło, tachiony, to to wykorzystujesz. 1 sekunda- jesteś miliard lat świetlnych stąd. Wracasz to na porządku dziennym. Umawiam się ze znajomymi. Lecimy w inne wszechświaty, stanowiące iluzję przeszłości, w ramach rekreacji spotykamy dinozaury, potem jeszcze w inne miejsca. O jest tu rok 2015. Jakiś człowiek mnie zauważa. Bez obaw mnie nie widzi tylko mój cień. Zaraz będzie rozpisywał na forum o demonach albo cienistych ludziach. Dobra wracamy. :)
Mniej więcej tak wyobrażam sobie Raj. Nie jako ogród a jako cywilizację gdzie nie ma zła :)



Kaznodzieya napisał:
2. Jak byście go urządzili gdyby to od Was zależało lub było w Waszej mocy ?
Każdy miałby swoje miejsce , jak teraz dom i przyroda. Na pewno miałabym dużo znajomych, mnóstwo zwierząt m.in skrzydlate konie - pegazy etc. To niebo, wiec wszystko jest możliwe :D



Kaznodzieya napisał:
3. Z jakimi nadziejami powinien się wiązać dla nas ?
Wysokie standardy życia, miłość, braterstwo, całkowity brak wojen, zbrodni i ogólnie całego zła :)
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Kaznodzieya napisał:
heh... ale jak stało się doskonałe :) ?
Nie wiem :p Zapytaj o to Boga :D Moim zdaniem nauka i rozwój umysłu osiągnęły apogeum i perfekcję do takiego stopnia, że inaczej być nie może jak... doskonale :D
 
K

kate2

Guest
ActiveAngel napisał:
Wysoko rozwinięta cywilizacja gdzie żyje się wiecznie bo wszystko zostało już odkryte i poznane. Bio-nano-genotechnologia ( tak to nazwałem) nie pozwala się starzeć, chorować itp. Nie istnieją podziały na biednych i bogatych, bo pieniądze nie istnieją. Za pomocą nanotechnologii , atom po atomie zmieniasz jedno w drugie, tworzysz, powielasz, używasz, niszczysz, odtwarzasz, programujesz. Chcesz komputer to go masz a nie kupujesz. Coś takiego jak samochody nie istnieją. Masz stacje, teleportację, światło, tachiony, to to wykorzystujesz. 1 sekunda- jesteś miliard lat świetlnych stąd. Wracasz to na porządku dziennym. Umawiam się ze znajomymi. Lecimy w inne wszechświaty, stanowiące iluzję przeszłości, w ramach rekreacji spotykamy dinozaury, potem jeszcze w inne miejsca. O jest tu rok 2015. Jakiś człowiek mnie zauważa. Bez obaw mnie nie widzi tylko mój cień. Zaraz będzie rozpisywał na forum o demonach albo cienistych ludziach. Dobra wracamy. :) Mniej więcej tak wyobrażam sobie Raj. Nie jako ogród a jako cywilizację gdzie nie ma zła :)
A ja jednak poproszę o ogród. O piękne drzewa wydające swoje zapachy , o cudne kwiaty, o orzeźwiające wodospady i rzeczki. O swiergoczące ptaki i powabne motyle. I o dającą się odczuć wszechogarniającą , wzjaemną miłość i przyjaźń. I o świadomość, że wszyscy po wszelkich trudach wóciliśmy do domu Ojca. Koniecznie chcę tam widzieć moich bliskich.

Nie oryginalne te moje wizje , co prawda ale chciałabym w końcu w pełni rozkoszować się naturą w jej dziewiczej odsłonie.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Piękne !


A jak już wszytko zobaczysz, zwiedzisz, poczujesz, i minie 100, 500, 1000, 5000 lat to co będziesz robić z resztą wieczności ?



(To pytanie zawsze mnie nurtowało pod adresem Świadków Jehowy :przewraca: i ich wizji raju na ziemi.)



ActiveAngel napisał:
Wysoko rozwinięta cywilizacja gdzie żyje się wiecznie bo wszystko zostało już odkryte i poznane.
O zgrozo !!! Oby nigdy to się nie stało :)
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
kate2 napisał:
A ja jednak poproszę o ogród. O piękne drzewa wydające swoje zapachy , o cudne kwiaty, o orzeźwiające wodospady i rzeczki. O swiergoczące ptaki i powabne motyle. I o dającą się odczuć wszechogarniającą , wzjaemną miłość i przyjaźń. I o świadomość, że wszyscy po wszelkich trudach wóciliśmy do domu Ojca. Koniecznie chcę tam widzieć moich bliskich. Nie oryginalne te moje wizje , co prawda ale chciałabym w końcu w pełni rozkoszować się naturą w jej dziewiczej odsłonie.
Pisząc o wysoko rozwiniętej cywilizacji miałam na myśli taką cywilizację gdzie nie ma zanieczyszczeń i przyroda również tętni życiem :) no i bliscy to podstawa :D



