Zabila swoje dziecko ?

Kama91

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2009
Posty
51
Punkty reakcji
0
Moja kolezanka dowiedziala sie ze jest w ciazy w 3 miesiacu (jakos tak to by bylo) postanowila wziasc tabletki ktore maja wlasciwosci poronne ;// :( jednak nie wywolaly one poronienia nie bylo zadnej krwi tylko goraczka 40 stopni i objawy jak przy grypie... postanowila zostawic ta ciaze sama sobie.. do tego pali pije i zle sie odzywia teraz jest juz w 5 miesiacy jakos okolo lipca urodzi..nie byla ani razu u ginekologa . na skrobanke jest juz za pozno ...czy jesli pojdzie do ginekologa teraz .i on wykryje ze to dziecko nie zyje badz rozwija sie nieprawidlowo ..czy grozi jej jakas kara ..??? czy poprostu wezma ja na cesarke czy nie wiem co jej tam zrobia i po "klopocie " jak to bedzie wygladac. aha no i tatus dziecka to przypadkowy facet o niczym nie wiem ..i wedlug niej MA SIEE NIE DOWIEDZIEC. :mruga:


PS. osobiscie ja potepiam i nie wiem jak mogla cos takiego zrobic temu dziecku no i sobie. ale to jej zycie probowalam ja przekonac zeby tego nie robila urodzila je oddala komus cookolwiek ..ale nie chciala sluchac ..stwierdzila ze to jej zycie i jej problemy a ja mam sie nie wtracac.. <_<
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Z tego co się orientuje, nic jej nie grozi, choć postawę moralnie można tylko jednoznacznie ocenić. Chyba, żeby jej ktoś udowodnił, że próbowała to dziecko usunąć w co wątpie, natomiast picie i palenie w ciąży to nie przestępstwo.
Żal tego dziecka, na pewno nie będzie okazem zdrowia, ale rodziców się nie wybiera.
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Niewątpliwą zaletą tych tabletek jest to, że niemożliwe jest wykrycie zastosowania ich.
Kobieta by musiała przyznać się sama bądź ktoś by musiał donieść na nią.
Upośledzenia płodu i poronienia zdarzają się, nie są czymś rzadkim i raczej pozostanie wersja,że tak chciał los.
Poza tym dziecka z pewnością nie zabiła. Gdyby płód obumarł i nawet gdyby nie doszło do oczyszczania, Twoja koleżanka po kilku dniach po przyjęciu tych tabletek by trafiła do szpitala prawdopodobnie z zakażeniem organizmu bo oczywiste jest, że by zaczął się rozkład płodu.
To że nie dba o siebie, pali, pije, źle się odżywia, nie odwiedza lekarza... Wiesz ile kobiet żyję w taki sposób w ciąży? Do tego nie raz dochodzą narkotyki, aids, itd.
Na tym poziomie ciąży nikt jej na skrobankę zabierał też nie będzie, nawet jeśli dziecko jest właśnie upośledzone.
Nie chce informować ojca dziecka? I nikt jej do tego nie zmusi, to jedynie jej dobra wola czy powiadomi ojca czy nie.
Niestety ale chyba nic nie można zrobić a i nie ma sensu padać na kolana z ofertą pomocy skoro ona tego wcale nie chce...
 

basia141110

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2009
Posty
612
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Gdyby to odemnie zalezalo,takie kobiety pozbawialabym mozliwosci zajscia w ciaze!!!,ale...
Sama nazwa "tabletki wczesnoporonne"mowi o poronieniu we wczesnym stadium ciazy,z pewnoscia moglo to zaszkodzic malenstwu!!!
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Z tego co się orientuje, nic jej nie grozi, choć postawę moralnie można tylko jednoznacznie ocenić. Chyba, żeby jej ktoś udowodnił, że próbowała to dziecko usunąć w co wątpie, natomiast picie i palenie w ciąży to nie przestępstwo.
Żal tego dziecka, na pewno nie będzie okazem zdrowia, ale rodziców się nie wybiera.
u nas mówią ze jak matka w ciązy pije i pali to pozniej ma głupie dziecko tzn. mało w głowie, uczyc sie nie chce, do szkoły nie chodzi 2 lewe rece do roboty itp, ale to pewnie gadanie :p
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Moja kolezanka dowiedziala sie ze jest w ciazy w 3 miesiacu (jakos tak to by bylo) postanowila wziasc tabletki ktore maja wlasciwosci poronne ;// :( jednak nie wywolaly one poronienia nie bylo zadnej krwi tylko goraczka 40 stopni i objawy jak przy grypie... postanowila zostawic ta ciaze sama sobie.. do tego pali pije i zle sie odzywia teraz jest juz w 5 miesiacy jakos okolo lipca urodzi..nie byla ani razu u ginekologa . na skrobanke jest juz za pozno ...czy jesli pojdzie do ginekologa teraz .i on wykryje ze to dziecko nie zyje badz rozwija sie nieprawidlowo ..czy grozi jej jakas kara ..??? czy poprostu wezma ja na cesarke czy nie wiem co jej tam zrobia i po "klopocie " jak to bedzie wygladac. aha no i tatus dziecka to przypadkowy facet o niczym nie wiem ..i wedlug niej MA SIEE NIE DOWIEDZIEC. :mruga:


PS. osobiscie ja potepiam i nie wiem jak mogla cos takiego zrobic temu dziecku no i sobie. ale to jej zycie probowalam ja przekonac zeby tego nie robila urodzila je oddala komus cookolwiek ..ale nie chciala sluchac ..stwierdzila ze to jej zycie i jej problemy a ja mam sie nie wtracac.. <_<

