Z mat-geo na mat-biol-chem?

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Jest problem xD
otóż, wybrałam się do liceum o profilu mat-geo z elemntami rozsz. fizyki, matma i fizyka mi odpowiadają, ale geografia to tragedia <_<
w sumie od zawsze była mi obojętna, i poszłam na ten profil drogą eliminacji...
od dziecka lubiłam biologię, ale nie poszłam od razu na ten profil ze względu na chemię, miałam w gim. taką nauczycielkę, która niczego nas nie potrafiła nauczyć. :/
We wrześniu, w ciągu pierwszych dwóch tygodni przerobiliśmy na chemii caly materiał z gimn. , jak się okazało, wcale nie trudny.
Co do geografii... facet , który uczy tego przedmiotu jest w porządku, na sprawdzianach daje nam próbne matury :] 6stron A4, mamy napisać w 45min.
Z jednej strony to przegięcie, a z drugiej przygotowuje nas do tego egzaminu...
i tutaj pojawia się problem.
Nie jestem przekonana do geografii i do tego, czy chcę ją zdawać na maturze. :/
a w 3 LO odejdzie mi i biologia, i chemia.. więc mimo wszystko geografię pewnie bym zdawała. :]
Na dzień dzisiejszy mam między 3/4 , ale to już nie o to chodzi, tylko, że nie sprawia mi to przyjemności... a chodzi o moją przyszłość. Chciałabym iść na studia związane z biologią czy chemią i może nie konkretna medycyna, ale biotechnologia itp.
a do tego potrzebna mi rozsz. biologia i chemia...
Mimo wszystko nie jestem pewna w 100% . Czy ktoś mogłby mi doradzić czy jest sens przenosić się na mat-biol-chem, po pierwszym semestrze?
Albo jakie kierunku studiów mogę wziąć pod uwagę będąc na mat-geo? za wyjątkiem ekonomii, bo to odpada już na wstępie...
z góry dziękuję (;
 

Madzia1983

Księżniczka Króla :)
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
2 351
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Południe Polski- Śląsk-Tychy
Ja myślę, że jeśli nie czujesz się dobrze w tej klasie o takim profilu to jest sens zmiany, zwłaszcza jeśli chcesz zdawać biologię lub chemię na maturze. Możesz też zostać w tej klasie i po prostu chodzić na korki z bioli i chemii i tam przygotowywać się do matury z tych przedmiotów. To zależy już od Ciebie, jak Ty się czujesz i czy dasz radę pewną część materiału potrzebną na maturze przygotować sama w pewnym stopniu...
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
32
Miasto
Kaer Morhen
Chodzę na siatkówkę z dziewczyną, która pierwsze półrocze w I klasie chodziła na mat-inf, po czym przeniosła się na mat-geo. Teraz przygotowuje się do matury i mówi, że to przeniesienie się to była najlepsza rzecz, jaką zrobiła. Także myślę, że o ile jest to możliwe, to też powinnaś się przenieść - nie warto przekreślać sobie marzeń o przyszłości przez taką jedną mała pomyłkę, którą można jeszcze skorygować.

Na pewno będziesz musiała nadrobić trochę materiału z chemii i biologii, ale teraz święta będą, później ferie, dasz radę :)
Trzymam kciuki :)
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Jest też problem co do języka. :/
klasa mat-biol-chemu, ma angielski i niemiecki, a ja angielski i francuski...
i tutaj pewnie też pojawi się problem, chociaż nie byłam z tym u dyrektora. :/
jeszcze...
sama nie wiem co robić... a mógłby ktoś doradzić mi jakieś możliwe kierunki studiów po mat-geo?
 

Madzia1983

Księżniczka Króla :)
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
2 351
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Południe Polski- Śląsk-Tychy
Jeśli masz smykałkę do języków to nie powinno być problemu, pół roku nadrobisz szybko.Ja w LO musiałam nadrabiać dwa lata z włoskiego i też aż tak źle nie było ;)
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Do kogo idzie się z prośbą o przeniesienie?
Najpierw do mojej wychowawczyni? czy od razu do dyrektora?
 

marlena27061992

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
aktualnie jestem na profilu językowym(1 rok liceum) . jednak to nie to . mam mniej niż tydzień na zaliczenie 3 przedmiotów . mianowicie biologia, chemia, łacina . czy to w ogóle jest możliwe ? Chciałabym iść póżniej na UMwB . nie jestem w tym w 100% utwierdzona ale ... chyba to jest to . Czy ktoś mial taką sytuację i mógłby mi coś na ten temat powiedzieć ? z góry dziękuję; )
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Geodezja i kratografia ;>

no właśnie, to są kierunki w których się kompletnie nie widzę :]
nie chce mieć nic do czynienia z geografią, a bieganie po polach i mierzenie działek pod budowę etc. też nie należy do sfery moich marzeń :]
 
Do góry