zjarany 9800GT

Kubalekoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2007
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miasto
krzesło?
Witam wszystkich :)
Co prawda temat mówi sam za siebie ale opisze problem ;] Po ok . 5 miesiącach użytkowania tej karty, podczas gry w Crysis Warhead, wszystko zgasło. Na początku obwiniałem zasilacz, ale jak wyciągnąłem grafikę z kompa to od razu się go dało włączyć. Oddałem 9800 do naprawy. Po 2 tygodniach(nie skomentuje szybkości naprawy) dostałem kartę z powrotem. Warto dodać, że ją naprawili a nie dostałem nową. No i super. Po ok. 2 miechach zdarzyło się to samo.Nawet w tą samą grę grałem... Mówię trudno i zaś do serwisu. W końcu ponownie ją dostałem, znowu naprawioną a nie nową. W domu chciałem pograć w CoJ 2 na full detalach po mi ich wcześniej brakowało :) niestety po ok. 30 min. gry karta padła . Myślałem, że mnie cholera strzeli. Zaś oddałem do serwisu itp. ale w oczekiwaniu na kartę zrodziło mi się kilka pytań:

1.Gdy chciałem wyciągnąć kartę z komputera była tak gorąca, że ledwo jej dotknąć mogłem. Czy jest to ogólna wada 9800GT czy moja karta to wyjątek?
2.Czy opłaca się ją nadal trzymać ? czy może sprzedać, dołożyć trochę grosza i kupić coś lepszego albo przynajmniej porównywalnego?
3.Miał już ktoś taki problem z przegrzewaniem się karty?

Dla ścisłości podam info o kompie:
ASUS G-Surf 365 Motherboard
4 GB RAM DRR2
Zasilacz OCZ 650W (stealthX czy coś takiego)
Procesor AMD Athlon X2 5200+ (2.70 GHz)

To chyba tyle :) ile się rozpisałem o_O
Za wszelkie odpowiedzi thx^^
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
1. Tak, nagrzewanie się pcb to normalna rzecz przy wymagających tytułach. Jednak jeśli karta miała taką temperaturę gdy nie była pod obciążeniem, to znak, że coś jest nie tak.
2. Opłaca się powołać na warunki gwarancji i zażądać nowej karty (jeśli karta zepsuła się 3 raz, mają obowiązek dać Ci nową lub zwrócić kasę)
3. A co to ma do rzeczy?
 
Do góry