Zbigniew Stonoga buduje nową partię polityczną.

Status
Zamknięty.
M

MacaN

Guest
Zbigniew Stonoga tworzy nową partie polityczną, która jego zdaniem w najbliższych wyborach parlamentarnych zostanie wprowadzona do sejmu.

Oto program wyborczy tej partii : 10847831_728181973925909_4090557415513015189_n.jpg




Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ? Czy Pan Stonoga dopnie swego i czy wprowadzi do sejmu pierwszych posłów już w przyszłym roku ?
 
S

serwor

Guest
Pan Stonoga swoich wyborców niech szuka w szpitalach psychiatrycznych w poblizu swojego miejsca zamieszkania, zgodnie ze swoim programem.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Pan Stonoga, to tak jak mówi niejaki Marian z Ruchu Narodowego, "teatr jednego aktora". Wspiera KNP, obraża się, tupie nóżką, odchodzi z KNP (obiło mi się o uszy, że złożył owszem deklarację członkowską, ale składek nie płacił, więc nie wiem o co caly szum, skoro pełnoprawnym członkiem nie byl tak czy siak). Życzy RN i KNP by prawica wreszcie się połączyła, po czym zakłada partię i się cieszy, że ma poparcie narwańców i ludzi, których wiedza o ekonomii jak i o sytuacji naszego kraju pełza gdzieś w odmętach na dnie rowu Mariańskiego... Zrzeszeni pod szumnym hasłem: "CHWDP" ludzie tworzą Stonodze elektorat rowny ilości lajków na jego fejsbukowym fanpejdżu. I jedyne, co jest tego efektem - to jeszcze większy burdel i zamieszanie po prawej stronie. Cała ta partia to taki strzał we własną stopę. Gość jest niewiarygodny, bo mówi coś, po czym sam sobie przeczy. Chce jednoczyć prawicę, po czym rozwala jej elektorat tworząc trzecią partię a tym samym zmniejszając szanse KNP i RN na przekroczenie progu. Na prezydenta miał startować, ale już mu się odwidziało. Z jednej strony nakręca jakieś sztuczne konflikty, a z drugiej organizuje szumne akcje charytatywne. To może być kolejny twór Tymochowicza - a może to takie złudzenie. Ale ta masakryczna ilość niejasności skutecznie mi podpowiada, żeby od tego trzeciego bliźniaka Grodzkiego i Kalisza (mówię o fizys ;) ) trzymać się z dala.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Ten program nie jest poważny...a szkoda.
Dlatego moim zdaniem założy partię, ale nie wejdzie do Sejmu uzyskując może 0,2%.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
program wyborczy w stylu Kononowicza

ma takie szanse na wejście do Sejmu jak Polska na wysłanie misji na Marsa
 
M

MacaN

Guest
Avia, Ruch Narodowy może lepiej, żeby się nie udzielał, bo jego program wyborczy jest równie ogólny ( o ile nie bardziej ).

Szczerze mówiąc mam wrażenie, że programy tej " prawej strony " jak to określiłaś to kpina. Mimo mojej sympatii do prawicy, żadne ugrupowanie, ani KNP, ani RN, ani partia Stonogi nie mają nic policzonego. To wszystko takie obiecanki cacanki. Napiszemy program, przecież i tak nikt go nie sprawdzi, bo nie dojdziemy do władzy.

Natomiast co do jego wejścia do sejmu to bym uważał... Facet ma jakieś tam wtyki ;)
 
M

MacaN

Guest
Wykształceniem to on nie świeci ( ale posłuchaj jak wypowiada się np. Kulczyk, to stwierdzisz to samo ). Chodzi o coś innego. Stonoga to milioner. Trzeba zrozumieć, że w Polsce istnieje pewien zamknięty układ, który jest mimo wszystko stosunkowo mały. Tacy jak Stonoga w rzeczywistości rządzą tym krajem z cienia, tylko on został przez swoich kolesi oszukany, dlatego wyszedł na światło dzienne.

Stonoga po prostu szuka zemsty, a jako milioner ma kontakt z ludźmi z układu mającego wpływ na losy państwa. Pozostaje tylko pytanie jak duże ma on układy, póki co nie wybija się jakoś strasznie, ale jeśli ma kilku waznych cichych zwolenników w miejscach takich jak sądy najwyższe, policja, wojsko, czy media, to bez większego problemu uzyska te 5 % w wyborach parlamentarnych.

