Wystrój pokoju 18-latki

plug_in_baby

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Witam wszystkich!


Chciałabym zmienić wystrój swojego pokoju.
Obecne meble i kolory wybrane były parę lat temu, miałam 12-13 lat. Niedługo kończę 18 i chciałabym, żeby mój pokój wyglądał doroślej, nowocześniej. Marzy mi się coś w stylu rockowym, ale też romantycznym.
Niestety nie mam funduszy na nowe meble. Chciałabym obkleić te zielone elementy okleiną; co sądzicie? Nie znam się na tym i nie wiem czy nie będzie odłazić? Jakie kolory polecacie? Co z dodatkami? Myślałam nad dekoracjami decoupage. Jedyne co wiem na pewno to, to że dywan (na zdjęciach zwinięty) ląduje na śmietniku, bo jest okropny! Ustawienia mebli raczej nie da się zmienić; próbowałam, ale ponieważ kształt pokoju jest jaki jest, to zostało po staremu.


Proszę o opinie i pomysły jak wy zmienilibyście taki pokój.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    74,7 KB · Wyświetleń: 41
  • 2.jpg
    2.jpg
    85,9 KB · Wyświetleń: 41
  • 3.jpg
    3.jpg
    67,6 KB · Wyświetleń: 41
  • 4.jpg
    4.jpg
    77 KB · Wyświetleń: 34
  • 5.jpg
    5.jpg
    74 KB · Wyświetleń: 43
  • 6.jpg
    6.jpg
    67,8 KB · Wyświetleń: 42
  • pok.png
    pok.png
    6,4 KB · Wyświetleń: 43
M

marek2212

Guest
Rockowy i romantyczny, to tak jak mieć jabłko i zjeść jabłko na raz. Raczej za wiele nie pokombinujesz z tym pokojem, możesz walnąć jakieś fajne graffiti na ściany jeśli chcesz i porąbać meble siekierą :p.

Ewentualnie rozlej trochę wina po ścianach na jakiejś imprezie i pokój nabierze trochę charakteru ;).

Pamiętaj żeby wino było tanie
biggrin.gif
.
 
M

Marjeretka

Guest
Skoro nie możesz zmienić mebli, ani ich ustawienia, zacznij od rzeczy z pozoru mniej ważnych - pozbądź się firanki i zasłon na rzecz rolety, do tego na jednej ścianie możesz przykleić tapetę, a resztę pomalować na jakiś jasny pogodny kolor (to będzie ten element romantyczny), dodaj też jakieś naklejki w kontrastowym odcieniu, albo plakaty (to ten element rockowy), fajnie by było, gdybyś wersalkę zastąpiła łóżkiem - pochodź po lamusach i komisach, czasami można znaleźć tam niedrogie ładne meble :) Możesz zajrzeć też na n-design.pl i podpatrzeć niektóre rozwiązania, a nuż znajdziesz coś, co możesz zastosować w Twoim pokoju?
 

holenderka

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Jeśli nie możesz zmienić mebli, poszukaj rozwiązań, które podpowiedzą Ci, jak zmienić te stare. Kiedyś zmieniłam tak wygląd komody - i nie jakąś okleiną, a najzwyczajniej papierem do pakowania ( w drobne kwiatki ) i pociągnęłam to porządnie lakierem. Pewnie wiesz, że teraz te wszelkie kwiatki, różyczki są całkiem modne i można to znaleźć w sklepach. Trzyma się od kilku lat. Jeśli chcesz urządzić to w romantycznym stylu taki zabieg na meblach może dać upragniony efekt. Jeśli chodzi o ściany - na nich można się skupić, jeśli chce się całkowicie zmienić nastrój pokoju.
Można wiele osiągnąć łącząc kolory, wzory i faktury. Spójrz na to: http://www.swiatrezydencji.pl/design/wzornictwo/ubranie-dla-wnetrza/designers-guild Tapeta we florystyczne wzory, połączenie niebieskiego z fioletem i pistacjowym, poduchy i firanki, jakaś lampa, nowe lustro. Na łóżko można położyć narzutę. Zamiast zmieniać meble, można skupić się na detalach. Polecam Ci takie buszowanie po internetowych galeriach. W galerii, którą podałam naprawdę rewelacyjnie są połączone wzory i kolory. Poeksperymentuj. Mam nadzieję, że trochę pomogłam.
 

Harwester

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Dokładnie, dobrze jest zmienić fronty mebli i pobawić się różnymi dodatkami, fajne efekty dają naklejki ścienne.
 
Do góry