Zabił żonę po wyjściu z więzienia

Status
Zamknięty.

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Skazany za znęcanie się nad rodziną i zwolniony przez sąd z aresztu 32-letni Marek W. z Chodla (Lubelskie), po trzech dniach na wolności, zamordował swoją żonę. To kolejne po Wielkopolsce takie zdarzenie.
Jak poinformowała Anna Smarzak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, mężczyzna ugodził 30-letnią żonę nożem w szyję w trakcie awantury domowej; cios okazał się śmiertelny.

Dwójka dzieci w trakcie awantury uciekła z mieszkania, do dziadków.

Mężczyzna został zatrzymany niedaleko własnego domu, w którym doszło do zabójstwa. Był nietrzeźwy; miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Marek W. w styczniu trafił na 3 miesiące do aresztu za znęcanie się nad żoną i dziećmi. Złożył zażalenie na tę decyzję, a Sąd Okręgowy w Lublinie w czwartek uchylił areszt.

To wydarzyło się w mojej okolicy, tak się składa że mieszkam w gminie Chodel, a zamordowana kobieta była sprzedawczynią w sklepie. Najbardziej jest mi żal tych dzieci które straciły matkę a ich ojciec będzie siedział w więzieniu.
Czy gdyby odsiedział całą karę, nie doszłoby do tego?

źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1921355,11,item.html
 

SugarLoaf

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Opole
Według mnie, nawet gdyby odsiedział kare postąpił by tak samo.Wniosek stąd taki, że więzienie nic nie daje.
 

StalinPL

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Iłowa (Halbau)
Takich ludzi trzeba dać do więzienia z psychiatrykiem <_<.

Wiadomo. Raz spróbujesz robić przestępstwa i nigdy nie możesz przestać ;). Taki wychodzi morał z tego newsa :)
 

Hendo

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Kwidzyn
Zgadzam się. W tej sytuacji najbardziej ucierpią chyba dzieci. Bo jeżeli ten gościu zabił swoją żonę, to dzieci też go raczej nie obchodzą. Według mnie, takie osoby powinny trafić do więzienia z kamieniołomem. Samo więzienie nic nie da.
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
W takiej sytuacji można tylko gdybać, niedawno była podobna sprawa Jana Sz, który do uprawomocnienia się wyroku przebywał na wolności i zabił dwie osoby. Moim zdaniem sądy nie powinny wypuszczać takich ludzi, oprócz tego taka rodzina nad którą się znęcano powinna zostać objęta policyjną ochroną. Gdyby sądy i policja wykazały choćby odrobinę więcej dobrej woli nie dochodziło by do takich tragedii.
 

stefaniaa

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2009
Posty
354
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Trójmiasto
Dokładnie, dzieci wyjdą na tym najgorzej... Straciły i ojca (którego i tak nie obchodziły) a teraz matkę, i to w jaki sposób...
Nie wiem, jak człowiek może być zdolny do takich rzeczy ;/
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
jesli ktos jest skazany czy nawet oskarzony o znecanie sie nad rodzina powinien miec zakaz zblizania sie do rodziny. a juz na pewno nie powinien miec mozliwosci wracania do domu po wyjdciu z aresztu.
 

Hendo

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Kwidzyn
Taki czyn nie tylko na stracie może się skończyć, ale też na "uszkodzeniach psychicznych". Może się to odbić na dalszym życiu. Nic, tylko współczuć.
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
Ja już od dawna mówiłe że takich powinni skazywać na karę śmierci, no ale jak w polsce takie jest prawo a nie inne, to czasami lepiej samemu wymierzyć sprawiedliwość. Innej rady nie ma.
 

miki007

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
123
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Poznań
Ja się pytam po co taki kretyn w ogóle zakłada rodzinę skoro nie potrafi przystopować i się nią zając?!?! Zgadzam się z przedmówcami. W Polsce powinna być kara śmierci ale tylko na wyjątkowe przypadki np. takie jak ten... Współczuje rodzinie i przyjaciołom:(
 

Hendo

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Kwidzyn
Jeżeli tutaj w ogóle można mówić o rodzinie .. bez urazy oczywiście.
Ja również się zgadzam z tym uśmiercaniem winnych. Wielu by powiedziało, że populacja by spadła, ale czy taki zabójca na to zwraca uwagę ?
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Z innych źródeł wiem,że rodzina tego osobnika nie została przez nikogo poinformowana o jego zwolnieniu...
Ja już od dawna mówiłe że takich powinni skazywać na karę śmierci, no ale jak w polsce takie jest prawo a nie inne, to czasami lepiej samemu wymierzyć sprawiedliwość. Innej rady nie ma.
kś za morderstwo czy za znęcanie się nad rodziną?
 

makaroniarz

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Tak sądziłem misioor, że rodzina nic nie wiedziała.
Nasze sądy ponoć boją się tymczasowego aresztu, bo Trybunał w Strasburgu uważa, że go nadużywamy. A efekty są tragiczne. Człowiek jest zwalniany i morduje żonę.
 