Zadam Ci proste pytanie - ilu ludzi głosujących na PIS, czy PO zna ich program wyborczy ? Ilu ludzi weszło na strone partii i przeczytało co w rzeczywistości mają do zaoferowania, a ilu słucha medialnej papki podawanej w wiadomościach, albo faktach ? W Polsce nie wygryała, nie wygrywa i nie będzie wygrywała merytoryka. W Polsce wygrywają układy i manipulacja.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wyborcy i wybory nie służą do realizowania jakiegoś programu, to oczywiste

wybory to spektakl medialny, gdzie wyborcy wybierają tych, którzy w danym momencie lepiej się sprzedają. Coś na kształt giełdy samochodowej. Dwie główne siły polityczne w kraju to taka sama sitwa, tylko jedna siła zachwala się jak europejska a druga katolicko-patriotyczna. I wyborcy wybierają, każdy swoją siłę zależnie od prostackiego PR, który trafia do mało wymagającego elektoratu. Dla wyborców bowiem nie liczy się program tylko idea. Ma być więcej Europy albo ma być więcej Boga i Ojczyzny. I to stanowi główną oś każdych ostatnich wyborów.
I jak już ten Pan stawi się do wyborów to pod jakim hasłem ? I co by nie wybrał to zostanie zniszczony przez solidarną koalicję tej sitwy. Bo im pasuje aby mieć monopol i stałą scenkę rodzajową - wybieraj z nas dwoje, bo głos na mniejszych to strata głosu
 
M

MacaN

Guest
Stonoga idzie do wyborów pod hasłem grubej kreski. żadnego wstępu komukolwiek z powiązaniami politycznymi oraz wszyscy ważni urzędnicypaństwowi będący urzędnikami przed 1990 idą w odstawkę. To jest hasło Stonogi, hasło którego nie ma żadna inna partia.

Sitwa, która rzadzi ma jeden problem - składają się na nią ludzie. Tam nie ma jednej słusznej ideologi, kazdy ma swój umysł, bo w odróznieniu od przeciętnego wyborcy ludzie nami rządzący maja olej w głowie i wiedzą co się aktualnie dzieje w państwie. Nie zaprzeczysz chyba temu, ze nastroje w Polsce się radykalizują ? To z kolei tworzy coraz większą lukę, lukę którą tacy jak Stokłosa starają sie namierzyć. Wystarczy, by kilka wpływowych osób w tym kraju zdecydowało, że akurat takie hasło ma szansę powodzenia oraz stworzenia iluzji, ze jest dobrze na kolejne 25 lat i juz mamy gotowy projekt, który zostanie poparty najpierw z grubsza przez ok. 5%, a potem jeśli nadal będzie rozbudzał emocje - zostanie wniesiony na piedestał.

Myślę, że Stonoga nie zrobi w kraju Rewolty, on nie znalazł tej luki, ona istnieje i jest coraz wieksza. Jeśli powiekszy się na tyle, by była zauważalna przez prawdziwie rządzących Polską, to my także ją ujrzymy. W każdym razie Stnoga ze swoim moze i ogólnym programem na 100% moze osiągnąć więcej, niż jakiś Gowin, czy Ziobro.
 
S

Spamerski

Guest
Avia napisał:
Więc jedno podstawowe pytanie: PO CO TO?
Być może dlatego:

Avia napisał:
Chce jednoczyć prawicę, po czym rozwala jej elektorat tworząc trzecią partię a tym samym zmniejszając szanse KNP i RN na przekroczenie progu.
Z pewnością zabierze trochę głosów KNP i RN, a swoim radykalnymi antypaństwowymi zachowaniami skieruje sympatię w stronę bardziej umiarkowanego PiS-u. Za to PiS, a jeśli nic się nie zmieni, to raczej wygra przyszłoroczne wybory, na pewno w przyszłości się odwdzięczy jakąś posadką. CBA przykładowo :D
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Np. patrząc na punkt 13 tego programu czyli zwolnienie od podatku dochodowego firmy przez pierwsze 5 lat.
Jaki problem po 5 latach zamknać działalność i otworzyć ponownie po 5 latach lub zmienić nazwisko na które jest zarejestrowana działalność?
Żaden.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
Avia napisał:
Chce jednoczyć prawicę, po czym rozwala jej elektorat tworząc trzecią partię a tym samym zmniejszając szanse KNP i RN na przekroczenie progu.
To Ruch Narodowy ma jakieś szanse na przekroczenie progu wyborczego?

Natomiast ja byłbym wdzięczny, gdy pan Stonoga rozwalił elektorat KNP na pół. Mógłbym wtedy z czystym sumieniem olać wybory nie przejmując się tym, że zbyt niska frekwencja mogłaby wprowadzić KNP do sejmu.

