Zielona Herbata

A

Alek06

Guest
Ja kiedys popijałam zielona herbate i nawet teraz sobie zrobie od czasu do czasu na zmiane z kawa niskodrazniaca,ale ta herbata musi byc jakas aromatyzowana.Bo inna mi raczej nie wchodzi.
 

zaginiony_królik

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Jeśli ktoś liczy na detoksykujące włąsciwości zielonej herbaty to powinien pić liściastą. Tak naprawde to w torebkach jest syf, który nieiwele ma wspólnego z green tea. Oczywiście nie chce generalizowac ale w wiekszosci przypadkow tak wlasnie jest. Poza tym wydobycie najlepszych wlasciwosci herbatki zalezy od sposobu parzenia. Sama jestem fanka tego napoju :) mniam
 

katik

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
299
Punkty reakcji
1
Wiek
42
uwielbiam zieloną herbatę, ta lisciasta jest najlepsza. :sexy:
 

petercuore

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2009
Posty
39
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Dobra przeczytałem do 4 strony i dalej wymiękam ;)
Więc... Co do 4-rech stron. ;)

Ja też jestem uzależniony od herbaty!:)
Osobiście nie mam jakiś specjalnych preferencji choć kocham earl grey i czerwoną z dodatkiem cytryny. Ale to pije co mam;)
Chciałbym tu jednak zabić mit o odchudzającej zielonej herbacie:) To czerwona odchudza, zielona oczyszcza. :)
Z tego co ja wiem;)

Ktoś wspomniał o herbacie jaśminowej... tym co nie próbowali mogę powiedzieć jak pachnie:D
Jak kalosz;D Poważnie:D taki wielki gumowy kalosz;) Bardzo specyficzna acz smaczna dla niektórych, ja ją lubię ale tylko z dodatkiem skórki od cytryny.:) Taką polecam. Jednak ponoć bardzo dobra na coś... hm....

Co do zielonej Ją pije głównie dla zdrowia, wiele osób Jej nie lubi, równie wiele kocha, (jak z czerwonymi ;))
ja odkryłem, że jak się Jej sypie mniej i jest słabsza to jest dość dobra. (poza zieloną preferuje raczej mocne herbaty, które jednak ponoć nie są zdrowe gdyż źle działają na kosmki jelitowe)Co do wad herbat jeszcze to są moczopędne ponoć. A co do ilości na dzień to wiecie wszystko jest szkodliwe przy pewnych ilościach.

Na pewno jeśli ktoś piej dla zdrowia nie polecam słodzić cukrem, albo wcale albo miodem:)
Miód jest ponoć bardzo zdrowy, choć trzeba zaakceptować jego smak w herbacie. Dla mnie znośne są w Niej Miody lipowe (na przeziebienia) i wielokwiatowe, sam już nie wiem na co.;) Ale Miodek jest ponoć bardzo zdrowy! Na serducho i inne rzeczy...
więc słodzimy, ale zdrowo! Acz... kalorycznie. Co mi akurat nie przeszkadza, ale Panią być może.

Co do miodziku słyszałem też ze dobrze wpływa na usta jak się je nim posmaruj, ale tego nie próbowałem.
Ach Dziewczyna o miodowych ustach... to musi być raj ;) hehe:) Pozdrawiam obecnych i obecne.:)
 

zorita

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Podobno zielona herbata zawiera jakieś minerały, które zapobiegają powstawaniu próchnicy. Ja często piję liściastą i zawsze po wypiciu mam od tego szary osad na zębach. Schodzi dopiero po kilku dniach mycia zębów. Jestem wyjątkiem,czy też tak macie? Podkreślam, że sprawa dotyczy liściastej.
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
Ja niestety nie mogę pić kawy, więc musiałam sobie znaleźć inny sposób żeby nie zasnąć nad książkami jak się uczyłam. trzeba umieć umiejętnie zaparzyć zielona herbatę, ponieważ może ona dzialać na dwa sposoby albo powodować że będziemy sie czuć bardziej zrelaksowani albo będziemy mieć więcej energii. poza tym jak dla mnie jest bardzo dobra w smaku :)
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Mam pytanie :) Jak zrobię sobie zieloną herbatę i ostudzę to ma takie same właściwości jak ta świeża? Pytam, bo chciałabym robić sobie rano i zabierać w półlitrowej butelce do szkoły.
 

TonyHawk

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Mam pytanie :) Jak zrobię sobie zieloną herbatę i ostudzę to ma takie same właściwości jak ta świeża? Pytam, bo chciałabym robić sobie rano i zabierać w półlitrowej butelce do szkoły.

Herbata nie traci swoich właściowści jak jest zimna. Jednak żeby je wogóle miała musisz ją odpowiednio zaparzyć. Polecam Ci poczytać sobie o tym na tym blogu bo jest tutaj dużo na temat odpowiedniogo parzenia herbaty. Wtedy nawet zimna będzie miała właściowści. http://www.klub.dilmah.pl/blog/
 

jordi krk

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
dziewczyny jaką herbatę zieloną polecacie? bo szukam jakiejś dobrej i co najważniejsze prawdziwej a nie aromatyzowaną...
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Wstyd się przyznać, ale ja mam taką z Biedronki o smaku grejpfrutowym i piję ją już od dłuższego czasu. Jest smaczna, nawet bardzo.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
ja pije liściastą z pigwą Bio-Active , bardzo dobra bo troszkę słodsza od tej naturalnej.
 

majkawazka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
305
Punkty reakcji
7
Bio-active też bardzo lubię :) czerwone też rewelacyjne z tej firmy mają
 

Sloneczko777

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Ja piję do mojej diety łącznie z herbata białą. Na mnie działa oczyszczająco i moczopędnie.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Wie ktoś coś ciekawego może na temat kawy zbożowej? :) Nie jakieś suche informacje, tylko najlepiej własne doświadczenia z nią.
 

TonyHawk

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Ja ostatnio zaczałęm odkrywać herbatę ze względu różne jej sposoby podania, parzenia na świecie :) Na blogu klubu miłośników dobrej herbaty o tym terz jest cała seria wpisów :) Ostatnio było o bawarce. Pijacie czasem herbatę z mlekiem?
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
herbata z mlekiem jest okropna :phi: kompletnie to do siebie nie pasuje
 
Do góry