Znowu Smoleńsk

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Nie trzeba być wcale sympatykiem Kaczyńskiego, żeby stwierdzić iż zachowanie Tuska i Komorowskiego (poczynając od uśmiechów i żartów na lotnisku) oraz ogólny brak działania w tej sprawie rządu jest karygodny.
To akurat się zgadza.

Zawsze dziwi mnie to, że jak ktoś tak napisze to zaraz jakiś cep pisze, że pewnie jest pisowcem. Nie, nie jest. W normalnym kraju, jako obywatel, chciałbym do cholery widzieć, że rząd coś w tym kierunku naprawdę robił, a nie uciekał od odpowiedzialności i zamiatał wszystko pod (rosyjski) dywan.

Zresztą, to jest firmowy pokaz indolencji.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Nie trzeba być wcale sympatykiem Kaczyńskiego, żeby stwierdzić iż zachowanie Tuska i Komorowskiego (poczynając od uśmiechów i żartów na lotnisku) oraz ogólny brak działania w tej sprawie rządu jest karygodny.

A jakie konkretnie dzialnia mieli podjac, najechac Rosje ?

Zawsze dziwi mnie to, że jak ktoś tak napisze to zaraz jakiś cep pisze, że pewnie jest pisowcem. Nie, nie jest. W normalnym kraju, jako obywatel, chciałbym do cholery widzieć, że rząd coś w tym kierunku naprawdę robił, a nie uciekał od odpowiedzialności i zamiatał wszystko pod (rosyjski) dywan

Bo dziwnym trafem twoja wypowied byla w 100% zgodna z propaganda PiS.

No prawie w 100% bo o bombach barycznych jeszcze nie piszesz :)

Jako obywatel nie masz w tym kraju za wiele praw, prawa to prawdy nie masz tym bardziej. To bylo wiadomo od poczatku ze prawdy sie nie dowiemy. Przynajmniej calkowitej prawdy.

Bo to dosc malo prawdopodobne aby to byla po prosu katastrofa lotnicza nie ? Malo prawdopodobne ze byla fatalna pogodam piloci niedoswiadczeni a kontrolerzy nieudolni? To musial byc zamach :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Trzeba być idiotą żeby łyknąć wersję o tym, ze pojedyncza brzoza mogła zmienić tor lotu boeinga.

Według części polityków to nieprawda, mimo że zdjęcia z miejsca zdarzenia zostały zrobione tuż po katastrofie. - Niezbyt grube miękkie drzewo, bo brzoza jest miękkim drzewem, przecięło jak chleb przecięty nożem - mówił w poniedziałek Jarosław Kaczyński.
Uwaga wypowiedź idioty : W środowiskach naukowych takie słowa wywołują konsternację ponieważ barwne porównania to nie to samo co suche liczby. - Drzewo brzozowe jest wytrzymałe, elastyczne, sprężyste, nie jest kruche. Zauważam taką tendencję, że jak ktoś na czymś nie zna się, to chętnie o tym się wypowiada i to bez zahamowań - wyjaśnia Paweł Kozakiewicz, prodziekan Wydziału Technologii Drewna SGGW.

Panie profesorze jak pan śmie krytykować znającego się na wszystkim PANA PREZESA

Na dwóch uczelniach tłumaczono, że duraluminiowe skrzydło jest wzmocnione ale puste, również skrzydło tupolewa służy do dźwigania, a nie przecinania. - Bardzo prawdopodobne że takie drzewo może skrzydło zniszczyć lub uciąć - mówił dr inż. Andrzej Gronczewski, Zakład Inżynierii Lotniczej Politechniki Wrocławskiej.

