Zewnętrzny dysk twardy nie działa w systemie Windows 11

Paweł Wróblewski

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2024
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich!
Mój zewnętrzny dysk twardy przestał działać. Nie można już odczytać dysku. Kiedy podłączam dysk do komputera, system prosi mnie o sformatowanie go.
Jest to dysk HHD, który był w formacie FAT, ale teraz pojawia się jako RAW w menedżerze dysków.
Mam na nim ważne pliki.
Czy ktoś może mi pomóc?
 

Paweł Wróblewski

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2024
Posty
2
Punkty reakcji
0
Podłączyłem dysk do innych komputerów z systemem Windows i Linux. Wyjąłem nawet dysk z opakowania i podłączyłem go bezpośrednio przez interfejs SATA, ale to nie zadziałało. CHKDSK nie działa na surowym dysku.

Udało mi się znaleźć rozwiązanie w Internecie.

Znalazłem ten artykuł i postępowałem zgodnie z nim krok po kroku.

Programy do odzyskiwania danych z systemu plików RAW

Kosztowało mnie to 217.95 Złoty, ale to nic w porównaniu z wysłaniem dysku do specjalisty. Ryzykowałem utratę plików na zawsze. Ale nie mogę sobie pozwolić na płacenie dużych pieniędzy.

Chciałbym teraz wyjaśnić, jak sobie z tym poradziłem.

Po pierwsze, udało mi się utworzyć kopię uszkodzonego dysku za pomocą narzędzia „HDD Raw Copy Tool”.

Załadowałem „Hetman Partition Recovery”, program znalazł mój dysk RAW i przeprowadził pełne skanowanie. Znalazł większość moich plików i odzyskał je z powodzeniem. Oczywiście nie wszystkie pliki udało się odzyskać, ale miałem szczęście: udało mi się odzyskać te najważniejsze.

I tak, należy tworzyć kopie ważnych plików (dysków) na przyszłość.
 
Do góry