wyprawka do szpitala. najbardziej potrzebne rzeczy przyszlej mamy

AASS91

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. Sam tytul wskazuje z jakim zapytaniem kieruje sie do Was. Jestem w ciazy w mlodym wieku (jak dla mnie jest to mlody) i nie mam tez zbytnio z kim na takie rzeczy porozmawiac, nie mam od kogo uslyszec roznych porad, itp. Interesuje mnie wyprawka do szpitala, bo jednak nie do konca wiem co bedzie mi potrzebne, co dla maluszka bedzie najpotrzebniejsze, przede wszystkim dla niego. Bede wdzieczna za kazda porade, bo niestety nie ma kto mi pomoc w tej chwili i jestesmy wraz z moim facetem zdani tylko na siebie. Z gory dziekuje.
 
D

Dobrawa

Guest
Myślę, że poza takimi rzeczami potrzebnymi Tobie jak dwie koszule nocne tak na zmianę, ręcznik, mydło musisz mieć kilka ubranek dla dziecka, kocyk, nawilzone husteczki i kilka pampersów. Dla własnego komfortu dobrze jakbyś kupiła sobie majtki siateczkowe, bo przez okres połogu na pewno Ci się przydadzą i może jakieś podkłady. Dużo osób poleca te nowe Canpol aloesowe. Kiedy ja rodziłam jeszcze ich nie było na rynku, ale ulatwią Ci na pewno życie.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Ja je miałam, ale tak na prawdę z canpolu to chwalę sobie laktator elektryczny easy start, uratował moją laktację. Po porodzie schowały mi się sutki i nie mogłam karmić, moja mała nie dawała rady jeść, pielęgniarki szczypały, wyciągały strzykawką odwróconą a to tylko bolało, to że mąż mi przywiózł laktator to była najlepsza rzecz dla mojego komfortu i dziecka.
 

obcasywsieci

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Rzeczy dla mam:
  • koszule 2-3, szlafrok;
  • ręczniki 4-5, (do ciała, do włosów, do twarzy, oraz po urodzeniu do połogu),
  • bielizna kilka par;
  • bielizna poporodowa, (najlepiej siatkowana, przepuszczająca powietrze około 3-4 par, bardzo przydatne w okresie połogu);
  • 2 biustonosze do karmienia, (najlepiej zwykłe bawełniane, beż fiszbinów, ponieważ mogą urażać nam piersi, używać najlepiej przez okres pierwszych trzech miesięcy, aby uniknąć zapalenia piersi bądź bolesnych odgnieceń i podrażnień);
  • skarpetki również kilka par;
  • ciapy, klapki pod prysznic;
  • papier toaletowy, chusteczki;


Po więcej konkretów odsyłam na bloga obcasywsieci.pl/wyprawka-dla-noworodka-do-szpitala/
 

JoannaWal

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2014
Posty
15
Punkty reakcji
0
Dobrze jest mieć przygotowaną taką listę i zaznaczać co już mamy. Ja jeszcze mam sporo czasu, ale już powoli kompletuję wyprawkę. Zwłaszcza jak coś widzę w promocji lub o dobrym składzie to kupuję, żeby potem na ostatnią chwilę nie biegać. Dużo rzeczy kupiłam w Rossmanie albo przez Internet. Np. ostatnio były w Rossmanie dobre chusteczki nawilżające Tami MyBaby Cotton
mają fajny skład, kupiłam od razu kilka opakowań:) Teraz rozglądam się za wózkiem.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
obcasywsieci napisał:

Rzeczy dla mam:

  • bielizna poporodowa, (najlepiej siatkowana, przepuszczająca powietrze około 3-4 par, bardzo przydatne w okresie połogu);
Polecam napawdę super są te majtki siateczkowe z Canpol babies. różne rozmiary, jakościowo ekstra nie rozrywaja się jak ine podczas naciągania. Ja sobie je bardzo bardzo chwalę.
 

elx

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2014
Posty
57
Punkty reakcji
0
Ja też wyprawkę kompletowałam w Rossmannie i nawet dostałam kartę Rossnę, która uprawnia do zniżki na artykuły dziecięce i dla matki,a dodatkowo często dla jej posiadaczek są promocje na różne artykuły. Jako że już urodziłam, to powiem Ci, że przydatne są kapturki do karmienia na początku i herbatki na trawienie i uspokajające.
 
D

Dobrawa

Guest
Ale mają też tam produkty Canpol? Bo jakoś nie widziałam. Niedawno poszukiwałam dla koleżanki tych majtek siateczkowych od nich i nie wiedziałam ze tam mogą byc.
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
Polecam zabrać mydło w płynie, bo na szpitalnych umywalkach w salach raczej nie ma, a rączki czytse mieć trzeba.
 

magdalenka82

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2015
Posty
98
Punkty reakcji
0
mydło to prawda :) oraz zaoptrzcie się w fotelik, bo jakoś trzeba wrócić, albo fotelik/gondolkę ;) my takie cudo mamy Maxi Cosi
 
Do góry