"Wyciągniecie" podkladu z muzyki

Scofi

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Witam
Mam pytanie, czy da sie wyciągnąć poklad muzyczny z piosenki? Jeśli tak, to może ktoś podać jakim programem sie to robi. Z góry wielkie dzieki ;)
Pozdro !
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Właściwie to można usunąć wokal, ale jest to żmudne i daje mizerny efekt.
 

Scofi

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Jakbyś mógł w skrócie napisać jak sie to robi i jakim programem to byłbym wdzięczny ;)
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Zdecydowanie jestem w stanie poprzeć to, że po 'częściowym' usunięciu wokalu podkład muzyczny jest kompletnie bezużyteczny. Dlaczego częściowym? Otóż z własnego doświadczenia wiem, że można wyczuć w beacie przytłumione słowa. Oprócz tego po takim majsterkowaniu z podkładu tworzy się ogromna melodyczna szumowina pozbawiona bębnów.
 

zieliusz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
723
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Miasto
sląsk up!
Już był temat wałkowany chyba na każdym forum które znam...Całkowicie się nie da!!
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Znam również niektóre osoby, które desperacko potrafią wychwycić pozbawioną wokalu pętlę, a następnie ją wycinają w celu utworzenia zapętlonego beatu nieco przypominającego niemalże identycznie pierwowzór.
 

SoulJAH

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
141
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Z opieki
W cool edit pro jest taka opcja, jednak nie doskonała i usuwa zawsze z podkładu jakieś dźwięki, po małej obróbce i znajomości programów do tworzenia muzyki, można podreperować instrumental do czystej wersji.
Osobiście jednak myślę że za dużo pieprzenia się z tym.
 
Do góry