Zielona Herbata

S

sucharki

Guest
znajoma często powtarza, że od wszystkich można się uzależnić... co o tym sądzicie?

bo ja np. codziennie piję ok. 4 / 5 kubków zielonej herbaty - czy to jest już uzależnienie? ale chyba zdrowe, co? ;)
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
A ja myślałem, że jak piję 2 zielone herbaty dziennie to jest rozpusta :p
To zależy, jeśli nie wypijesz i masz delirkę to z pewnością jesteś uzależniona. :p Nie słyszałem nigdy o grupie wsparcia anonimowych zielonych pijaków, więc jest to zdrowe uzależnienie.
Dziwne jest to, że zielona herbata smakuje. Pijąc ją zawsze się zastanawiam co ona w sobie ma, że mi smakuje choć jej smak nie jest jakiś szałowy.
Pamiętam moją pierwszą zaparzoną zieloną herbatę i te pół kubka które wylałem do zlewu :p Pół roku później wypiłem drugą, całkiem inaczej już mi smakowała, chodź była tej samej firmy, być może nawet to samo opakowanie. Nie wiem czy po prostu dorosłem do jej smaku.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Ciekawe jak często sikasz po tej herbatce bo działa moczopędnie.
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Ja też jestem w stanie wypić przynajmniej 2 zielone herbaty na dzień, ale jestem w stanie przeżyć bez tego, więc chyba jeszcze nie jest tak źle. Od herbaty chyba ciężko się uzależnić, a jeśli już, to na pewno nie przynosi to jakichś strasznych efektów.
 
M

MacaN

Guest
I co ? To dużo ?

Nie wiem, czym az tak bardzo różni się zielona herbata od czarnej, ale ja lubię sobie wypić taka bardzo mocna czarną herbatę ( wtedy naprawde jest czarna, a nie złotawa :D ) i to tak z litr, półtora dziennie i do tego kawka ;) Uzależnienie od kofeiny i teiny ? W moim przypadku na 100% nie, pije to dla smaku. Jak jest w Twoim ?
 
W

wiki9969

Guest
Ja podobnie jak 9macan5 piję tylko mocną i gorzką kawę i herbatę. Cukier według mnie zabija smak. Pije średnio 2-3 litry dziennie i wcale nie uważam się za nałogowca.

Co do zielonej herbaty to od czasu do czasu lubię ją wypić. Ale żeby od razu się od niej uzależniać? Wątpię, czy w ogóle jest to możliwe.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Ja piję właśnie zieloną,czerwoną i białą oraz owocówki,miętę, bo je lubię i są zdrowe- pod warunkiem,że nie używamy tych z torebek i odpowiednio parzymy.
 

EternallyAlive

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2013
Posty
9
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Kraków
Od dwóch lat jestem zielonym herbatopijem :tongue: Na początku piłem ekspresową zieloną herbatę ale kiedy spróbowałem liściastą to natychmiast odstawiłem torebki. Szczególnie upodobałem sobie zieloną z cytryną. Ponadto zielona jest zdrowa ale i do toalety trzeba częściej biegać.
 

Thisisgame

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
281
Punkty reakcji
11
Wiek
30
Nic Ci od zielonej nie będzie... a jak się boisz to pij na zmiane z czerwoną herbatą :D
 

bikollo

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
WWA
Bardzo lubię różnego rodzaju herbaty... lubię próbować:) Polecam herbaty kwitnące - mają świetny efekt a i dobrze smakują :)
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Zielona może nie, ale czarna herbata nie jest jednak zdrowia, więc duża ilość, to mało ciekawie.
Myślę, ze Szalony ma rację :)
Dzisiaj mało co jest już zdrowe...
Uzależnić się można, ale czy to zawsze musi być złe? Nie sądzę :)
 
Do góry