znacie jakies domowe sposoby na piekące oczy

J

Jula92

Guest
kornelka87 napisał:
mnie oczy pieka i zwyczajnie bola :( nie wiem co na to zaradzic :(
Chyba sól fizjologiczna pomaga na takie rzeczy :) albo wizyta u okulisty. On dokładnie zbada i stwierdzi czy to przez jakąś wadę wzroku... Na pewno warto starać się ograniczać czas spędzany przed kompem i tv
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
jesli pieka Cie oczy moze warto na poczatku czyms naturalnym przemywac, co zlagodzi, a na pewno nie zaszkodzi przed okulista, czyli przemywac herbata badz rumiankiem
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
no tak, zapomnialam o swietliku! nawet sa takie kropelki, ktore sa na piekace oczy, albo po prostu zrobic naparek i przylozyc
 

opatia

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2006
Posty
43
Punkty reakcji
0
Mnie pomagają krople starazolin hydrobalance. Jak się je zakropli, to super nawilżają oczy i uczucie pieczenia szybko znika.
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
czasem się tak zdarza, że coś zaczyna nas boleć , piec, może być to nawet kwestia suchego powietrza bądź klimatyzacji
 

zołdra

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Klimatyzacja jest dla moich oczu zabójcza. Też zakraplam sobie starazolin hydrobalance, bo inaczej nie wysiedziałabym w pracy, bo oczy mi się strasznie wysuszają. A tak to zakroplę i od razu są nawilżone.
 

MalwinaRyka

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja proponuję udać się do lekarza, albo np. kupić sobie jakiś preparat z luteiną. Ja używam Gold Luteina od Olimp Labs i jestem bardzo zadowolona. Wcześniej miałam duże problemy z oczami bo piekły mnie strasznie, ale to pomogło. Myślę, że domowe sposoby nic nie dadzą.
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
to zależy jak bardzo bolą oczy, jeśli jest to kwestia, że bolały nas kilka razy to można jeszcze zaradzić, ale jak jest to bardzo zaawansowane to lepiej jednak zapytać okulistę:)
 
S

szyszana

Guest
Miałam z tego szkolenia w Beauty Lux. Moja rada jest tylko jedna - udaj się na szkolenie, wszystko powinno być ok.
Przygotują cię do tego stopnia, że będziesz mogła coś takiego realizować dla innych, ale nie oczekuj, że od razu będzie idealnie.
 

Dralphia

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
Jeść dużo pietruszki, jest zdrowa na oczy;) i klasycznie, plasterek ogórka na powiekę;)
 
O

Obrusik

Guest
Zaparzyć świetlik w torebkach jak herbatę, a jak nie masz to zwykłą czarną herbatę. Mi pomaga. A przede wszystkim nie dotykać oczu w ciągu dnia niezbyt czystymi rękoma (wiem, że to trudne...)
 
M

michasia90

Guest
Plasterek ogorka na powiekę, a gdy skora jest bardzo podrazniona to nie kremuje niczym innym poza wazeliną, bo jako jedyna nie powoduje uczucia pieczenia. Ale to tylko gdy siedze w domowych pieleszach gdy nie musze nakladac makijazu czy wychodzic gdzies :)
 

opatia

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2006
Posty
43
Punkty reakcji
0
No może to nie domowy sposób, ale najważniejsze, że skuteczny. Mnie na piekące czy ogólnie podrażnione oczy bardzo pomagają krople starazolin hydrobalance (niebieskie). Są fajnie nawilżające i koją różne dolegliwości oczu.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Specjalne krople do zmęczonych oczy są chyba jednak najskuteczniejsze. Jednak jeżeli chcesz robić sobie napary, to zaparz sobie rumianek i przykładaj do zamkniętych oczu namoczone w nim waciki. Może Ci to trochę ukoi pieczenie.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Odświeżam :) Kochani możecie polecić jakieś dobre szybko działające krople na zmęczone oczy. Ostatnio mam kłopot z wysuszeniem i szybko się męczą a przez to straszny dyskomfort odczuwam.
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
można zrobić sobie okłady z ogórka albo z zielonej herbaty.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Znajdziesz wiele kropli do oczu. To chyba najlepsza metoda. Warto kupić takie, które są sprzedawane w 2 fiolkach, bo większość z nich po otwarciu ma trwałość 30 dni. Otwierasz jedną fiolkę i codziennie przez ok. miesiąc zakraplasz oczy 2- razy dziennie. To wszystko profilaktycznie raz na kilka miesięcy (u mnie to jest co 3 miesiące). Jeżeli ktoś sporo siedzi przed monitorem to powinien zadbać o oczy.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Niedawno zaczęłam gorzej widzieć, rozmazywały mi się literki, często przecierałam oczy i mrugałam,a w ogóle to długo pracuję przy komputerze - a to nie sprzyja moim oczom, musiałam iść do lekarza , ktory polecił mi lutezan i muszę powiedzieć, że pomógł. Teraz lepiej widzę z bliska i nie mam już tak zaczerwienionych oczu.
 

SimbaMustafa

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
0
Sa krople nawilzające na piekące oczy , to jest Hyabak , albo Thealozduo . Oba krople używałam , koszt to jakies 30 zł jak nie więcej . Ale z tym problemem tez trzeba się wybrac do okulisty . Od siebie polecam Dzięgielewska Instytut Oka . Bardzodbrzy specjaliści tu pracują ;)
 
Do góry