Z czego chcielibyście postrzelać w Polsce?

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
Ja generalnie nie rozumiem ludzi, którzy wolą wyroby ręczne. Przecież wiadomo, że maszyny są bardziej precyzyjne
Niby tak, ale są osoby które cieszą się prestiżem wyrobu ręcznego i doceniają wysiłek jaki ktoś włożył w stworzenie danego produktu


corka napisał:
ale jest też wiele marek, które sobie radzą na poziomie topowych marek zachowując przy tym stosunkowo niskie ceny. W naszym kraju jest sporo takich marek.
Jakie masz na myśli?
 

Groska

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
Dbałość o szczegóły wykonania, celność, no i oczywiście cena będzie tu miała wielkie znaczenie.
a to nie są już jakieś sprzęty dla koneserów, kolekcjonerskie? taka ręczna robota zazwyczaj kojarzy mi się z czymś takim

golgi napisał:
może niektóre wiatrówki chociaż się składa ręcznie, może któreś czeskie?
dlaczego sądzisz, że czeskie?
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Niby tak, ale są osoby które cieszą się prestiżem wyrobu ręcznego i doceniają wysiłek jaki ktoś włożył w stworzenie danego produktu
mnie jednak bardziej cieszy gdy produkt jest dobry a nie wykonany z trudem.


Volian napisał:
Jakie masz na myśli?
na przykład fjord nansen albo texar.


Groska napisał:
a to nie są już jakieś sprzęty dla koneserów, kolekcjonerskie? taka ręczna robota zazwyczaj kojarzy mi się z czymś takim
z tym i z zawyżoną ceną w stosunku do jakości. No ale jeśli się mylę to mnie poprawcie i uświadomcie.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Groska napisał:
a to nie są już jakieś sprzęty dla koneserów, kolekcjonerskie? taka ręczna robota zazwyczaj kojarzy mi się z czymś takim
A Victorinox i leatherman?


corka napisał:
mnie jednak bardziej cieszy gdy produkt jest dobry a nie wykonany z trudem.
Z drugiej strony takie ręcznej roboty narzędzia/rzeczy są ciężej dostępne, bo mało któremu sklepowi opłaca się to trzymać na wystawie


corka napisał:
na przykład fjord nansen albo texar.
FN robiąc tak wiele produktów nie sądzisz że stał się produkcją masową i ta jakość już nie jest tak wysoka jak być powinna?
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
A Victorinox i leatherman?
victorinox i leatherman są ręcznie robione?! Wow, nawet nie wiedziałam!!!


Volian napisał:
Z drugiej strony takie ręcznej roboty narzędzia/rzeczy są ciężej dostępne, bo mało któremu sklepowi opłaca się to trzymać na wystawie
a co to ma do trzymania? Taki towar trzeba jakoś specjalnie przechowywać czy co?


Volian napisał:
FN robiąc tak wiele produktów nie sądzisz że stał się produkcją masową i ta jakość już nie jest tak wysoka jak być powinna?
Absolutnie nie - miałam styczność z wieloma produktami tej marki i uważam, że są świetni!
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
victorinox i leatherman są ręcznie robione?! Wow, nawet nie wiedziałam!!!
Gdzieś widziałem taki filmik z militaria.pl z wystąpieniem szefa bodajże leathermana i coś tam było właśnie o tej ręcznej robocie mówione. Znajdę to podrzucę


corka napisał:
a co to ma do trzymania? Taki towar trzeba jakoś specjalnie przechowywać czy co?
Chodziło mi o to, że trzeba taki produkt odkupić od osoby która go zrobiła, a więc zamrozić ileś gotówki na nie wiadomo jak długi czas, bo przecież nie od nas zależy kiedy dana rzecz zostanie sprzedana


corka napisał:
Absolutnie nie - miałam styczność z wieloma produktami tej marki i uważam, że są świetni!
A sama jakiś ich sprzęt masz?
 

