Zaskakująco dobre Chińskie telefony!

gramacz

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Co sądzicie o chińskich telefonach takich jak Xiaomi czy MEIZU M9 z rewelacyjnymi parametrami i funkcjami.
Niektóre marki jak ZTE czy Huawei zostały dopuszczone do sprzedaży u polskich operatorów GSM, ale w chinach sa takie potęgi jak np lenowo które prędzej czy później i tak do nas trafia.

Chiński smartphone z najwyższej półki Xiaomi Phone (1,5GHz dwurdzeniowy procesor Snapdragon S3 (MSM8260), grafika 266MHz Adreno220 GPU, 4-cale 16:9 capacitive touchscreen 1GB RAM, 4GB ROM, 8mpix kamera, w przystępnej cenie wyceniany na ok 315USD) wyposazony zostanie w najnowszy system operacyjny Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich z popularną nakładką MIUI. Xiaomi Phone zostanie pierwszym chińskim telefonem wyposażonym w 4-tą wersje systemu Android.

Niektóre nowe funkcje najnowszej wersji systemu Android Ice Cream Sandwich:

- Akceleracja sprzętowa grafiki
- Odblokowywanie telefonu za pomocą rozpoznawania twarzy
- Poprawiony multitasking
- Lepiej obsługiwane komendy głosowe
- Nowa przeglądarka internetowa
- Licznik przesłanych i odebranych kilobajtów
- Aplikacja People integracja z serwisami społecznościowymi
- Zdjęcia panoramiczne
- Nowa galeria i system powiadomień

Firma Meizu, znana z klonowania iPhone'a, wypuszcza na rynek pierwszy na świecie smartfon będący następcą popularnego modelu M9, wyposażony w czterordzeniowy procesor.

Kto by przypuszczał, że Meizu, firma specjalizująca się w kopiowaniu iPhone'a, wypuści na rynek smartfona, dużo bardziej zaawansowanego technologicznie niż pierwowzór, który stara się kopiować. Meizu zapowiedziało wprowadzenie do sprzedaży pierwszego na świecie smartfona z czterordzeniowym procesorem. Model Meizu MX, jest następcą popularnego M9 i będzie sprzedawany w przyzwoitej cenie.

Meizu MX zostanie wyposażony w ekran 4,3-cala i rozdzielczości 960x640 pikseli. Posiadać ma także 8 Mpix kamerę z błyskiem i będzie dostępny w konfiguracji z 16 GB i 32 GB wewnętrznej pamięci. Na razie nie znana jest długość czasu pracy, co jest istotną informacją zważywszy na osiągi procesora. Dla porównania czterordzeniowa konsolka PS Vita, działać ma w przypadku gier zaledwie 3-4 godziny.

Najciekawsza jest jednak cena Meizu MX, która w przypadku wersji 16 GB wyniesie 625 USD, zaś 32 GB - 780 dolarów, co w połączeniu z dużymi osiągami sprzętu, może uczynić z Meizu łakomy kąsek.

onet.pl
więcej na http://telchina.pl
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Xiaomi Mi One to zabójczy sprzęt, niestety ciężko dostępny jak na razie :/

A jak ktoś uważa że chiński sprzęt jest kiepsko wykonany to niech najpierw obejrzy to:
http://www.youtube.com/watch?v=0KTI1XXHxW8

:p
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Specyfikacja miażdży, nakładka też (wiem bo używam jej na swoim HTC). Jedynym problemem jest chyba brak spolszczenia tej nakładki do mniej popularnych smartphonów.
 

MieRah

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
114
Punkty reakcji
1
ZTE mam, kupiony na Ukrainie w abo (służbowe sprawy), nie mam z nim problemów. Natomiast SciPhone nie polecam, strasznie szybko padają.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Parametry parametrami. Kwestia jakie robi zdjęcia, jak jest trwały, jak jest wykonany, jaki ma wyświetlacz, jak z jakością dźwięku na słuchawkach. Fakt, że Xiaomi ma 2x 1,5 GHz + Adreno 220 wiosny nie czyni. Jeżeli pozostałe aspekty będą stały na przeciętnym poziomie, lepiej kupić Galaxy S+ w podobnej cenie albo dołożyć do Galaxy S2, czy LG Optimus 2X.

P.S. Nie pleć bzdur o kopiowaniu iPhone, bo pierwszy iPhone 2G to projekt Meizu M8 zakupiony od nich przez Apple za grubą kasę...
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Parametry parametrami. Kwestia jakie robi zdjęcia, jak jest trwały, jak jest wykonany, jaki ma wyświetlacz, jak z jakością dźwięku na słuchawkach.

Są przecież recenzje ;) No dobra, w skrócie:

Sprzęt jest robiony przez tą samą firmę co Iphony, jest niezwykle solidny (Wyświetlacz pokryty Gorilla Glass, filmik wyżej pokazuje że jest bardzo wytrzymały!), wyświetlacz jest bdb. (Sharpa - transflective LCD, konkurencyjne, a w słońcu lepszy niż AMOLED). Jest szybszy od Galaxy S2 i ma MiUi lecące na androidzie 2.3.5 (W ogóle ma 4GB ROM i można mieć 2 systemy i przełączać między nimi!!!). Kamerka kręci filmy 720p MPEG-4 z bitrate: 6,260kbps! Sorki ale za $300, konkurencja może im buty co najwyżej czyścić :310:
 

goldre

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2010
Posty
324
Punkty reakcji
1
Nie jestem przekonany co do chińskich telefonów, jednak urzekła mnie doskonała jakości smartfonów koreańskiej marki LG. A co Wy sądzicie o smartfonach LG ?
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Xiaomi Mi One jak i Meizu MX to nie są typowe chinole za 300 zł z dual-simem, odbiornikiem telewizji analogowej i procesorem 500-600 MHz. Meizu to firma od lat tworząca świetnej jakości odtwarzacze mp3 i telefony Meizu, choć u nas mało popularne, również prezentują jakość charakterystyczną dla tej marki. Xiaomi to od początku był hit. Taka wydajność w tak niskiej cenie u konkurencji właściwie nie występuje. Miui polska nie śpi i telefon na 100% ma świetny polski język, więc warto w niego zainwestować.
 
Do góry