Zagadki

Kaj

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2008
Posty
294
Punkty reakcji
28
To może zagadka Tołstoja :)

Pewnemu zespołowi kosiarzy polecono skosić dwie łąki; powierzchnia jednej z tych łąk była dwa razy większa od drugiej. Pół dnia cały zespół kosiarzy kosił większą łąkę; w drugiej połowie tego samego dnia zespół podzielił się na dwie równe grupy. Pierwsza grupa w dalszym ciągu kosiła większą łąkę i do końca dnia skosiła ją całkowicie. Druga grupa poszła kosić mniejszą łąkę, która kosiła do końca dnia, ale nie skosiła jej całkowicie. Reszta małej łąki została skoszona nazajutrz przez jednego kosiarza, któremu zajęło to cały dzień.
Ile było osób w zespole?


EDIT: Faktycznie ucięło pytanie :D
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
To może zagadka Tołstoja :)

Pewnemu zespołowi kosiarzy polecono skosić dwie łąki; powierzchnia jednej z tych łąk była dwa razy większa od drugiej. Pół dnia cały zespół kosiarzy kosił większą łąkę; w drugiej połowie tego samego dnia zespół podzielił się na dwie równe grupy. Pierwsza grupa w dalszym ciągu kosiła większą łąkę i do końca dnia skosiła ją całkowicie. Druga grupa poszła kosić mniejszą łąkę, która kosiła do końca dnia, ale nie skosiła jej całkowicie. Reszta małej łąki została skoszona nazajutrz przez jednego kosiarza, któremu zajęło to cały dzień.
a gdzie pytanie??
 

obcyxxx

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
140
Punkty reakcji
0
było 8 :p

A teraz nowa zagdaka:
5 pająków łapie 5 much w ciągu 5 godzin.

Pytanie: Ile much łapie 100 pająków w ciągu 100 godzin?
 

Leniuszka

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2009
Posty
151
Punkty reakcji
2
100 much. Tak?

Bo skoro5 pająków łapie 5 much w ciągu 5 h, to znaczy, że jeden pająk łapie jedną muchę na godzinę.
Czyli 100 pająków łapiej 100 much w ciągu 100h.

Nie wiem, czy dobrze kombinuję, bo z matmy to ja nie jestem mózgiem, ale tak mi się wydaje. xD
 

obcyxxx

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
140
Punkty reakcji
0
a lobo a podaj jeszcze sposób rozwiązania, żeby nie było że w necie odp znalazłeś i tyle:p
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Łoj. Nie chcialem, bo ja takie rzeczy w pamięci. 5 pająków w jedną godzinę łapie jedną muchę. 100 pająków na zasadzie prostej proporcji 20, a mamy jeszcze sto godzin 20*100=2000
 

olka3004

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Miasto
Skwierzyna
wyobraźcie sobie taką sytuację: idzie gościu ubrany na czarno, od stóp do głów. jedzie czarny samochód bez włączonych świateł. latarnie się nie palą, w oknach domów też jest ciemno. jednak samochód się zatrzymał. pytanie: jak to możliwe?? :wow: :eek:h:

dobranoc :sleep:
 

nightmare01

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Olsztyn
Dobra to teraz ja zadam zagadke ale dodam także odpowiedź bo mi sie później nie bedzie chciało znowu tu wchodzić pewnie xD
no to tak: Jakiego koloru jest czarna skrzynka w samolocie? -pomarańczowego... na serio. :D
albo inne: ile trwała wojna stóletnia? -104 lata. tez na serio. :D
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Dobra to teraz ja zadam zagadke ale dodam także odpowiedź bo mi sie później nie bedzie chciało znowu tu wchodzić pewnie xD
no to tak: Jakiego koloru jest czarna skrzynka w samolocie? -pomarańczowego... na serio. :D
albo inne: ile trwała wojna stóletnia? -104 lata. tez na serio. :D
To są raczej ciekawostki. Chodzi o zagadki logiczne.
 

Smilerka

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2009
Posty
47
Punkty reakcji
1
Spośród uczniów w klasie:

50% ma czarne włosy,
25% ma blond włosy,
33% to dziewczynki,
67% to chłopcy.

a) Wszyscy uczniowie o włosach blond to chłopcy.
b) Niektórzy chłopcy mają czarne włosy.
c) Niektórzy uczniowie o włosach blond to dziewczynki.
d) Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki mają czarne włosy.

Pytanie: Które z następujących zdań jest na pewno prawdziwe?

Proszę :)
 
Do góry