Wykrywacz metali

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
ukrol napisał:
Mam działkę na wsi i znalazłem sporo monet, sztucce. Taki wypad to świetna rzecz. Czekam do wiosny żeby znowu ruszyć teren z plecakiem zwierzyńca pils
Nie ma zimy w tym roku :) Możesz ruszać już teraz.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Papiernik napisał:
Nie ma zimy w tym roku :) Możesz ruszać już teraz.
No jest trochę błota, gdzieniegdzie wierzchnia warstwa może być zmarznięta ale czas jest dobry- nie jest zimno, nie ma komarów i więcej widać i łatwiej dojść gdy na krzakach nie ma liści.


Isen1822 napisał:
Jeśli wiesz gdzie szukać, to nie znajdziesz złomu. To nie jest takie proste. Trzeba długo się przygotowywać, analizować stare mapy, plany, wiedzieć co się gdzie i kiedy działo. Gdzie miały miejsce bitwy, potyczki, gdzie biegły trakty komunikacyjne. No i oczywiście trzeba umieć obchodzić się ze znalezionymi przedmiotami, tak, by ich nie zniszczyć.
A ja myślę, że w większości przypadków jest to kwestia przypadku. Ale faktycznie osoby przygotowane znajdują więcej.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
golgi napisał:
A ja myślę, że w większości przypadków jest to kwestia przypadku. Ale faktycznie osoby przygotowane znajdują więcej.
To zależy, czego się szuka i czy są to pola, lasy, czy miejsca bliżej zabudowań
 

ZeroNudy

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Isen1822 napisał:
A ja myślę, że w większości przypadków jest to kwestia przypadku. Ale faktycznie osoby przygotowane znajdują więcej.
To zależy, czego się szuka i czy są to pola, lasy, czy miejsca bliżej zabudowań
Jakie polecacie wykrywacze do imprez firmowych?
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
tego jeszcze nie slyszalem
zeby na impreze firmowa umawiac sie na szukanie monet na plazy :D
jak bylo ?
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Isen1822 napisał:
A ja myślę, że w większości przypadków jest to kwestia przypadku. Ale faktycznie osoby przygotowane znajdują więcej.
To zależy, czego się szuka i czy są to pola, lasy, czy miejsca bliżej zabudowań
czyli nadal osoba bardziej przygotowana może znaleźć więcej (cokolwiek). przypadek eliminujemy gdy potrafimy mniej więcej nakreślić cel.

ZeroNudy napisał:
Jakie polecacie wykrywacze do imprez firmowych?
a istnieje coś takiego jak wypożyczalnia wykrywaczy?

czechu napisał:
tego jeszcze nie slyszalem
zeby na impreze firmowa umawiac sie na szukanie monet na plazy :D
jak bylo ?
a co w tym złego. równie dobry pomysł na imprezę firmową jak grill czy paintball
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
golgi napisał:
czyli nadal osoba bardziej przygotowana może znaleźć więcej (cokolwiek). przypadek eliminujemy gdy potrafimy mniej więcej nakreślić cel.
Powiem tak- jak chcesz sobie iść na jakieś pole i szukać, to jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że znajdziesz coś więcej niż gwoździe czy jakieś stare żelastwo, ewentualnie 5 zł. Warto poczytać, czy przez dany obszar, który chcesz przeszukać, nie przebiegał np trakt kupiecki, albo nie toczyła się jakaś bitwa. Wówczas masz już pewne możliwości. Wiesz, co mniej więcej może kryć ziemia i na to się nastawiasz. Jeśli biegł trakt, no to możesz liczyć na jakieś błyskotki, guziki itp. Jeśli toczyła się bitwa, to wówczas już wiesz, by wykrywacz nastawić na większe elementy, oraz później przejść jeszcze raz po terenie w poszukiwaniu mniejszych. Zawsze warto dowiedzieć się czegoś o historii terenu, który zamierza się zwiedzić z wykrywaczem. Zawsze.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
doslownie
przygotowana nawet nie w sensie sprzetu, ale merytorycznie do poszukiwan, rozpoznanie terenu, historia ect
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
brzmi jak sama frajda, co nie?:) pozwanie historii okolicy, przygotowania, poszukiwania, analiza znalezisk...
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
Na pewno takie zajęcia by były ciekawsze niż suche fakty jeśli chodzi o np. historie w szkołach. Moim zdaniem za mało jest zajęć praktycznych.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
co innego jest lekacja historiii o krolach polskich a czym innym przeszukiwanie starych piwnic w poszukiwaniu jakis monet - z takich zajec poczujesz historie pelna piersia ale nie nauczysz sie przekrojowo historii
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
jakich piwnic. mówimy o grzebaniu przy grotach, na polach, w lasach. Mnie kolega zainteresował jeszcze bardziej niż byłem do tej pory. Nawet zacząłem szukać informacji o miejscach bitew i starych szlakach kupieckich w swojej okolicy. No a wykrywacza nie mam :)
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
golgi napisał:
jakich piwnic. mówimy o grzebaniu przy grotach, na polach, w lasach. Mnie kolega zainteresował jeszcze bardziej niż byłem do tej pory. Nawet zacząłem szukać informacji o miejscach bitew i starych szlakach kupieckich w swojej okolicy. No a wykrywacza nie mam :)
A masz ochotę kupić, czy na szukaniu informacji się to zakończy?
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Historii się w szkole nie nauczysz, podobnie jak np języków obcych :) Trzeba samemu, we własnym zakresie o to zadbać, a co do poznawania historii, wykrywacz to naprawdę fajna sprawa.
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
Tylko jest ten problem, że musisz się zainteresować historią czy czymkolwiek innym. A jak cię zrożą do tego w szkole, to ciężko samemu później się przekonać do pracy, nauki.
 
I

Infiner

Guest
Też ostatnio bawiłem się wykrywaczem metali i nawet udało mi się znaleźć kilka gwoździ.
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Infiner napisał:
Też ostatnio bawiłem się wykrywaczem metali i nawet udało mi się znaleźć kilka gwoździ.
Swoim, czy jakimś pożyczonym?

hyperfine napisał:
Tylko jest ten problem, że musisz się zainteresować historią czy czymkolwiek innym. A jak cię zrożą do tego w szkole, to ciężko samemu później się przekonać do pracy, nauki.
Po to masz forum, żeby się zainspirować i znaleźć nowe hobby. ;D
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
golgi napisał:
jakich piwnic. mówimy o grzebaniu przy grotach, na polach, w lasach. Mnie kolega zainteresował jeszcze bardziej niż byłem do tej pory. Nawet zacząłem szukać informacji o miejscach bitew i starych szlakach kupieckich w swojej okolicy. No a wykrywacza nie mam :)
taa
a zamierzasz kupic ?
 
Do góry