Wymiana procesora

Hwori

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
ja to moge wiedzieć?
Po świętach planuję wymienić procesor.
Aktualnie mam AMD Sempron 2600+ na podstawce S754 i chcę go wymienić na AMD Athlon 64 3400+ również na taką podstawkę. Czy taka wymiana jest możliwa i czy będę musiał wymieniać zasilacz? - mam 400W.
Interesuje mnie także czy kupować nowy wentylator do niego. Chciałem wybrać wersję BOX ale nie wiem czy będzie to potrzebne.
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Jezeli Twoja plyta glowna obsloguje taki model procka to nie ma przeciwskazan. Zobacz do instrukcji plyty glownej lub podaj jej model to zobaczymy co jest grane.
Co do zasilki to styknie Ci 400 watowy pod warunkiem, ze jest to zasilacz firmowy a nie jakis za 50 zlotych.
 

Hwori

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
ja to moge wiedzieć?
Model płyty głównej to: BIOSTAR NF325-A7.
W instrukcji co do proca pisze tak:
CPU
* Supports Socket 754
* Supports AMD Athlon 64 / Sempron processor.
Czyli chyba można...
Co do zasilacza to nie jest on raczej jakiś markowy, kosztował chyba ze 80zł ;/
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Spoko mozna zainstalowac tego amd 64 3400 na ta plyte. Masz tam nawet NB nforce3-250 :). To wydajny mostek polnocny jak na ten socket. Co do zasilki to jak nie sprawiala problemow to hmmm.....na wlasne ryzyko. Jednak jestem za zakupem jakiegos firmowego chociarz 350 wat.

O taka plyte chodzi ?

 

Hwori

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
ja to moge wiedzieć?
Hehe, moja płyta!
Mi kiedyś powiedzieli na jakimś innym forum, że mam budżetową płytę główną.
Zasilacz problemów mi nie sprawia. Jeżeli coś nie będzie chciało chodzić to wymienię go na markowy.
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Napisali budzetowa bo jest niesamowicie tania i ma tylko tyle na swoim pokladzie ile trzeba do poprawnego dzialania i to wystarczy :). Teraz jest tyle plyt i to takich drogich, ze twoja jest poprostu jak za darmo. Nie ma sie co sugerowac snobistycznymi przechwalkami ludzi, ktorzy pisza to co wiedza inni a sami sa zacofani. Normalny urzytkownik napewno nie napisalby, ze masz cienka plyte bo to w ewidentny sposob obraza a tym bardziej okresla autora owej recenzji jako totalnego buraka.
 

don_vito

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
zewsząd
najlepiej zasilacz wymien na chociaz Modecom MC-350 lub Amacrox Warrior AX400-PNF. oba kosztują coś troche ponad 100 zl a są ja na swoją cene wydajne i spokojnie powinny wystarczyc.
 

Hwori

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
ja to moge wiedzieć?
Napisali budzetowa bo jest niesamowicie tania i ma tylko tyle na swoim pokladzie ile trzeba do poprawnego dzialania i to wystarczy smile.gif. Teraz jest tyle plyt i to takich drogich, ze twoja jest poprostu jak za darmo. Nie ma sie co sugerowac snobistycznymi przechwalkami ludzi, ktorzy pisza to co wiedza inni a sami sa zacofani. Normalny urzytkownik napewno nie napisalby, ze masz cienka plyte bo to w ewidentny sposob obraza a tym bardziej okresla autora owej recenzji jako totalnego buraka.
Fajnie to ująłeś.

Na zasilaczu pisze: PROcomp MODEL: ATX KY-400W
^^ Przed chwilą czytałem o tym zasilaczu i chyba będę musiał go wymienić.
No to teraz na jaki? Bo co do tego typu sprzętu zielonego pojęcia nie mam.
 
Do góry