Kaznodzieya napisał:
O zgrozo !!! Oby nigdy to się nie stało :)
Co cie tak przeraziło ? :D
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Że może niebyć już nic do poznawnia :) Tosz to katorga nudą przez wieczność.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Wiesz to ciekawe bo gdyby wykluczyć życie na sposób ziemski (nie mówie tu o postaci bytu) to czym jest życie aby móc się nim cieszyć i delektować ? Niebo nie powinno być tu wyjątkiem.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Kaznodzieya napisał:
Wiesz to ciekawe bo gdyby wykluczyć życie na sposób ziemski (nie mówie tu o postaci bytu) to czym jest życie aby móc się nim cieszyć i delektować ? Niebo nie powinno być tu wyjątkiem.
Tu na ziemi mamy pełno problemów, utrapień, niegodziwości a tam pewnie tego nie ma :D
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Czasem myślę, że istota życia nie polega tylko na braku utrapień ale i na doświadczaniu. Inaczej to jakaś stangnacja by była a życie samo w sobie zawsze bywa w ofensywie.
Cokolowiek to doświadczanie mogło by oznaczać, czy to w niebie czy na ziemi.
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
kate2 napisał:
Wysoko rozwinięta cywilizacja gdzie żyje się wiecznie bo wszystko zostało już odkryte i poznane. Bio-nano-genotechnologia ( tak to nazwałem) nie pozwala się starzeć, chorować itp. Nie istnieją podziały na biednych i bogatych, bo pieniądze nie istnieją. Za pomocą nanotechnologii , atom po atomie zmieniasz jedno w drugie, tworzysz, powielasz, używasz, niszczysz, odtwarzasz, programujesz. Chcesz komputer to go masz a nie kupujesz. Coś takiego jak samochody nie istnieją. Masz stacje, teleportację, światło, tachiony, to to wykorzystujesz. 1 sekunda- jesteś miliard lat świetlnych stąd. Wracasz to na porządku dziennym. Umawiam się ze znajomymi. Lecimy w inne wszechświaty, stanowiące iluzję przeszłości, w ramach rekreacji spotykamy dinozaury, potem jeszcze w inne miejsca. O jest tu rok 2015. Jakiś człowiek mnie zauważa. Bez obaw mnie nie widzi tylko mój cień. Zaraz będzie rozpisywał na forum o demonach albo cienistych ludziach. Dobra wracamy. :) Mniej więcej tak wyobrażam sobie Raj. Nie jako ogród a jako cywilizację gdzie nie ma zła :)
A ja jednak poproszę o ogród. O piękne drzewa wydające swoje zapachy , o cudne kwiaty, o orzeźwiające wodospady i rzeczki. O swiergoczące ptaki i powabne motyle. I o dającą się odczuć wszechogarniającą , wzjaemną miłość i przyjaźń. I o świadomość, że wszyscy po wszelkich trudach wóciliśmy do domu Ojca. Koniecznie chcę tam widzieć moich bliskich.

Nie oryginalne te moje wizje , co prawda ale chciałabym w końcu w pełni rozkoszować się naturą w jej dziewiczej odsłonie.
ale w niebie? bo zdaje się że wybierasz się do nieba prawda?
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Tak sobie pomyślałam, że jeśli wszystko tam jest takie idealne to poziom adrenaliny musi być bardzo niski. To se wymyśliłam , że jeśli mamy tak rozwiniętą cywilizacje to muszą być tam jakieś atrakcje np. symulator życia. Podczepiają twój mózg pod komputer i rodzisz się na Ziemi i przeżywasz wszystkie emocje , doświadczenia itp. , jednocześnie leżąc sobie smacznie na łóżeczku :D Zresztą już w dzisiejszych czasach takie symulatory zaczynają się pojawiać powolutku. A może to całe życie na ziemi to tylko symulacja? A jak giniesz to masz GAME OVER , budzisz się , odłączasz się i idziesz ze znajomymi na miasto :D
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Kaznodzieya napisał:
No sorry ale ja pisałem o ofensywie życia a niejego degradacji :)
Tak tylko napisałam :) A jak ty rozumiesz te ofensywę życia. Myślisz, że nigdy niczego do końca nie poznamy ?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Ma nadzieję że nie. Wiem jak to brzmi zwłaszcza w uszach człowieka ale kusze się na taka postawioną teze, że właśmnie na tym polega wieczność i ekspancja życia. Także kiedy czytam pewne słowa z biblii.
 
Do góry