XBox 360, PlayStation 3 oraz Wii... Co wybrać?

K.A.D.

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Szczecin
Zastanawiam się nad kupnem w niedalekiej przyszłości (około 1,5 miesiąca) konsoli. Nie mam o nich bladego pojęcia, więc proszę o pomoc w wyborze najlepszej i proste opisy (dosłownie mówiąc: jak dla laika). Mile widziane są suche fakty (grafika, dźwięk, akcesoria dodatkowe, ceny, ilość gier i inne możliwości i parametry), oraz opinie posiadaczy. Proszę też napisać jakie dodatkowe urządzenia (np.: telewizor itd.) są potrzebne do funkcjonowania, zarówno podstawowego jak i wyższej jakości (cena nie gra zbyt dużej roli), oraz ile i jakie gry są/będą na te konsole dostępne. Z góry dziękuję za pomoc i rady ;)
 

tirintirin

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
164
Punkty reakcji
0
Miasto
dolny slask
Nie jestem zbytnio dobra w tym temacie. Znam sie tyle co podslucham od meza. Ma ona wszytskie przez ciebie wtymienione konsole i jest zapalonym graczem. Postaram sie odpowiedziec o kazdej znich przynjamniej kilka slow.
Xbox 360 z tego co wiem nic specjalnego, bardzo sie nagrzewa i dosc glosna konsola. Gier malo (oczywiscie to kwetsia wzgledna i zalezna od ilosci czasu przeznaczonego na granie), u nas w domu uzywana dosc zadko, ale maz nie gra w gry typu samochodowki, wiec nie wiem jak sie to ma do takiego typu gier. Wiem, ze zakupil jakis monitor pod ta kosole, ale nie wiem czy to po to by byl lepszy obraz czy ta kosola tego wymaga.
Wii to chyba zakpu glownie dla mnie. Fajne dla kobiet i dzieciakow. Dobra zabawa dla grypy osob. Moj maz nie uzywa.
Playstation 3 chyba najlepszy zakup wg mnie.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Xbox 360 z tego co wiem nic specjalnego, bardzo sie nagrzewa
Wersję 65 nm - z poprawionym chłodzeniem już nie, po 6h grania moja konsola była zimna.

Bzdura. Tutaj przewagę ma XBOX 360 (Wii się nie interesuję). Znacznie większą biblioteka gier niż w przypadku PS3, więcej exclusivów. Chociażby takie gry jak PGR, Forza 2, Bioshock, Assassin's Creed, Test Drive Unlimited, Lost Planet, Turok, Halo 3, Gear of War (za kilka miesięcy kolejna część), MASS EFFECT, Orange Box, COD4 to same perełki na te cudo. To oczywiście nie wszystkie gry. Wystarczy wejść na Allegro i porównać z grami na konsolę Sony - o wiele więcej w przypadku x0.

Poza tym, tańsza konsola (do wyboru kilka wersji), tańsze gry, według mnie lepszy pad (jest wygodniejszy), HeadSet w zestawie z konsolą, wibracje w padzie, których brak w Sixaxis (a za nowego Duala3 trzeba będzie znowu zapłacić).
 

tirintirin

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
164
Punkty reakcji
0
Miasto
dolny slask
Bzdura. Tutaj przewagę ma XBOX 360 (Wii się nie interesuję). Znacznie większą biblioteka gier niż w przypadku PS3, więcej exclusivów. Chociażby takie gry jak PGR, Forza 2, Bioshock, Assassin's Creed, Test Drive Unlimited, Lost Planet, Turok, Halo 3, Gear of War (za kilka miesięcy kolejna część), MASS EFFECT, Orange Box, COD4 to same perełki na te cudo. To oczywiście nie wszystkie gry. Wystarczy wejść na Allegro i porównać z grami na konsolę Sony - o wiele więcej w przypadku x0.
Masz zapewne racje, ja wypowiadalam sie na ten temat nie jako znawca, ale jako obserwtor meza. Dla niego najlepsza konsola bylo PS2, natomiast z Xbox 360 nie jest tak zadowolony. Gry, ktore wymieniles owszem juz skonczyl i mimo to uwaza ze to malo. Jak juz powiedzialam wczesniej ilosc kazdy powinien okreslic indywidualnie.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Gry, ktore wymieniles owszem juz skonczyl i mimo to uwaza ze to malo. Jak juz powiedzialam wczesniej ilosc kazdy powinien okreslic indywidualnie.
Mało? Ale i tak zdecydowanie więcej niż w przypadku PS3. Napisałem, że to nie wszystkie gry, wybrałem te najwyżej oceniane zarówno przez graczy jak i redaktorów serwisów, prasy o grach.

