Zadania Z Matematyki

martyna13

...::ZaKoChAnA::...
Dołączył
31 Grudzień 2005
Posty
334
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z krainy błękitu...
seimka mam wielka prozbe mam 13 zadan i nie wiem jak je wykonac nie rozumiem ich po prostu a jezeli w poniedzialek nie oddam tych zadaian dla nauczycielki to dostane 1 bardzo prosze pomózcie a oto zadania:


1 w sklepie meblowym sa krzesla obrotowe , stojace na 1 nodze i zwykle z czterema nogami .jest razem 40 miejsc siedzacych na 103 nogach . ile krzesel obrotowych a ile zwyklycvh jest w tym sklepie?


2 w hurtowni spozywczej jest 20 000 kg cukru w workach po 50 i 20 kg . razem jest 700 workow. Ile wiekszych a ile mniejszych workow z cukrem jest w tej hurtowni?


3 mam w skarbonce 112 zl w monetach dwu i pieciozlotowych . Ile mam monet dwu i pieciozlotowych w skarbonce

4 na parkingu pilnie strzezonym przez rozowa pantere stoja samochodyi motocykle. Jest tram 50 kierownic i 160 kol (zapasowych kol nie liczymy). Ile samochodow a ile motocykliu pilnuje rozowa pantera

5 do sklepu z obuwiem przywieziono 15 par adidasow w dwoch cenach: po 75 zl i po 110na laczna sume 1 370 zl .Iloe par tanszych a ile drozszych adiadasow bylo w tej dostawie

6 w prawej i lewej kieszeni mam 37 dolarow. Jezeli z prawej przeloze do lewej lyle ile bylo w lewej, to w prawej bedzie o 5 dolarow wiecej niz w lewej.ile pieniedzy mam w kazdej kieszeni?

7 na dwoch parapetach siedzi 15 wron . jesli z 1 parapetu przefrunie na 2 parapet 7 wron to 200% liczby wron na pierwszym parapecie bedzie rowne polowie liczby wron na 2 parapecie . ile wron bylo na kazdym parapecie

8 w dwoch sasiadujacych ze soba szkolach uczy sie razem 1200 dzieci. gdybysmy chcieli zeby liczba ucniow w obydwu szkolach byla taka sama , 1/3 uczniow wiekszej szkoly trzeba by bylo przeniejs do mniejszej. ile dzieci uczy sie w wieksej a ile w mniejszej szkole ?

9 dwie wiewiorki zebraly w lesie 30 orzechow .gdyby 1 oddala 2 14 orzechow , to 200% zapasow pierwszej wiewiorki byloby rowne polowie zapasow drugiej wiewiorki .Ile orzechow ma kazda wiewiorka?

10 do sklepu sportowego przywieziono pilki w dwuch skrzyniacgh jezeli z pierwszej skrzyni przerlozymy 25% jej zawartosci do drugiej skrzyni , to w 2 skrzyni bedzie o 20 pilek wiecej niz w 1 . jeslinatomiast z drugiej skrzyni przelozymy do pierwszej 56 pilek to w 1 skrzyni bedzie 4 razy wiecej pilek niz w drugiej. Ile pilek jest w kazdej skrzyni

11 azor i burek maja pchly. gdyby 20 pchel przeskoczylo z azora na burka, to oba pieski mialyby tyle samo pchel , a gdyby z burka przeskoczylo na azora 12 pchel , to azor mialby ich 2 razy tyle co burek. Ile pchekl ma azor i ile burek .

12 suma dwuch liczb jest rowna 28. Jezeli od kazdej z nich odejmiemy 4 to otrzymamy 2 liczby, z ktorych 1 jest 3 razy wieksza od 2 .znajdz te liczby

13. w dwoch beczkach bylo 200l wina . gdyby z 2 beczki odlano 124 l wina , to zostalo w niej jeszcze o 20 l wiecej niz w drugiej, Ile litrow wina bylo poczatkowo w kazdej beczce?



-------------------------------------------------------------------------
trzeba to zrobic ruwnaniem cyli cos oznaczamy x i tak dalej bede bardzo wdzi9eczna jezeli kazda osoba zrobi chociaz opo 1 zadaniu i bardzo prosze o pomoc :( :bag:
 

martyna13

...::ZaKoChAnA::...
Dołączył
31 Grudzień 2005
Posty
334
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z krainy błękitu...
tak to proste ale i chodzi z 1 niewiadoma i ze to oznaczasz x a to np 75-x cos takiego
ale dzieki za dobre chceci oklepca :(
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
Albo mi sie wydaje albo to jest podchwytliwe...wezmy np zadanie 3
są monety 2zł i 5zł.nie jest podane ile jest tych monet.
Może być 16 monet dwuzłotowych i 16monet pieciozł.Rownie dobrze moze byc 14 po 5 zł i 21 po 2zł....
Albo 12 po 5 zł i 26 po 2 zł....
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
Albo mi sie wydaje albo to jest podchwytliwe...wezmy np zadanie 3
są monety 2zł i 5zł.nie jest podane ile jest tych monet łącznie.
Może być 16 monet dwuzłotowych i 16monet pieciozł.Rownie dobrze moze byc 14 po 5 zł i 21 po 2zł....
Albo 12 po 5 zł i 26 po 2 zł....
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
Albo mi sie wydaje albo to jest podchwytliwe...wezmy np zadanie 3
są monety 2zł i 5zł.nie jest podane ile jest tych monet łącznie.
Może być 16 monet dwuzłotowych i 16monet pieciozł.Rownie dobrze moze byc 14 po 5 zł i 21 po 2zł....
Albo 12 po 5 zł i 26 po 2 zł....
 
Do góry