Wynajem długoterminowy samochodu

Manets

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2023
Posty
49
Punkty reakcji
0
Szukam aktualnie jakiegoś suva klasy średniej, biorę pod uwagę najem długoterminowy. Co mnie interesuje
auto nowe
automat
napęd 4x4
w miarę mocne przyspieszenie
no i w miarę korzystna cena miesięczna ;) Interesuje mnie oczywiście pełna rata z ubezpieczeniem i najlepiej bez wpłaty własnej

Możecie podpowiecieć jakieś modele ewentualnie to gdzie szukać najmu?
 

Aridn

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2023
Posty
89
Punkty reakcji
0
3 modele na jakie polecałbym sobie zernkać to:

Audi Q5

Mercedes GLC 200 4Matic

BMW X3 xDrive 20i

Ogólnie najlepiej byłoby przejść się do salonu, albo na plac firmy która oferuje wynajem aut i zobaczyć je sobie na żywo. Wybrać się na jazdę próbną. Z tego co widziałem to master1 ma wszystkie te modele z możliwością najmu https://www.master1.pl/
 

Manets

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2023
Posty
49
Punkty reakcji
0
No oczywiście, ze tak zrobię. Ogólnie autem jeżdżę po mieście tak max 3-4 razy w tygodniu bo wygodniej jest mi dojechać do pracy metrem. Potrzebny jest mi jednak na weekendy kiedy to robię większe trasy. Zastanawiałem się nad silnikiem Diesla ale tak sobie myślę czy przy takich warunkach podróżowania warto jest jeszcze się w to pakować?
 

Aridn

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2023
Posty
89
Punkty reakcji
0
Teoretycznie w trasy warto jest brać Diesla bo mniej pali, ale osobiście wolę samochody na benzynie, ewentualnie hybrydy (które jednak lepiej sprawdzają się w mieście do typowej jazdy wokół komina).

Kwestia tego czy się będzie psuło czy nie raczej nie powinna Cię w wynajmie obchodzić. Masz tam oc oraz ac. I potem pewnie i tak wymienisz na inne po zakończeniu.
 

Aridn

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2023
Posty
89
Punkty reakcji
0
Jest, z tego co wiem to master1 w dniu zakończenia wynamu przelicza wartość samochodu na podstawie aktualnych wartości rynkowych i użytkowania i można kupić. Ale zwykle opłaca się bardziej po prostu zdać samochód i wziąć sobie coś nowszego.
 

Povlos

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2024
Posty
8
Punkty reakcji
0
A robisz chociaż te 10 tysięcy rocznie? Nie lepiej w tym przypadku wynajmować sobie samochodu raz na jakis czas a nie brać wynajem długoterminowy?
 

Manets

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2023
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiesz, tutaj nawet nie chodzi o cenę, ale o wygodę. Zdarzało mi się brać samochody w najem krótkoterminowy, ale zwykle jest z tym sporo formalności. I nie jest to wcale takie tanie. Przeliczyłem sobie i wynajem długoterminowy w teorii wychodzi w moim przypadku taniej.
 

Manets

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2023
Posty
49
Punkty reakcji
0
A i robię tak mniej wiecej 7-10 tys km rocznie Poza tym jakie są alternatywy? Kupno samochodu za gotówkę odpada bo nie chcę ładować dużej kasy w auto. A starym nie chcę jeździć. Kredyt też odpada, opłaca się w przypadku spłaty 8-10 lat a sam chciałbym wymenić samochodód po 2-3 latach max.
 

Povlos

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2024
Posty
8
Punkty reakcji
0
To może w takim razie coś hybrydowego? Na przykład nowy Tucson? Albo Ford Kuga?
 

Manets

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2023
Posty
49
Punkty reakcji
0
Ford Kuga nie ma napędu 4x4 raczej nie brałbym, chociaż tucsona też brałem pod uwagę w hybrydzie plug in
 

Povlos

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2024
Posty
8
Punkty reakcji
0
Jesli masz gdzie ładować to będzie to najlepszym rozwiązaniem.
 
Do góry