BTW musisz mieć bogatego męża, albo gra na kopiach. :kwasny:
 

Dezaba

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2007
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Rybnik
Oj nie zgadzam się z wami!!
Zacznę od 360 - mało gier to po 1, po 2 produkt MICROSOFT'u, po 3 głównie gry tworzy właśnie
MICROSOFT lecz inni producenci też już zaczęli produkować!!
Wii jest - moim zdaniem - do du*y strasznie mało gier, słaba jakość jeśli chodzi o grafikę!!
PS3 stanowczo przechwalone - kilka minusów, kilka zalet!!
Najpierw plusy - jest najtańszym odtwarzaczem Blu-Ray na rynku, jest najlepszy w porównaniu
z dwoma wyżej wymienionymi, posiada 9 rdzeni co mówi nam że jest to wypasiony sprzęcik!!
Lecz nie brak mu minusów - jednym z większych jest brak kompatybilności z wcześniejszą/ymi
wersjami konsoli, jak na razie mało gier!! Noo myślę że to tyle, osobiście jak narazie odradzam
kupno jakiej kolwiek z nich!!
Pozdro
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Zacznę od 360 - mało gier to po 1, po 2 produkt MICROSOFT'u, po 3 głównie gry tworzy właśnie
MICROSOFT lecz inni producenci też już zaczęli produkować!!
Idź stąd! Takim pisaniem zaśmiecasz forum lolu.
 

Dezaba

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2007
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Rybnik
Idź stąd! Takim pisaniem zaśmiecasz forum lolu.

Sam/Sama stąd idź dziecko NEO, każdy ma prawo się wypowiedzieć, a jeśli pracujesz
dla MICROSZITU lub masz 360 lub poprostu jesteś fanem/fanką MICROSZITU
to sie idź poskarżyć Gates'owi!! Szukasz dziury w cały, a że 360 jest do bani to
wszyscy wiedzą tak samo jak do bani jest VISTA, a raczej WIŚTA :D :D
K.A.D. szuka porad, a ty tylko sobie posta nabijasz de**lu za**bany!! :p
K.A.D. decyzja należy do ciebie, poszukaj na necie wpisując w google
np. komentarze ps3 albo coś takiego, narazie jednak radze ci poczekać tak z 6 - 12
miesięcy (ps3) jak się uprzesz na Wii to wiedź że popełniasz duży błąd, no chyba że
to do dziecka, bo nie przeglądałem jeszcze twojego profilu!!
360 sobie odpuść, wszyscy wiedzą jakie są produkty MICROSOFTU!!
Pozdro

PS zaśmieca to np. zytka <--- sorry ale sie nawinełaś
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
W Ps3 jest super grafika :yahoo:
Również Xbox, a w niektórych grach lepszą.

Sam/Sama stąd idź dziecko NEO, każdy ma prawo się wypowiedzieć,
Tak, ale Twoje argumenty są na poziomie dziecka z piaskownicy.

a że 360 jest do bani to
wszyscy wiedzą.
Wszyscy, czyli kto? Przeprowadzałeś jakieś badania na ten temat? Skąd masz takie informacje?

tak samo jak do bani jest VISTA, a raczej WIŚTA
360 sobie odpuść, wszyscy wiedzą jakie są produkty MICROSOFTU!!
Nijak ma się to do tematu. Nie wszystkie produkty Sony są świetne.
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Polecam Commodore C64/128 - w porównaniu do powyższych ma same zalety, i to zrówno u singli jak i w parach.
A mianowicie:
- tani
- nie wymaga Net -a
- nie przegrzewa się nawet po miesiącu stałego grania
- tani osprzęt
- mały pobór prądu
- gier od groma i ciut- ciut
- masa kultowych tytułów
- niezawodny
A także:
- małe ryzyko utraty kontaktu z rzeczywistością
- duża szansa na utrzymaniu kontaktu z partnerem
- niskie rachunki za prąd

Alternatywą jest Atari 64/128.
Pozdrawiam - ja. :p
 

Malarz

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
136
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Konin/Dortmund
PS3 kup mam i ciągle se moiwe że dobrze wybralem.W tej konsoli teraz same nowe gry wychodzą teraz ma być GTA 4 pierwsza na Ps3.kupuj PS3!!
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Na X0 także będzie GTA IV i to już nie długo bo 28 kwietnia (bodajże). :)
 

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
Wii odradzam, bo jest dla dzieci. Jak bym miał kupować konsole to chyba X-BoX bo ma lepsze gry, ciekawsze produkcje tam trafiają. Nie wiem co ma do rzeczy, to że jest Microsoft. Jednak z tego co się orientuje to na X-Boxie się są droższe gry niż na PS3.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Jednak z tego co się orientuje to na X-Boxie się są droższe gry niż na PS3.
Ceny sklepowe gier są takie same.
winkhp7.gif
 
Do góry