Lobo wyczerpał temat ja tylko skwituje temat, że laska jest niewspółmiernie głupia bo robi nie tylko dziecku źle ale i sobie ale cóż Einstein kiedyś powiedział:
"Dwie rzeczy są nieskończone wszechświat i ludzka głupota, ale z tym pierwszym to nie jestem do końca pewien.."
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
albo_albo nie wiedziałam,że udzielasz się również w takich tematach :) pozytyw.
Co do tematu...Kiedy lezałam ze swoją zagrożoną ciążą na oddziale, różne talentki tam dowożono. Już pisałam w temacie o aborcji, co niektóre robiły, aby pozbyć się maleństwa. I wiecie, co zauważyłam? Że takie nieodpowiedzialne kobiety, czy nawet nastoletnie dziewczyny, rodzą zdrowe, pulchniutkie i różowe dzieci. A ja o siebie dbałam i urodziłam wczesniaka, mało tego ciąża była zagrożona. I gdzie tutaj sens? Co do kary...Ktoś wyżej dobrze napisał,że rodziców się nie wybiera. Kara (czego nie życzę) przyjdzie sama po porodzie. Kiedy obudzi się w niej instynkt macierzyński i otworzą się oczy na to, co zrobiła własnemu dziecku, jeśli urodzi się niepełnosprawne. Chyba,ze jest na tyle zimna,że je porzuci po urodzeniu. A Tobie, droga autorko tematu, polecam trzymać się jak najdalej od tego towarzystwa, bo jeśli wejdziesz między wrony...No właśnie. Pozdrawiam
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
u nas mówią ze jak matka w ciązy pije i pali to pozniej ma głupie dziecko tzn. mało w głowie, uczyc sie nie chce, do szkoły nie chodzi 2 lewe rece do roboty itp, ale to pewnie gadanie :p
Nie gadanie. Skutki zdrowotne u dziecka są bardzo realne, a właśnie opóźnienie w rozwoju umysłowym jest najczęstsze. Ja pisałem, tylko że nie jest to przestępstwo (bez ironii), ale napisałem też, że będą skutki zdrowotne, oraz że jej postwa zasługuje na potępienie.
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
picie alkoholu oraz palenie w czasie ciazy- powoduje uszkodzenie cewy nerwowej....
dziecko moze urodzic sie z niedorozwojem, udarem.... i nie sa to zadne plotki. Sama mam kuzynke, ktorej mama pila i palila..... i teraz niestety ma duze problemy w szkole, w komunikacji z innymi.
 

Tusia188

ex uzytkownik
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
616
Punkty reakcji
1
gdyby dziecko bylo martwe to by sie zorientowala, tak jak wyzej ktos pisal doszloby do zakazenia organizmu, powinna jak najszybciej zglosic sie do lekarza, nie powinni jej oskarzyc ale lekarz moze zapytac czemu tak pozno sie zglosila.Nastepna "odpowiedzialna" kobieta, ehh szkoda gadac :(

Rosalie:Ja wlasnie nie pojmuje tej sprawiedliwosci, kobiety ,ktorym na dzieciach nie zalezy i chca je zniszczyc we wlasnym lonie czasami rodza zdrowe dzieci a takie, ktore dbaja o siebie i dziecko maja problemy to jest niesprawiedliwe :(
 

Sylwusia__112

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Ehhh aż brak słów.. Ja osobiście sama staram sie o dziecko ponad rok i nie rozumie jak kobiety mogą tak traktować SWOJE DZIECI!! PRZECIEŻ DZIECKO TO DAR OD BOGA, ona musi wziąść to pod uwagę ż predzej czy pózniej zapragnie macierzyństwa al wtedy może być już za póżno.. Gdy bedzie już staruszką nie bedzie miał sie nią kto zaopiekować i podać szklanki wody, może wtedy zrozumie swój bład.. Ale bedzie już ZA PÓŻNO... :/
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Jednym slowem glupota dziewczyna nie dorosla do swojego wieku...wziela sie za sex nie biorac pod uwage odpowiedzialnosci <_< Szkoda gadac

Ja jak slysze takie cos to sie we mnie ze zlosci gotuje najchetniej sama bym takiej jednej z druga podala jakies tabletki zeby poczula,ze jak sie bierze za sex i zachodzi w ciaze to pora wziasc odpowiedzialnosc i stworzyc jak najlepsze warunki dla dziecka lub je oddac do Domu Dziecka jest tylu chetnych co wezma...Ale nie taka idiotka woli robic wszystko,zeby dziecka sie pozbyc

Te co chca to nie moga miec,a te co nie chca i robia wszystko,aby nie bylo to maja...Taka sprawiedliwosc na tym swiecie
 

Whitecoats

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
ja potepiam ta dziewczyne i sie tego nie wstydze... jak tak mozna? jest tyle par czekajacych na adopcje... tyle bezplodnych par... a taka gowniara zajdzie w wyniku ''niewinnej'' zabawy, pozniej probuje sie pozbyc albo po urodzeniu zabija...
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Zdecydowanie powinno się zacząć pokazywać filmy w szkołach na temat usuwania ciąż i konsekwencji złego prowadzenia się w czasie przebiegu ciąży – może to spowodowałoby wlanie oleju do głowy. Teraz jest naprawdę koszmarne rozluźnienie w temacie ! Wiele osób podchodzi do sprawy na zasadzie „nic się nie stanie ..” „Dobra zabawa” – włos się jeży.
 

Whitecoats

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ja mam 17 lat, ale gdybym teraz wpadła, na pewno bym dbała o ciążę, urodziła i wychowała najlepiej jak potrafię... dziecko się z powietrza nie bierze, tylko z seksu i jest konsekwencją naszego czynu a nie oddzielnym wypadkiem/.
 
Do góry