Panie doktorze jest Pan kryptokomunistą i sługusem Putina że się Pan z PANEM PREZESEM nie zgadza
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Mnie zastanawia kto kazał załodze pchać się na to lotnisko w takich warunkach pogodowych. Dlaczego nie polecieli na zapasowe. Zresztą Smoleńsk niczego nikogo nie nauczył vide lądowanie Sikorskiego w Bydgoszczy parę dni po katastrofie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak to dlaczego : była gotowa uroczystość i LK ze świtą miał uczestniczyć i co miał się spóźnić ? Nie, miał być za wszelką cenę
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
- Z moich obliczeń wynika, że skrzydło jest nieco słabsze niż brzoza i prawdopodobnie urwało się tak, jak jest to opisane zarówno w raporcie MAK, jak i komisji Millera - powiedział w TVN24 fizyk z Uniwersytetu w Toronto prof. Paweł Artymowicz. O tym, że nie było zderzenia z brzozą przekonują eksperci z USA pracujący dla zespołu Antoniego Macierewicza - prof. Kazimierz Nowaczyk i prof. Wiesław Binienda. Podkreślają oni, że - nawet jeśli tupolew zderzyłby się z brzozę - skrzydło powinno przeciąć drzewo, a nie odpaść.
- Ponieważ uderzenie nastąpiło w zewnętrzną część skrzydła, która jest dosyć słaba, stało się to, co się stało. Gdyby brzoza uderzyła w podstawę skrzydła - tam gdzie jest ono zamocowane przy kadłubie - sprawa mogłaby się potoczyć inaczej. Tam skrzydło jest dużo bardziej wytrzymałe - podkreślił Artymowicz.
Profesor negatywnie ocenił badania ekspertów pracujących dla zespołu Macierewicza. - Eksperci Macierewicza opierają się na obliczeniach numerycznych, których wykonali zapewne tylko kilka i uwierzyli komputerowi. Nie dokonali oni wstępnego rozeznania, mam też zastrzeżenia co do jakości ich prac numerycznych. Są tam duże kłopoty z rozdzielczością obliczeń i z traktowaniem maksymalnego parametru deformacji materiału - powiedział Artymowicz.
I zaznaczył, że jego zdaniem eksperci "popełnili błąd, bo za bardzo uwierzyli we własną pracę". - Trzeba było trochę więcej sceptycyzmu i otwartości na konsultacje z innymi naukowcami - stwierdził fizyk
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Obluda i zaklamanie PiS mnie juz dosc mocno rozbawia.

Najpierw szczekaja ze Rosja nie oddala Nam wielu dowodow, min. wraku. Byc moze sa to zarzuty sluszne. Aczkolwiek troche absurdalne bo Polska nie ma zadnych mozliwosc aby od Rosji cos egzekwowac.

A pozniej, pokazuja i promuja teze jakis dwoch profesorow z pvpy ktorzy swoje tezy, obliczenia opieraja na jeszcze mniejszej ilosc danych i dowodow niz Komisja Milerra.

Tutaj do promowania "prawdy" dowodow, wraku i wszystkich danych od Rosjan nie trzeba :)

I uwaga. Na nagraniach nie ma uderzenia o brzoze! Ale nie ma tez wybuchow, strzalow i bomby barczynej. ALe o juz szczegol.

Oczywiste dla mnie jest ze PiS serwuje swoja "prawde" w celach politycznych.

Propaganda zamachu i "zdrajcow". "Jaroslaw Polske zbaw!".

Elektorat PiS jest taki... bystry :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nagrania zmanipulowano, na oryginałach słychać wyraźne odgłosy katiusz i następnie serie z pepeszy
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Niemcy nigdy by nie dopuścili,aby najważniejsze osoby w państwie poleciały i lądowały w takim miejscu.Na taką eskapadę mogli się zdecydować tylko Polacy.
A jeśli chodzi o wyjaśnienie przyczyn katastrofy to my się prawdy nigdy nie dowiemy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
raport NIK wskazuje jednoznacznie że winni są Polacy, tak z kancelarii Rządu jak i kancelarii Prezydenta. Ale w Polsce króluje bylejakoś, jakoś to będzie, zróbmy coś byle zrobić. Zero porządku i organizacji
 
Do góry