Zapowiedzi.

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Doczekaliśmy się spełnienia?

Księga Izajasza
Wyrok na Arabię
13 Wyrok na Arabię.
Którzy w zaroślach na stepie nocujecie, wy, gromady Dedanitów,
14 wynieście wodę naprzeciw spragnionych!
Mieszkańcy kraju Tema, z chlebem waszym wyjdźcie
na spotkanie uchodźców!
15 Bo przed rzezią uciekli, przed mieczem dobytym,
przed łukiem napiętym, przed wirem walki.
16 Albowiem tak powiedział Pan do mnie: «Jeszcze jeden rok taki, jak rok najemnika, a skończy się cała chluba Kedaru.
17 Ostatek też z pocztu łuczników, dzielnych synów Kedaru, będzie bardzo nieliczny; tak Pan, Bóg Izraela, powiedział».
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Miałem nadzieję że rozpocznie się dyskusja, inne przykłady przepowiedni, odniesienie do współczesności jest oczywiste.
Jednak nie ma zainteresowania, szkoda bo i u Mahometa znalazłoby się coś pasującego do "czasów końca?"
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Oj znajduje się. Jest nawet kewstia eschatologiczna czasów zwyciestwa nad poganami gdzie pomaga sam Jezus.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Yhm :)

Jezus u Mahomet jest zdaje sie drugim (?) najważniejszym prorokiem.


"Jezus będzie przykładem i nauką poprzedzającą zbliżenie Ostatecznego Sądu. Strzeżcie się wątpić o jego przyjściu niech szatan nie sprawi abyście odrzucili te prawdę; on jest waszym otwartym nieprzyjacielem. Skoro Jezus pokazał się wśród cudów na ziemi, rzekł do ludzi: Przychodzę objawić wam prawdę, i oświecić was w wątpliwościach waszych. Bójcie się Boga, a mojej nauki trzymajcie się. On jest moim i waszym Panem! Służcie Mu, oto jest droga zbawienia." (Koran, 43:61-64 TB tłumaczenie/interpretacja Jana Murzy Tatarak Buczkowskiego - Warszawa 1858).


źródło: Wikipedia.
 
Do góry