wypracowanie

Status
Zamknięty.

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
A to nie wiem. Wiem, że było ale raczej udało mi się uniknąć omówienia tej lektury, być może dzięki tajemniczej nieobecności na lekcji.

Do poniedziałku masz sporo czasu. Najgorzej jest zacząć. Teraz mam na studiach odwrotny problem, bo mamy napisać tylko "paragraf" a nie całe wypracowanie, podczas gdy jak zacznę to się rozpisuję i po zakończeniu orientuję się, że jest limit słów. Kolejne parę minut spędzam na kombinowaniu, jak tu pousuwać w miarę zbędne rzeczy, żeby się zmieścić. I dostaję opier*ol za zbyt długie zdania. Z deszczu pod rynnę. Jak w liceum pisałem ponoć za mało, tak teraz piszę za dużo.
 

malaru

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
217
Punkty reakcji
4
Miasto
Tarnobrzeg
Hehehe, no mi prędzej uda się napisać coś krótko niż zadowalająco dużo.
Mogę się dowiedzieć co studiujesz?
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Filologię angielską.

Bo tak właśnie działają wypracowania opierające się o lektury. Pisanie wypracowań nie jest takie trudne, ale weź tu napisz wypracowanie na temat "Naturalizm w twórczości Emila Zoli". Nie byłbym w stanie tego napisać, bo nie wiem dokładnie, co pisał Emile Zola i nie wiem dokładnie, czym jest naturalizm, więc wolę nie tracić czasu na to, by zgadywać mając nikłe szanse na trafienie, zatem gdy mam możliwość wyboru, prędzej wybrałbym coś w stylu "Odzwierciedlenie poglądów Witkacego w jego twórczości", bo o Witkacym akurat mam jakieś pojęcie. Niestety taki temat nigdy mi się nie trafił, więc efekty były oczywiste.
 

malaru

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
217
Punkty reakcji
4
Miasto
Tarnobrzeg
ja nie wiedziałabym, co do tego tematu, czy ten Emil Zola to Emil, czy może jednak to Ona - Zola.
Czemu akurat taki kierunek?
---
NAPISAŁAM! =)
Znaczy się... Co by nie wymyślać nowej akcji w utworach, to moje "pisanie" wyglądało na przeczytaniu jakichś tam rzeczy o tych lekturach no i 'kopiuj' a później 'wklej' w notatnik. Wyszło tego spoko, spojrzałbyś mi na to?
Bo jest taki problem, że jak to czytam, to wcale nie trzyma się to kupy. Każda książka opisuje co inne. Podsumowanie to chyba przyszło mi do głowy z kosmosu. Chciałoby Ci się zerknąć? I poprawić może co nieco?

//posty połączone
//rokicza
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Możesz wrzucić. Jak nie sprawdzę dzisiaj, to jutro.

Studiuję angielski, bo lubię języki. Angielski akurat nie bardzo jako język mi się podoba, ale akurat jego znam najlepiej.
 

malaru

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
217
Punkty reakcji
4
Miasto
Tarnobrzeg
Lepiej angielski niż niemiecki. Tamten to choroba gardła a nie obcy język... No ale...
Hm... Nie wrzucę tego tu, bo będzie za łatwe do znalezienia. Potem się okaże, że cała klasa ma tak samo, a to byłoby prawdopodobne, bo czego jak czego, ale tego tematu nie ma na internecie opracowanego. Sporo tego jest, spróbuję jako wiadomość zaraz Ci wysłać =).

PS. jakby tam wszystko było źle, to się nie śmiej za głośno lub za bardzo się nie załamuj moim polonistycznym wykształceniem, ok?
 
Status
Zamknięty.
Do góry