Zus... Zapłacić Czy Już Zapłacone?

owiecusia

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2006
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
gdynia
Mam 18 lat, od pazdziernika podejme studia zaoczne, od 7.sierpnia pracuje, to moja pierwsza stała praca , no własnie "stała" na umowe zlecenie, do 31.sierpnia. szefowa odliczyla podatek zapewniaja ze niemusi placic zusu ani ona ani ja gdyż robi to za nią rzad. (za nas) do dokumentacji zeskanowaloa dowód moj osobisty ale też legitymacje... i teraz pytanie, bo niewiem czy mam drązyc temat czy tak jest naprawde, słyszałam kiedys o programie 1praca, ale neiwiem czy to jest to... hmm czekam na odpowiedz szybka. gdyz jestem zaniepokojona koniecznościa zapłaty samemu (a pracodawca wprowadził mnie w bład) wiec???? z góry dziekuje
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
Kurcze ...
Ja nie mam na ten temat bladego pojęcia ...
Chciałabym Ci pomóc, ale nie potrafię ...,
Ale tu jest dużo madrych ludzi napewno ktos Ci pomoże :eek:k:
Powodzenia ... :papa:
 

Merkury

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
Też nie wiele wiem na ten temat nie jestem w stanie pomóc sorry :(
 

Jumolka

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Student do ukończenia 26-go roku życia w przypadku umowy zlecenie jest zwolniony ze składek ZUS. Płaci tylko podatek. Pracodawca nie wprowadza cię w błąd i bardzo dobrze zrobił, że skserował twoją legitymację, bo na jej podstawie właśnie korzysta z tego zwolnienia. Ta zasada obowiązuje Cię jednak dopiero po zostaniu studentką.
Pozdrawiam,
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Student do ukończenia 26-go roku życia w przypadku umowy zlecenie jest zwolniony ze składek ZUS. Płaci tylko podatek. Pracodawca nie wprowadza cię w błąd i bardzo dobrze zrobił, że skserował twoją legitymację, bo na jej podstawie właśnie korzysta z tego zwolnienia. Ta zasada obowiązuje Cię jednak dopiero po zostaniu studentką.
Pozdrawiam,
A co jezeli nie płaci podatku?Samemu trzeba zapłacic?
 
Do góry