Z VISTA NA XP

Dex188

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2006
Posty
903
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Warszawa:) okolice
Witam, nie widziałem takiego tematu:) jak był to przepraszam.

Kupiłem jakieś 3 miechy temu laptopa ASUSa ;] i mam tam windowsa Viste.....
Jest to jednym słowem porażka jak dla mnie;/ durne okienka co 5 min wyskakują "czy chcesz to skopiować??" "czy aby na pewno??" ;/ rany, połowa rzeczy nie działa bo nie jest pod viste, a na necie trzeba szukać z 3 dni żeby znaleść pod ten "super" system;/ jedyny plus to chyba to że można z karty np: SD zrobić dodatkową pamięć, ale nie jest mi potrzebna bo grata kompa nie mam:) jest wystarczający pod moje potrzeby.
I mam taki problem chciałem wrzucić windows xp ORYGINAŁA to mi pisze ze sie nie da że jakaś blokada;/ i może być tylko Vista. Czy to trzeba coś zmieniać czy co???? żeby sie dało wrzucić xp???
 

marengo

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
zanim zaczniesz to robić - popatrz czy będą sterowniki pod XP.
Może zajść konieczność wkomponowania do nośnika sterownika SATA do dysku
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Nie ma lekko. Kiedyś szukałem coś o tym, i Vista będzie miała spore problemy z drugim systemem. Łatwiej podobno jest zainstalować 2000, a potem XP. Sporo kombinowania jest z tym ogólnie. Chyba najłatwiej byłoby format zrobić...Ale jak znajdę gdzieś w historii, to podrzucę tę stronę do opisu instalacji...
 

bart86

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
96
Punkty reakcji
1
Wiek
38
można zrobić downgrade z visty do xp poszukaj w google
 

uzzo

Małpiszon mądrości
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
2 984
Punkty reakcji
26
Miasto
z piekła rodem
laptopy z visty na xp tez beda chodzic tylko trzeba sie naszukac

xp nie zaistalujesz bo

po
1- musisz zmienic w biosie opcje dyskow- juz nie pamietam jaka pogrzebaj to znajdziesz
2- sterowniki znajdziesz, czasem starsze podchodza a czasem uniwersalne - metoda prob i bledow
3- jak masz viste to spisz z manedzera urzadzen wszytkie urzadzenia masz- znacznie szybciej znajdziesz stery do niego

to tyle

PS robilem chyba sporo takich rzeczy i najgorzej bylo z HP i z niektorymi modelami toschiby to moje zdanie
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
możesz tez kupic nowy twardy dysk i wgrać xp ale to nie opłacalne raczej. za przeinstalowanie visty na xp w sklepie zapłaciłem 80 zł tylko nie kazde chca to robić
 

uzzo

Małpiszon mądrości
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
2 984
Punkty reakcji
26
Miasto
z piekła rodem
możesz tez kupic nowy twardy dysk i wgrać xp ale to nie opłacalne raczej. za przeinstalowanie visty na xp w sklepie zapłaciłem 80 zł tylko nie kazde chca to robić
no jasne po co?

ma dysk w laptopie wiec wydatek taki jest spory, smialo mozesz miec dwa windowsy na laptopie pod warunkiem ze jest to dobry laptop

do tego trzeba miec nerwy i cierpliwosci

wszytko bedzie smigac tym bardziej ze ma dosc popularny model

wiec to nie jest az taka wielka filozofia z visty wgrac xp? zwykly format i instalujesz potme sie bawisz z sterownikami i tyle
 
Do góry