Zamachy na świecie - przekaz informacji przez media.

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zgodzimy się co do jednego. Jest oficjalny przekaz medialny dwutorowy. Z jednej strony zachodnie media oficjalnie mają wersję: to tylko odszczepieńcy, niezwiązani oficjalnie z religią
Z drugiej strony przekaz "niezależny" trwa walka religijna

a prawda jest bardziej skomplikowana i na pewno nie czarno-biała

w każdej religii jest część umiarkowana i część radykalna. Sztuką jest aby część radykalna była marginesem
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
polecam lekturę
http://www.mpolska24.pl/post/12591
Dr Wojciech Szewko przetłumaczył ważny tekst, polecam każdemu myślącemu (chociaż mało delikatny w wymowie) ich zdaniem kres terroryzmu będzie wtedy, gdy zamordują wszystkich niewiernych, a ci których stać będą żyć w upokorzeniu płacąc jizyah
jest w tekście też o tych imamach, którzy nie chcą podążać ścieżką terroru...
aktualnie ekstremiści grają na to aby pojawiła się agresja wobec muzułmanów w Europie (aby jjhad mógł realnie wystartować), wtedy niemal każdy stanie się ekstremistą... zamachów będzie systematycznie przybywać...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
właśnie o tym pisałem, nie powiększać grona radykalnych, spychac radykalnych do narożnika, powodować aby umiarkowani muzułmanie sami wystąpili przeciwko tym radykalnym

ale tego nie da się zrobić winiąc wszystkich muzułmanów za terroryzm. Tak samo jak nie można winić wszystkich chrześcijan na wojny krzyżowe czy mieszanie w imperium osmańskim
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Herbatniczku to co napisałeś w pierwszym zdaniu również jest niewykonalne, raz z tej przyczyny, że zamachów będzie coraz więcej, dwa muzułmanów także coraz więcej
inna rzecz, że Merkel teraz po cichu odsyła. tych, których w światłach kamer w ubiegłym roku zapraszała, popatrz na to z innej strony, w starych islamskich dzielnicach Paryża (mających kilka dziesięcioleci) na sylwestra co roku płoną samochody, giną ludzie, bez ekstremy salafitów, jaka się pokazała w ciągu kilku ostatnich latach, salafici jedynie przyspieszają naturalne zjawiska, chociaż uczciwie trzeba przyznać, że 10% z francuskich muzułmanów uciekło od swoich ziomków, aby mieszkać między "białasami" i to te 10% jest wartością, inną rzeczą jest to, że dla pozostałych 90% są murtadd, dla większości imamów jedyną karą za taki czyn jest śmierć...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale zauważ też co innego, cała masy muzułmanów, którzy zabijali ostatnio w różnych krajach Europy Zachodniej byli nieco na bakier z zasadami islamu, pili, narkotyzowali się itp. Czyli wiara trochę nie miała z tym nic wspólnego, może jakieś wątki wiary, które sobie zamachowcy dopasowywali.

tak naprawdę to polityka Merkel nie ma kompletnie znaczenia. Erdogan trzyma u siebie w uścisku miliony uchodźców z Syrii. Jeden gest i popłyną oni do Europy. i co wtedy ? Nawet jak Merkel powie że ich nie zapraszamy to myślisz że oni grzecznie powiedzą przepraszam i zawrócą pontony i tratwy ?

oni będą płynąć cały czas, i nieważne kto będzie rządził w Berlinie
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
2 było na bakier, chociaż to mogła być celowa poza (taqija) nakazana przez Mahometa w obcym środowisku
ależ to oczywiste, nawet wczoraj tym szantażował Erdogan, pisałem o czym innym , rok temu w telewizorze zapraszała - publicznie, a po cichu teraz to "dobrodziejstwo" odsyła z powrotem, jakoś media o tym nie chcą wspominać
oczywiście, że to niezależne od władz w Berlinie (to była propaganda z tym zapraszaniem na potrzeby plebsu), skupiłeś na czymś co jest z mego punktu widzenia nieistotne...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
każdy ma swoje przekonania i swoje argumenty, które uważa za ważne bądź nieistotne, dopóki oczywiście mamy demokrację, w innym przypadku wszyscy grzecznie będziemy mieć identyczne poglądy przedstawiane w ideologicznie zgodnych z wolą dyktatora mediach
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
Brave napisał:
miło, że się taki przypadek zdarzył, o wielu rzeczach nie mogę pisać, w każdym bądź razie napiszę tak: pewien muzułmanin przyczynił się do uratowania życia setek Polaków
Ciekawi mnie o kim piszesz? Zaintrygowało mnie to. Pamiętam też o potomkach polskich Tatarów. To też wyznawcy islamu, a nikt nie upatruje w nich zagrożenia (i dobrze).
 
