Zintegrowana k. dźwięk. - Realtek - problem z mikrofonem

kuba.k94

Captain
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
665
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Inowrocław
Witam. Od pewnego czasu na komputerze mojego brata pojawia się dziwny problem. Płyta główna to Asus P5QL PRO, zintegrowana karta dźwiękowa to Realtek High Definition. Muzyka odtwarzana jest bez problemu i z dysku i z internetu, z tym nie ma najmniejszego problemu. Jednak problem dotyczy mikrofonu. Podłączając słuchawki słyszę dźwięk z tym wszystko jest okej, jednak w żadnym komunikatorze głosowym (Skype, Xfire itp.) nikt nie słyszy co mówię. Osoby z którymi próbuję rozmawiać słyszą tylko dźwięki z mojego systemu (Windows XP), np. dźwięk error'a itp.P), słyszą także dźwięki z Xfire'a itp., niektóre efekty z gier. Podczas rozmowy kombinując w ustawieniach czasami zaczyna coś trzeszczeć, piszczeć. Jednak żadnymi kombinacjami moi znajomi nie mogą mnie usłyszeć. Próbowałem już z różnymi słuchawkami, reinstalowałem system (XP->WinDT, XP->XP (z SP3 i bez). Instalowałem sterowniki z płyty dołączonej do płyty głównej, a także pobierałem z internetu - żadnych rezultatów. Słuchawki podłączałem do przedniego panelu, do tyłu także.
Proszę o pomoc, jeśli nie podałem jakiś istotnych informacji proszę pytać.
 
Do góry