zapalenie pęcherza - jak wyleczyć domowymi sposobami?

jovvinka

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
chyba nabawiłam się jakiejś infekcji pęcherza - oby nie zapalenia. czy ktoś mi może powiedzieć, jak to można wyleczyć na własną rękę? są jakieś domowe sposoby na to?
 

kocury

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2010
Posty
1 013
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Miasto
Tam gdzie kończy się wszystko
Polecam wybrać się do lekarza, domowe sposoby mogą pogorszyć sprawę. No a z infekcji pęcherza do zapalenia krótka droga, potem przejdzie na nerki i poleżysz z miesiąc w szpitalu.
 

jovvinka

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
z objawów mam pieczenie przy oddawaniu moczu - boli w sumie też jakoś tak dziwnie. i wcale nie ma tego moczu za wiele :/ dzieki za link, poczytam sobie.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Zapalenie pęcherza to niezbyt ciekawa i przyjemna dolegliwość. Z takich domowych sposobów to powiedziałabym, że nasiadówki a poważniej, przy silnym ataku to chyba lepiej sięgnąć po jakiś urinal, jest bez recepty więc nie ma problemu.
 

kocury

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2010
Posty
1 013
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Miasto
Tam gdzie kończy się wszystko
Nieleczone zapalenie pęcherza może doprowadzić tak jak u mnie do problemów z nerkami, źle zdiagnozowano i teraz mam nawracające chroniczne ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek. Szczerze... jedna z gorszych chorób tego układu :/
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
Na problemy z drogami moczowymi najlepsza jest żurawina. Ktoś właśnie wspomniał o urinalu- on właśnie żurawinę, bo ona pomaga pozbyć się bakterii z dróg moczowych. Warto go brać, nawet przez okres oczekiwania na wizytę u lekarza. Nie zaszkodzi napewno, a moze pomóc...
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
kocury słyszałam o tej dolegliwości... poważna sprawa. współczuję. a często dopadały Cię infekcje układu moczowego? nie stosowałaś profilaktycznie jakiś leków?
A co do żurawiny, to powiem, że coraz częściej słyszę że ludzie po nią sięgają. wydaje mi się, że głównie ze względu na wzrastającą liczbę alergii na antybiotyki. Dlatego ja uważam że lepiej np. pić profilaktycznie płynny urinal hot drink niż truć się antybiotykami.
 

kocury

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2010
Posty
1 013
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Miasto
Tam gdzie kończy się wszystko
Nie miałam takich infekcji nigdy i to najciekawsze. A najlepsze z kolei jest to, że po 20 latach dowiedziałam się, że jedna moja nerka jest podwójna i ma dwa moczowody :] Nie ma to jak Polska.

Najlepsza to chyba żurawinka do szamania, albo napar z niej. Smaczny i zdrowy:) Herbatka czy coś też może być. Ale uwaga lekko moczopędne :/
 

miusek

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Moja dziewczyna od jakiegoś czasu boryka się z nawracającymi zapaleniami pęcherza, więc jestem w temacie i od niej wiem jakie to uciążliwe. Z domowych sposobów to na pewno - bardzo, bardzo dużo pić, najlepiej wody z dodatkiem cytryny (żeby zakwasić mocz), łykać preparat z żurawiny tak jak dziewczyny wspomniały - Urinal albo (chyba nowy) Femisept URO - cena chyba jest podobna. A jak po 2, 3 dniach nie przejdzie to najlepiej iść do lekarza i poprosić o skierowanie na posiew. Po ok. tygodniu dowiesz się jaka bakteria Cię zaatakowała i nie będziesz się musiała leczyć w ciemno, bo lekarz dobierze odpowiedni lek.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Ostatnio sporo Urinalu jest w tv, myślę że ta pogoda sprzyja dolegliwością z pęcherzem. Wiem że właśnie ten nornalny urinal walmark stosowany jest typowo profilaktycznie. ja miałabym problem z dostaniem owoców żurawiny wiec ten urinal chyba byłby dobrym rozwiązaniem.
 
M

Macieq

Guest
Polecam wybrać się do lekarza, domowe sposoby mogą pogorszyć sprawę.

Niestety z takimi sprawami nie ma żartów, lepiej iść szybko do lekarza i mieć równie szybko spokój niż czekać, aż się rozlezie po całym organizmie.

Teraz więcej osób będzie miało takie problemy, jesień, zima...

Ale jeśli z jakichś powodów nie można do lekarza (np. długo się czeka) to np. Urosept może pomóc.
 

kocury

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2010
Posty
1 013
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Miasto
Tam gdzie kończy się wszystko
Sobie przypomniałam jest fajna herbatka, a raczej ziółka w aptece do picia na noc. Moczopędne- tanie, skuteczne w szczególności na kamyczki, co jest chyba najgorsze :(
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Może kilka słów o profilaktyce...

Jak zapobiegać?

Nie zwlekaj z oddawaniem moczu, gdy czujesz taką potrzebę. Przetrzymywanie go przyczynia się do zwiększania ilości bakterii. Wypłukiwanie bakterii ułatwia spożywanie codziennie dużej ilości płynów. Można dodać do wody sok z żurawin, który przyśpiesza usuwanie drobnoustrojów z organizmu. Bakterie z pęcherza pomagają też wypłukać moczopędne herbatki ziołowe: z ziela nawłoci, pokrzywy, mniszka.

Przy skłonnościach do stanów zapalnych zrezygnuj picia mocnego alkoholu i kawy, a także ogranicz jedzenie produktów wzdymających m.in. kapusty, fasoli, kalafiora. Dbaj o codzienną higienę miejsc intymnych, gdyż drobnoustroje znajdujące się w pochwie mogą zakazić drogi moczowe. Wycieraj miejsca intymne w kierunku odbytu, a nie na odwrót. Jeśli do zapalenia dochodzi w wyniku współżycia seksualnego, pamiętaj, aby szybko po stosunku oddać mocz. Ułatwi to pozbycie się bakterii z cewki moczowej.
Źródło: http://kobieta.wp.pl/kat,48756,title,Zapalenie-pecherza-moczowego,wid,12531396,wiadomosc.html
 
Do góry