W

wiki9969

Guest
Nikt? Viola, możesz mi wierzyć lub nie, ale pojawiają się groźby karalne, które dotyczą Tatarów. Oni są nasi, a niektórzy traktują ich jak potencjalnych morderców.

To tak na marginesie. ;)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie, to jest tak zwana wizja "niezależnych"dziennikarzy. Trwa wojna z islamem i każdy muzułmanin to wróg. A że przy okazji zabije się muzułmanina który nie ma nic wspólnego z fundamentalizmem ? trudno bo najważniejsza jest idea a nie człowiek
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
​Herbatniczku, za nieistotne uznałem pozycjonowanie Merkel

Cytat
Brave, dnia 29 Lip 2016 - 14:44, napisał:
Brave napisał:
miło, że się taki przypadek zdarzył, o wielu rzeczach nie mogę pisać, w każdym bądź razie napiszę tak: pewien muzułmanin przyczynił się do uratowania życia setek Polaków
Ciekawi mnie o kim piszesz? Zaintrygowało mnie to. Pamiętam też o potomkach polskich Tatarów. To też wyznawcy islamu, a nikt nie upatruje w nich zagrożenia (i dobrze).
nie spotkałem się, znam takiego Tatara (przy okazji polityka) i rozmawialiśmy wczoraj o tym, że teraz ludzie robią wjazd na Islam co do zasady, ale z czymś takim on też się nie spotkał (myślę, że to fakty z powietrza, jak seryjne reportaże Lisweeka)


"niezależnych dziennikarzy?" daj przykład Herbatniczku

dam inny przykład ze swego znajomego, mocno naiwny ale to też głos w sprawie osoby, która ma jakieś pojęcie
https://mmilczanowski.wordpress.com/2016/08/01/kilka-slow-na-temat-terroryzmu-i-islamu/
jutro będę miał czas, to sobie z nim pogadam o tym, niestety on jest mocno skażony lewicową ideolo i to uniemożliwia spojrzenie bardziej racjonalne (Szewko też lewicowiec, ale gorset potrafi zrzucić) - tak, tak, z działaczami lewicowymi, taki prawak jak ja potrafi na codzień rozmawiać (co się może komuś wydawać niepodobnym)
jeszcze raz namawiam do przeczytania przywołanego wcześniej tekstu Szewki i tego również mimo naiwnych miejscami tez
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przyjacielu głosów na portalach prawicowych o wojnie z islamem jest tak wiele że brulionu by nie starczyło na cytowanie

to jest przecież symetria, oficjalne zachodnioeuropejskie media podają wersję soft, portale prawicowe hard

a gdzie medium ? nie ma bo z obu okopów strzelają do tych umiarkowanych
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ok, ponowię doprecyzowując pytanie, gdzie widziałeś jakieś zapędy do zabijania muzułmanów u "niezależnych dziennikarzy?"
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie wprost do zabijania ale do walki z islamem

a chyba zgadzasz się z tym że walka nie polega na grze w bierki
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
wiki9969 napisał:
Nikt? Viola, możesz mi wierzyć lub nie, ale pojawiają się groźby karalne, które dotyczą Tatarów. Oni są nasi, a niektórzy traktują ich jak potencjalnych morderców.

To tak na marginesie. ;)
Nie wiedziałam. O tym nie mówi sie w mediach. Im całam Europa zawdziecza wiele. To juz jest totalna histeria. Ja tez boję się zamachów, ale czasem trzeba spojrzeć na to co nas otacza realnie.
viola1308 napisał:
Nikt? Viola, możesz mi wierzyć lub nie, ale pojawiają się groźby karalne, które dotyczą Tatarów. Oni są nasi, a niektórzy traktują ich jak potencjalnych morderców.