Groska

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
2
corka napisał:
victorinox i leatherman są ręcznie robione?! Wow, nawet nie wiedziałam!!!
Ja też szczerze mówiąc nie...teraz muszę przyznać, że cena jest niewielka za taki hand-made

corka napisał:
Absolutnie nie - miałam styczność z wieloma produktami tej marki i uważam, że są świetni!
Też tak sądzę, Fjord Nansen wcale nie leci na ilość. Ja byłam pod wrażeniem jakości wykonania ich namiotów i śpiworów.

Volian napisał:
Gdzieś widziałem taki filmik z militaria.pl z wystąpieniem szefa bodajże leathermana i coś tam było właśnie o tej ręcznej robocie mówione. Znajdę to podrzucę
Znalazłeś może ten filmik? Chętnie zobaczę. Pokazują może jak wygląda proces ręcznej produkcji?

Volian napisał:
Chodziło mi o to, że trzeba taki produkt odkupić od osoby która go zrobiła, a więc zamrozić ileś gotówki na nie wiadomo jak długi czas, bo przecież nie od nas zależy kiedy dana rzecz zostanie sprzedana
No to w takim razie stać na nie tylko dobre sklepy, które cenią kunszt wykonania.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Groska napisał:
Ja też szczerze mówiąc nie...teraz muszę przyznać, że cena jest niewielka za taki hand-made
Żeby nie był gołosłownym macie filmiki https://www.youtube.com/watch?v=cbR6RfEyxFs i tam jest urywek z procesu produkcji. Warto poszukać też sobie po internecie więcej informacji, bo te toole są na prawdę bardzo dobrze wykonane. Co do innych filmów o tej marce to jak mi wejdą przed oczy na yt to też wrzucę na forum :)


Groska napisał:
Też tak sądzę, Fjord Nansen wcale nie leci na ilość. Ja byłam pod wrażeniem jakości wykonania ich namiotów i śpiworów.
Jaki ich śpiwór polecasz? Teraz widziałem że są przeceny na takie rzeczy na militariach i warto byłoby coś skompletować do lata po lepszych cenach
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Żeby nie był gołosłownym macie filmiki i tam jest urywek z procesu produkcji. Warto poszukać też sobie po internecie więcej informacji, bo te toole są na prawdę bardzo dobrze wykonane. Co do innych filmów o tej marce to jak mi wejdą przed oczy na yt to też wrzucę na forum
i mają 25 lat gwarancji. To też warto dodać bo na pewno dla wielu osób to bardzdo istotna informacja.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
Jaki ich śpiwór polecasz? Teraz widziałem że są przeceny na takie rzeczy na militariach i warto byłoby coś skompletować do lata po lepszych cenach
Ten wygląda dobrze : https://www.militaria.pl/fjord_nansen/spiwor_fjord_nansen_kjolen_xl_23005_fn_p73751.xml


corka napisał:
i mają 25 lat gwarancji. To też warto dodać bo na pewno dla wielu osób to bardzdo istotna informacja.
To chyba każdy wie, ale jak nie to warto dodać, że niektóre modele mają dożywotnią gwarancję.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Ten wygląda dobrze :
Cenowo faktycznie super to wygląda. A o polarowych śpiworach co myślisz? Podobno są bardzo dobrym wyborem na lato.


samoyed napisał:
To chyba każdy wie, ale jak nie to warto dodać, że niektóre modele mają dożywotnią gwarancję
O tym nie widziałem :D które modele są objęte dożywotnią gwarancją?
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Cenowo faktycznie super to wygląda. A o polarowych śpiworach co myślisz? Podobno są bardzo dobrym wyborem na lato.
tylko pod taki śpiwór to chyba potrzeba maty nie?


samoyed napisał:
To chyba każdy wie, ale jak nie to warto dodać, że niektóre modele mają dożywotnią gwarancję.
leatherman? A nie pomyliło Ci się z victorinoxem?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
tylko pod taki śpiwór to chyba potrzeba maty nie?
A pod inny sobie maty nie podłożysz? Zawsze to izolacja od podłoża, a karimata FN chyba 18zł


corka napisał:
leatherman? A nie pomyliło Ci się z victorinoxem?
Właśnie na początku też tak pomyslałem. Może jakiś praktyczny przykład by rozwiał wątpliwości
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
A pod inny sobie maty nie podłożysz? Zawsze to izolacja od podłoża, a karimata FN chyba 18zł
KArimata jest zdecydowanie tańsza od maty ale mata jest o wiele bardziej wygodna i lepsza dla nerek itp.


