Wyzwanie fotograficzne - Zwyczajnie o niezwyczajnym

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Temat wyzwania:

Zwyczajnie o nie zwyczajnym.

Zapraszam do zabawy.

Zasady(zasady komentowane są w wątku: http://www.forumowisko.pl/topic/156621-wyzwania-fotograficzne/):
1. Zarzucam tematem wyzwania fotograficznego.(potem może się to zmienić póki co zostawiamy tak w formie testu).
2. Możecie dodawać swoje zdjęcia w temacie, pisząc po prostu posta ze zdjęciem(zdjęcie plus krótki podpis).
3. Już można głosować, bez sensu głosować na jedno zdjęcie, więc mam nadzieję że wałków nie będzie. Głos uzasadniamy dlaczego tak dlaczego nie, trochę się trzeba rozpisać, ale jak ktoś napisze, że zdjęcie po prostu mu się podoba najbardziej to spoks. Nie każdy musi być znawcą fotografii :)
4. w momencie dodania czwartego zdjęcia do aktualnego wyzwania, rozpoczyna się 7 dniowe odliczanie. Po upłynięciu tych siedmiu dni podsumowujemy punkty i zarzucam nowy temat.
następuje znów punkt 1.
 

Szkarłatna

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
198
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Toruń - okolice
A może rozwiń trochę temat? Rozumiem o co (chyba) ci chodziło, ale dobrze by było gdybyś dodał od siebie jeszcze parę słów
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
chodzi o to żeby np zwyczajne zdarzenia czy też rzeczy ująć na ciekawym i oryginalnym kadrze, jakaś inna koncepcja.

przykładem może być długopis, ale w jakimś niezwykłym miejscu, np za uchem. Chodzi o oryginalny pomysł i kadr :)

i w drugą stronę, żeby coś nietuzinkowego wydało nam się najnormalniejsze na świecie ;)
 

Szkarłatna

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
198
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Toruń - okolice
Praca nr. 1

Na zdjęcie jest kot ( jak pewnie wszyscy zauważyli ). Ale chodziło mi o to, że nie jest to tylko zwierze myślące o jedzeniu, ale też mające uczucia. Jest zmęczony, można powiedzieć, że wręcz zastanawia się nad czymś, a przez stonowane kolory i niebo odbijające się w szybie mamy właśnie takie wrażenie.
Mam nadzieję, że moja praca nie będzie jedyna :)
Ze zniecierpliwieniem czekam na prace moich rywali
 

Attachments

  • DSC00003.JPG
    DSC00003.JPG
    855,6 KB · Wyświetleń: 13

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Powiedziałem a, muszę powiedzieć b.

Praca number Dwa.

Zwyczajna sytuacja, niezwyczajny kadr. Czyli jak na imprezie zrobić zdjęcie które skłania do reflekcji.

66639920.jpg
 

julka1989

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legnica
"Kajdanki - przyrząd służący do obezwładniania człowieka, poprzez ograniczenie swobody ruchów jego kończyn. "
Czy aby napewno? :D
 

Attachments

  • nieokiełznana.jpg
    nieokiełznana.jpg
    154,5 KB · Wyświetleń: 13

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
dobra, są 3 zdjęcia jest w czym wybierać(no ja wybieram z 2 ale trzeba to ruszyć :) )

Jak dla mnie zdjęcie julki przemawia najbardziej, dlaczego ? oto właśnie dlaczego:

- Kajdanki, wpół nagie w pół ubrane - czyli ich rola bywa różna
- Czarno biała kompozycja bardzo pasuje.
- Czarne plamy także zmuszają do myślenia i zastanowienia, dlaczego akurat kluczyki są ubabrane - może to ten który spina i ma kluczyk do wolności jest tym złym.
- i co najważniejsze, na pierwszy rzut oka zwykłe zdjęcie, ale wciąga ;) niezwyczajnie o zwyczajnym jak najbardziej :)
 

Szkarłatna

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
198
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Toruń - okolice
Tak, zdjecie Juli jest bardzo ciekawe i dwuznaczne :p
bardzo podoba mi się ono, ale z glosowaniem poczekam jeszcze trochę (może znajdą się tu jeszcze jakieś prace?)
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
'Może gdyby klamerkami języki wszelkie spiąć, mniej głupoty, bezsensownych działań i wypowiedzi byłoby na świecie.' Może.
 

Attachments

  • SDC19762.JPG
    SDC19762.JPG
    525,1 KB · Wyświetleń: 15

Szkarłatna

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
198
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Toruń - okolice
Głosuję na zdjęcie Radioaktywnej
Dlaczego?
Bo na pewno najbardziej oryginalne, a do tego musiała się trochę namęczyć by je zrobić. No i jak najbardziej pasuje do tematu
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
ja jestem za zdjęciem "Szkarłatna"-ej
Oczywiście (w oknie nie ma chmurek, a zdjęcie wydaję się być ciemne, ale to tylko taka wzmianka) obok dobrego (moim zdaniem) planu (fenomenalna biała ściana z czarnym kolorem kota, genialnie podkreśla jego kształty nawet na tym krótkim odcinku), warto zaznaczyć, że moment z życia zwierzęcia został odpowiednio i ciekawie ujęty, no i sam model, na początku myślałem, że on przygotowuje się do skoku, ale z drugiej strony może być też jak napisała autorka zmęczony.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
głosuje na zdjęcie radioaktywnej, z racji tego iż imo najbardziej oddała charakter tematu, jest najbardziej kreatywne i pomysłowe. :)
 
Do góry