To tak na marginesie. ;)
Nie wiedziałam. O tym nie mówi sie w mediach. Im całam Europa zawdziecza wiele. To juz jest totalna histeria. Ja tez boję się zamachów, ale czasem trzeba spojrzeć na to co nas otacza realnie.
Piszesz " nasi". Mnie nawet przez myśl nie przeszło co innego. Stanowili dla mnie integralną cześć naszego narodu. Tak jak prawosławni, katolicy. unici czy protestanci. Pochodzę z miasta 4 kultur. :(
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
najlepsze czasy Rzeczypospolitej były wtedy kiedy religia nie miała znaczenia i przy jednym stole siedział katolik z prawosławnym i protestantem
 
M

MacaN

Guest
Co do tego uderzenia dżihadu to troszkę bym polemizował. Dżihad już uderzył.

Oczywiście kumulacja nastąpi za kilka lat, ale nie z winy " agresji " wobec muzułmanów, a z tego powodu, że terroryści, którzy wjechali tu jako uchodźcy pewnie zorganizują większą akcję i muszą się porządnie do niej przygotować.

Niezależnie od nastawienia Europejczyków, zachód spłynie krwią w przeciągu kilku lat. Jeśli będziemy mieć do czynienia z agresją, to muzułmanie po prostu zdobędą pretekst, ale jeśli będzie trzeba, to i bez tego pretekstu zrobią swoje.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
walkę można rozumieć różnie, dałem artykuły dwóch swoich znajomych, akurat lewicowych ekspertów, moim zdaniem idą oni dużo dalej z "tą walką" niż jacyś bliżej nieznani "niezależni dziennikarze"
bo jeżeli za "tych niezależnych" uważasz jakieś nacjonalistyczne matołki, co oplatają pierdoły na swoich portalach, to wybacz, ale nie ma płaszczyzny komunikacji
jeżeli natomiast za takich uważasz dziennikarzy którzy kiedyś byli w Rzepie, i potem po wyrzuceniu przez platformę z mediów nazwali siebie niezależnymi, to nie spotkałem się z niczym szczególnym, czego by wcześniej wspomniani przeze mnie lewicowi eksperci już nie powiedzieli / nie napisali
zamachów będzie przybywać, gdyż zachodnia Europa skapitulowała (sam prezydent Francji to powiedział: expressis verbis)
demograficznie "białasy" przegrają za kilkadziesiąt lat, nie widać nawet cienia ratunku, dla Francji czy Belgii, Niemcy się szybko faszyzują i jak to oni biurokratycznie i brutalnie przystąpią do rozwiązania problemu, jaki stworzyli, ale to dopiero za 5 czy 10 lat - co może wywołać wojnę domową
przykład Rzeczpospolitej jest niestety nie na miejscu, w Polsce salafitów i podobnych ruchów nie było, a to oni dają "paliwo" dla agresji
nikt w Europie zachodniej nie jest w stanie tychże salafitów odłowić i wysłać "w kosmos", moi i żony znajomi Francuzi, czekają tylko śmierci matki Dominika aby, sprzedać wszystko i na starość przeprowadzić się do Polski, jak to stwierdził Dominik: Francji już nie ma, chociaż pozornie wygląda to normalnie
w Paryżu stan wyjątkowy i kilkadziesiąt tysięcy mundurowych na ulicach od miesięcy, a zachowań agresywnych muzułmanów przybywa...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Francuzi płacą za swoje lata polityki kolonialnej, zachciało im się kolonii w Afryce Północnej i Bliskim Wschodzi i zbierają plony. Przyjmowali jeszcze w latach 90 ludzi z tych kolonii jako jakiś wyraz wyrzutów sumienia czy jak. Mieli kaca po swoich latach "potęgi"

Poza tym jak Francja i Anglia debilnie podzieliła Imperium Osmańskie po 1918r to teraz mają plony
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jest w tym część prawdy, we Francji "sieroty" po Francuskiej Afryce, do niedawna problemem nie były, obecnie nowi muzułmanie aktywizują tych starych, zasiedziałych
oczywiście Turcję podzielono zbyt "mechanicznie", ale z 2 strony, tam myślenie narodowe nie istniało (poza tureckim), stworzono kulawe państwa pseudonarodowe, które dzisiaj się sypią
generalizując dopóki jakiś reżim trzymał system plemienny za twarz nic złego się nie działo, ale Francja, USA i Wlk. Brytania poszły w demontaż reżimów (z różnych przyczyn w różnych miejscach, intrygi Mossadu, też nie bez znaczenia) i mamy problem
 
Do góry