MacaN napisał:
. Nie zaprzeczysz chyba temu, ze nastroje w Polsce się radykalizują ? To z kolei tworzy coraz większą lukę, lukę którą tacy jak Stokłosa starają sie namierzyć. Wystarczy, by kilka wpływowych osób w tym kraju zdecydowało, że akurat takie hasło ma szansę powodzenia oraz stworzenia iluzji, ze jest dobrze na kolejne 25 lat i juz mamy gotowy projekt, który zostanie poparty najpierw z grubsza przez ok. 5%, a potem jeśli nadal będzie rozbudzał emocje - zostanie wniesiony na piedestał.
Ja zaprzeczę. Nastroje w Polsce to były radykalne, gdy prawie 20% głosów zgarniały LPR i Samoobrona.
 
S

Spamerski

Guest
danielr9 napisał:
Np. patrząc na punkt 13 tego programu czyli zwolnienie od podatku dochodowego firmy przez pierwsze 5 lat.
Jaki problem po 5 latach zamknać działalność i otworzyć ponownie po 5 latach lub zmienić nazwisko na które jest zarejestrowana działalność?
Żaden.
W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej nie jest to złe rozwiązanie, o ile byłby jakieś progi dochodu zwolnionego od podatku. Nazwisko nazwiskiem, najważniejszy jest PESEL. Nazwisko tylko jest nazwą firmy, ale to PESEL identyfikuje daną osobę.

Niemniej jednak nie zdziwiłbym się gdyby to całe zamieszanie związane ze stratami finansowymi wynikało z winy prezesa Stonogi, a nie urzędniczki. Ktoś, kto prowadził własną, małą działalność gospodarczą w życiu by nie mówił takich głupot. 14 punkt nie jest gorszy. Jak Stonoga chce "zmusić" zagraniczne podmioty gospodarcze do płacenia CIT w Polsce? Poprzez podwójnie opodatkowanie mimo obowiązujących w tym zakresie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania? Ja bym zrozumiał, gdyby takie głupoty pisał ktoś, kto nie miał do czynienia z działalnością gospodarczą.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Spamerski napisał:
Np. patrząc na punkt 13 tego programu czyli zwolnienie od podatku dochodowego firmy przez pierwsze 5 lat.
Jaki problem po 5 latach zamknać działalność i otworzyć ponownie po 5 latach lub zmienić nazwisko na które jest zarejestrowana działalność?
Żaden.
W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej nie jest to złe rozwiązanie, o ile byłby jakieś progi dochodu zwolnionego od podatku. Nazwisko nazwiskiem, najważniejszy jest PESEL. Nazwisko tylko jest nazwą firmy, ale to PESEL identyfikuje daną osobę.

Niemniej jednak nie zdziwiłbym się gdyby to całe zamieszanie związane ze stratami finansowymi wynikało z winy prezesa Stonogi, a nie urzędniczki. Ktoś, kto prowadził własną, małą działalność gospodarczą w życiu by nie mówił takich głupot. 14 punkt nie jest gorszy. Jak Stonoga chce "zmusić" zagraniczne podmioty gospodarcze do płacenia CIT w Polsce? Poprzez podwójnie opodatkowanie mimo obowiązujących w tym zakresie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania? Ja bym zrozumiał, gdyby takie głupoty pisał ktoś, kto nie miał do czynienia z działalnością gospodarczą.
Nazywam się Ksawery Ixiński....prowadzę działalność 5 lat...a po 5 latach kontynuuje moja mama....a potem tata...a potem synek...a potem brat i siostra.
i tak do emerytury....
 
S

Spamerski

Guest
Spoko, myślałem, że chodzi o to, że konkretna osoba zmienia nazwisko w celu zarejestrowania nowej działalności na siebie. W każdym razie bezapelacyjnie zgadzam się z tym, że pomysł z czasowym zwolnieniem z podatku dochodowego jest co najmniej kiepski. Podałeś jeden z powodów. Plusem byłoby to, że można byłoby się spodziewać nagłego napływu kapitału zagranicznego, ale w dłuższej perspektywie firmy po osiągnięciu zysku zabierałby z powrotem kapitał do bardziej stabilnych państw. Temat rzeka. Dziwi fakt, że ktoś, kto był "prezesem" salonów samochodowych, mówi takie głupoty. Faktem jest, że podczas jego zarządzania upadły dwa salony i ludzie poszli na bruk. Mało wiem na jego temat, a to całkiem ciekawe co Stonoga porabiał przed tym, kiedy stał się tak medialny. Nie mam jednak czasu i chęci, aby drążyć ten temat.

.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Zgadza się...mnie też to dziwi.
Na początku trochę wierzyłem w tego gościa...ale z czasem jak czytałem czy słuchałem jego wypowiedzi to się za głowę łapałem.
Koleś czasem takie głupoty gada, że żal tego słuchać. Coś słyszałem, że płaci jakimś małolatom za śledzenie Policji...no masakra jakaś.
Dla mnie to niepowazne.
 
Status
Zamknięty.
Do góry