Zgłoszenie podszywania się na Facebooku

kuba.k94

Captain
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
665
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Inowrocław
Witam. Kilka dni temu znalazłem na Facebooku profil osoby mi bliskiej. Nie korzysta ona z Facebooka, konto zostało założone przez kogoś innego, w dodatku pod innym nazwiskiem, lecz ze zdjęciami właściwej osoby.
Zalogowałem się na swoje facebook'owe konto, myślałem że zgłoszenie takiego konta to chwila-moment. Męczę się już z tym kilka dni, znalazłem tylko formularz, dzięki któremu mogę uzyskać dane osoby która założyła dane konto, tyle że wysyłając jakieś zezwolenia od organów ściagania, bądź coś podobnego. Nie zależy mi w tym momencie na dotarciu do danej osoby, chyba że powtórzy się to ponownie.

Klikając na danym profilu "Zgłoś/zablokuj" zaznaczam opcję "Ten profil podszywa się pod kogoś lub jest fałszywy.", następnie
"Podszywanie się pod mojego znajomego". Mam wypełnić okienko "Pod kogo się podszywa?" Wpisując dane danej osoby, pojawia się komunikat

"Określ, pod kogo podszywa się osoba, która założyła to konto.
Jeśli Twój znajomy nie ma jeszcze konta na Facebooku, poproś go o wysłanie zgłoszenia poprzez odwiedzenie naszego Centrum pomocy.".

Co mnie nie zaskoczyło, bo oczywistym jest, że osoba mi bliska owego konta na Facebooku nie ma. Mam odwiedzić Centrum pomocy, a tam bajka zaczyna się od nowa.
Nic oprócz formularza dotyczącego szczegółowych danych założyciela fałszywego konta.

Proszę o pomoc, jak zgłosić takie konto do usunięcia.
 
Do góry