Volian napisał:
Właśnie na początku też tak pomyslałem. Może jakiś praktyczny przykład by rozwiał wątpliwości
chyba jednak pomyłka;] Szwajcarzy dają dożywotnią a leatherman 25 lat
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
chyba jednak pomyłka;] Szwajcarzy dają dożywotnią a leatherman 25 lat
Bardzo dobre jest też to że nie musimy posiadać paragonu żeby oddać takiego leathermana na gwarancje



samoyed napisał:
KArimata jest zdecydowanie tańsza od maty ale mata jest o wiele bardziej wygodna i lepsza dla nerek itp.
Dokładnie tak, ale przy wyborze izolacji przed długą wędrówką z plecakiem ważny jest każdy kilogram, a karimata jest znacznie lżejsza niż mata samopompująca
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
Bardzo dobre jest też to że nie musimy posiadać paragonu żeby oddać takiego leathermana na gwarancje
Wyroby są na tyle świetne i rozpoznawalne, że sprzedawca od razu będzie wiedział co wyszło z ich fabryki a co z chińskiej.


Volian napisał:
Dokładnie tak, ale przy wyborze izolacji przed długą wędrówką z plecakiem ważny jest każdy kilogram, a karimata jest znacznie lżejsza niż mata samopompująca
Zgadzam się w pełni ale można odpuścić kilka par koszulek, swetrów i spodni zabrać wszystko X2 a dzięki temu zyskać sporo kilogramów zapasu na zabranie maty i wygodne spanie w terenie. NIema nic gorszego jak po wyczerpującym dniu w terenie się nie wyspać.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Wyroby są na tyle świetne i rozpoznawalne, że sprzedawca od razu będzie wiedział co wyszło z ich fabryki a co z chińskiej.
czasem na pierwszy rzut oka nie zobaczysz. Trzeba się naszukać :p


samoyed napisał:
Zgadzam się w pełni ale można odpuścić kilka par koszulek, swetrów i spodni zabrać wszystko X2 a dzięki temu zyskać sporo kilogramów zapasu na zabranie maty i wygodne spanie w terenie. NIema nic gorszego jak po wyczerpującym dniu w terenie się nie wyspać.
Oczywiście, że masz rację. Ja zabieram zawsze 2 pary spodni, 3 koszulki i bielizne i 1 bluze i 1 sweter i jest miejsce na matę
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
czasem na pierwszy rzut oka nie zobaczysz. Trzeba się naszukać :p
Jak dobra podróba to faktycznie ciężko znaleźć różnicę, ale spec w serwisie powinien od razu zauważyć, chociażby po jakości stali.


corka napisał:
Oczywiście, że masz rację. Ja zabieram zawsze 2 pary spodni, 3 koszulki i bielizne i 1 bluze i 1 sweter i jest miejsce na matę
Ja ograniczam też wagę poprzez zabranie takiego szybko schnącego ręcznika zamiast zwykłych.
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Jak dobra podróba to faktycznie ciężko znaleźć różnicę, ale spec w serwisie powinien od razu zauważyć, chociażby po jakości stali.
ale że chodzi tutaj o właściwości mechanice ?



Volian napisał:
Ja ograniczam też wagę poprzez zabranie takiego szybko schnącego ręcznika zamiast zwykłych.
to są takie na rynku ? z jakiego materiału są zrobione?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
to są takie na rynku ? z jakiego materiału są zrobione?
Zobacz opis, bo bez sensu jest go przepisywać. W każdym razie chwilę po wyschnięciu i rozwieszeniu ręcznik jest gotowy do zwinięci i spakowania będąc w pełni suchym


kotka10 napisał:
ale że chodzi tutaj o właściwości mechanice ?
Chodzi tutaj o podróby, które są tak dobrze wykonane, że tylko spec odróżni je od oryginału, a człowiek nieznający się na rzeczy i kupujący z dala od prawdziwych sprzedawców kupi bubel za 1/4 ceny oryginału
 
Do góry