kleopatra36

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
123
Punkty reakcji
0
Nie wiemy co mogłoby się zdarzyć gdyby odsiedział całą karę. Jeżeli znęcał się nad żoną to powinien otrzymać całkowity zakaz zbliżania się do niej. Więc zawiniło tutaj polskie sądownictwo.
Owszem Trybunał w Strasburgu uważa że nadużywamy aresztu tymczasowego i ma całkowitą rację. W innych krajach UE taki areszt musi być solidnie uargumentowany, a w Polsce za każde błahe przewinienie można trafić do aresztu. W powyższym przykładzie był on słuszny chociaż nie rozwiązał problemu więc też po części nie był zbyt dobrze uzasadniony. Powinno zreformować się całe sądownictwo, tak by każdy im dopuści się wykroczenia zastanowił się dwa razy czy naprawdę warto!!
 

Meszek

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2008
Posty
364
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Katowice
Nie wiemy co mogłoby się zdarzyć gdyby odsiedział całą karę. Jeżeli znęcał się nad żoną to powinien otrzymać całkowity zakaz zbliżania się do niej. Więc zawiniło tutaj polskie sądownictwo.

Zakaz, jak zakaz - trzeba jeszcze go skutecznie egzekwować.

Owszem Trybunał w Strasburgu uważa że nadużywamy aresztu tymczasowego i ma całkowitą rację. W innych krajach UE taki areszt musi być solidnie uargumentowany, a w Polsce za każde błahe przewinienie można trafić do aresztu. W powyższym przykładzie był on słuszny chociaż nie rozwiązał problemu więc też po części nie był zbyt dobrze uzasadniony. Powinno zreformować się całe sądownictwo, tak by każdy im dopuści się wykroczenia zastanowił się dwa razy czy naprawdę warto!!

Co do TwS, to też tak uważam. Areszt jest tylko tymczasowym rozwiązaniem, zaś w Polsce stał się drugim więzieniem i to bardzo często nie popartym dowodami. Błąd leży gdzieś wewnątrz aresztu - w procedurach i zdrowym rozsądku. Bez znajomości sprawy trudno ocenić, co konkretnie zawiniło.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
W takiej sytuacji można tylko gdybać, niedawno była podobna sprawa Jana Sz, który do uprawomocnienia się wyroku przebywał na wolności i zabił dwie osoby. Moim zdaniem sądy nie powinny wypuszczać takich ludzi, oprócz tego taka rodzina nad którą się znęcano powinna zostać objęta policyjną ochroną. Gdyby sądy i policja wykazały choćby odrobinę więcej dobrej woli nie dochodziło by do takich tragedii.

Czy jesteś pewien, że nie policja byłaby w stanie chronić wszystkie rodziny znajdujące się w takiej sytuacji? Pamiętajmy, że ma ona do wypełnienia wiele innych funkcji, w których możnaby wypowiedzieć podobne sentencje. Nie muszę chyba dodawać, co by wyniknęło z realizacji wszystkich tego typu postulatów  -  nie mogę uniknąć wrażenia, że dokładnie to, z czym stoimy czoło w czoło obecnie, czyli niewydolność. Trudno wypowiadać się w tym temacie bez znajomości statystyk, gł. powszechności patologii rodzinnych nabierających aż tak wyraziste formy, by wymagały ujęcia sprawcy. Jednak i bez tego trudno mi jakoś uwierzyć, że ktoś weźmie na siebie tą odpowiedzialość oraz trud, i zreformuje cokolwiek w omawianym zakresie...
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Wiadomo że policja nie była by w stanie chronić wszystkich rodzin, ale odrobina wysiłku ze strony organów, chociażby nie wypuszczanie takiego zwyrodnialca z aresztu mogłoby zmniejszyć liczbę ofiar. Co do wzięcia odpowiedzialności za za reformy w tym zakresie to chyba nie znalazł się polityk którego było by na to stać, niestety.
 

makaroniarz

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Owszem Trybunał w Strasburgu uważa że nadużywamy aresztu tymczasowego i ma całkowitą rację. W innych krajach UE taki areszt musi być solidnie uargumentowany, a w Polsce za każde błahe przewinienie można trafić do aresztu. W powyższym przykładzie był on słuszny chociaż nie rozwiązał problemu więc też po części nie był zbyt dobrze uzasadniony. Powinno zreformować się całe sądownictwo, tak by każdy im dopuści się wykroczenia zastanowił się dwa razy czy naprawdę warto!!

Zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Mamy problem z całym systemem sądownictwa. Szkoda tylko, że przez to giną ludzie. Wydaje mi się, że problem z tymczasowym aresztowaniem jest taki, że kiedy jest uzasadnione to się go nie stosuje, kiedy za to nie jest to wręcz przeciwnie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry