Zagadki

dzwiedzmin

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
47
Punkty reakcji
0
Kolejne trzy zagadki:

1) Mamy dwa lonty. O każdym z nich wiemy, że pali się godzinę. Oba palą się nierównomiernie. Jak z ich pomocą odmierzyć kwadrans?

2) Mamy trzy identyczne naczynia i wagę szalkową bez odważników. W jednym naczyniu znajduje się 2/3 litra wody, dwa pozostałe są puste. W jaki sposób odmierzyć dokładnie pół litra wody ?

3) Do pubu wszedł mężczyzna, usiadł przy barze i zaczął gawędzić z barmanem. Po pewnym czasie z rozmowy wynikło, że barman ma trzech synów. "Ile lat mają twoi synowie?" - zapytał mężczyzna. "Hmmm... - powiedział barman - jeśli pomnożysz przez siebię liczby ich lat otrzymasz 72.". Mężczyzna zamyślił się, po czym rzekł: "Musisz powiedzieć mi trochę więcej". "Reczywiście - odpowiedział barman - jeśli wyjdziesz na zewnątrz i sprawdzisz numer budynku naprzeciw, to zobaczysz sumę ich lat". Mężczyzna wyszedł, po chwili wrócił i powiedział: "Ciągle za mało wiem!". Na to barman uśmiechnął się i dodał: "Powiem ci jeszcze, że najmłodszy wprost uwielbia lody truskawkowe". Wtedy mężczyzna usmiechnął się również. Ile lat mieli synowie?
 

Asia na 100%

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2008
Posty
70
Punkty reakcji
0
Miasto
mój pokój hehe
2) przelewam pół do 1(1/3) pół do 2 (1/3)potem z 2 wlewam pół do 3(1/6) i poł zostawiam w 2(1/6)
potem z 3 (albo 2) wlewam do 1
1/6+1/3=1/2

3) 2, 4, 8 (pewnie źle)
 

Coco123

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
313
Punkty reakcji
0
Miasto
z tamtont.
Mi się wydaję że ktoś przekręcił trochę zagadnę z lontami. Ja miałam na kółku matematycznym coś w stylu : są dwa lonty i wiemy że oba palą się godzinę ale nie wiadomo czy każdy z nich pali się tyle samo. Jak odliczyć 15 minut ;p i wtedy bierzemy po 1/4 kadego lontu ; )
 

flowersgirl12

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Miasto
Toruń
Nie wiem, czy ta zagadka była, ale jest prosta, mam nadzieję, że nie zapomnę o tym temacie :

Dwóch ich było, trzech ich niosło. Jeden kajak, drugi wiosło. Ilu było?

b) Kogut siedzi na dachu i znosi jaja. Na którą część dachu spadną jaja?

Obydwie bardzo proste :)

ED:
Ups... Trochę zakurzony temat wytrzepałam...
 

obcyxxx

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
140
Punkty reakcji
0
Pewna dziewczynka uważnie przypatrywała się pewnemu przedmiotowi. Trwa to 12 godzin. Początkowo prawa część przedmiotu jej zainteresowania jest gruba, z czasem robi się coraz cieńsza. Odwrotnie lewa strona - najpierw cienka, później staje się grubsza.Co robi dziewczynka?
 

Mandriel

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ehh... widzę że ten dział troszkę zamarł.. :( Chciałbym go jakoś reaktywować, jeśli oczywiście są na to chętni.
Może więc zadam jakąś zagadkę, i poczekam na odpowiedź :)

Oto zagadka :

Bywa wysokie lub niskie, gra i bawi się z nami ?

Jaka jest odpowiedź ?
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
Pewna dziewczynka uważnie przypatrywała się pewnemu przedmiotowi. Trwa to 12 godzin. Początkowo prawa część przedmiotu jej zainteresowania jest gruba, z czasem robi się coraz cieńsza. Odwrotnie lewa strona - najpierw cienka, później staje się grubsza.Co robi dziewczynka?
czyta ksiazke :)

Bywa wysokie lub niskie, gra i bawi się z nami ?

Jaka jest odpowiedź ?
cisnienie albo znajomy?
 

Mandriel

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Dobrze kombinowałeś, ale zagadka specjalnie jest troszkę utrudniona poprzez zmianę opisu. - chodziło o cień.
 

flowersgirl12

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Miasto
Toruń
Dobrze kombinowałeś, ale zagadka specjalnie jest troszkę utrudniona poprzez zmianę opisu. - chodziło o cień.

Nikt nic nie dodaje, to ja odświeżę temat :) Taka prościutka:

Na wystawie obrazów pewien mężczyzna przyglądał się portretowi.

Ktoś go zapytał: - Czyjemu portretowi się przyglądasz?

Ów człowiek odpowiedział: - Nie mam braci, ani sióstr, ale ojciec tego człowieka na obrazie jest synem mojego ojca.

Czyjemu portretowi przyglądał się ten wielbiciel obrazów?


I druga:
Pewien pan szedł ulicą. Wszystkie światła były zgaszone.

On sam był ubrany na czarno: czarna kurtka, czarne buty, czarna koszula, czarny płaszcz, czarne spodnie.

Latarnie nie były zapalone, nie było też świateł w oknach.

Z naprzeciwka jechał samochód - nie miał zapalonych żadnych reflektorów, a pomimo tego zatrzymał się przed mężczyzną.

Dlaczego?
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
a wystawie obrazów pewien mężczyzna przyglądał się portretowi.

Ktoś go zapytał: - Czyjemu portretowi się przyglądasz?

Ów człowiek odpowiedział: - Nie mam braci, ani sióstr, ale ojciec tego człowieka na obrazie jest synem mojego ojca.

Czyjemu portretowi przyglądał się ten wielbiciel obrazów?
obrazowi swojego dziecka

On sam był ubrany na czarno: czarna kurtka, czarne buty, czarna koszula, czarny płaszcz, czarne spodnie.

Latarnie nie były zapalone, nie było też świateł w oknach.

Z naprzeciwka jechał samochód - nie miał zapalonych żadnych reflektorów, a pomimo tego zatrzymał się przed mężczyzną.

Dlaczego?
akcja rozgrywa sie w dzien albo kierowca zobaczyl oczy mezczyzny
 
Do góry